Pomoce naukowe i dydaktyczne

Pomoce dydaktyczne, nazywane również środkami dydaktycznymi lub środkami kształcenia, to różnego rodzaju przedmioty, które oddziałują na zmysły uczniów i ułatwiają im poznawanie otaczającej rzeczywistości. Do ich zalet zalicza się również urozmaicanie lekcji przepełnionych teorią oraz skracanie procesu nauczania. Uczniowie nie nudzą się, poznają świat w sposób bardziej bezpośredni i są zainteresowani nauką. To sprawia, że naprawdę warto zakupić takie wyposażenie. Jeżeli szukają Państwo produktów, jakimi są szkolne pomoce dydaktyczne, bogaty ich wybór znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym diverti.pl, który specjalizuje się w dopasowanych pomocach szkolnych dla placówek oświatowych.

Aktywne filtry

Multimedialny Układ Słoneczny

Chwilowo brak produktu w naszym magazynie

Bryły z rozkładanymi siatkami - 8 brył, 8 siatek

Wyprzedaż
68,00 zł 85,00 zł -20%

Waga matematyczna - demonstracyjna

Ostatnie sztuki w magazynie

Drewniana tabliczka mnożenia - Small Foot

Ostatnie sztuki w magazynie

Drewniane ułamki edukacyjne - Small Foot

Chwilowo brak produktu w naszym magazynie

Nie ma prostszego sposobu na naukę ułamków, niż zobaczenie na własne oczy w jaki sposób dzielimy przedmioty. Dzięki tabliczce edukacyjnej marki Masterkidz, maluch własnoręcznie podzieli figury geometryczne na mniejsze części, dzięki czemu matematyka nie będzie tylko abstrakcyjnymi liczbami.

Wspaniała edukacyjna zabawka dla dzieci marki Masterkidz, dzięki której w prosty i sympatyczny sposób maluch nauczy się liczenia do 10, oraz cyferek. Zabawka składa się z drewnianej planszy, na której znajduje się kolorowe pole, w którym należy ułożyć węża z dostępnych klocków podpisanych cyferkami 0-10. Zadaniem dziecka jest ułożenie klocków po kolei, od najmniejszej do największej liczby.

Drewniana tabliczka do nauki liczenia na palcach to świetna pomoc dla maluszków, które zaczynają swoją matematyczną przygodę. Kolorowe dłonie na tabliczce są dokładnie opisane nazwami palców, oraz stronami: prawą i lewą. Każdy z palców ma również przypisaną cyferkę, dzięki czemu dziecko może zdobytą wiedzę przełożyć na liczenie na własnych palcach, gdy już zrozumie zasadę.

Kolorowa drewniana tabliczka mnożenia 

Chwilowo brak produktu w naszym magazynie
Wyprzedaż
70,50 zł 75,00 zł -6%

Waga edukacyjna ze zbiornikami 0,5 litra

Ostatnie sztuki w magazynie

Gigantyczne bryły transparentne 10 sztuk

Ostatnie sztuki w magazynie

Gotowe wyposażenie do przeprowadzenia 17 lekcji opartych na angażujących uczniów doświadczeniach i projektach badawczych, uzupełnione o scenariusze zajęć oraz multimedialne i tradycyjne pomoce dydaktyczne.

Szkolne pomoce dydaktyczne

Pomoce dydaktyczne - edukacja wczesnoszkolna podzielić można na kilka podstawowych grup. Zalicza się do nich między innymi środki naturalne - czy to z otoczenia przyrodniczego, czy społecznego - które w sposób bezpośredni przedstawiają otaczającą rzeczywistość. Mianem środków technicznych określa się takie, które rzeczywistość prezentują natomiast w sposób pośredni. Serdecznie zapraszamy do bliższego zapoznania się z dostępnym asortymentem oraz wybrania tego, co odpowiada danej grupie wiekowej dzieci.

Skuteczne i nowoczesne pomoce dydaktyczne

Pomoce dydaktyczne dostępne w naszym sklepie można podzielić na kilka podkategorii. Pierwszą z nich są środki wzrokowe, takie jak na przykład tablica szkolna, rysunki, fotografie, przeźrocza, filmy czy ilustracje z czasopism. Drugą są środki słuchowe: audycje radiowe oraz nagrania płytowe. Trzecia to środki wzrokowo-słuchowe, czyli mieszane: programy telewizyjne i multimedialne programy komputerowe. Ostatnią są środki automatyzujące: komputery czy fantomy. Ostatnią grupę środków dydaktycznych stanowią pomoce symboliczne, które rzeczywistość przedstawiają przy pomocy słowa, rysunków technicznych, map czy znaków. Różne rodzaje wykorzystywane są zależnie od nauczanego przedmiotu: mogą to być dedykowane pomoce dydaktyczne z geografii czy z fizyki.

Środki dydaktyczne z asortymentu sklepu tesora.pl

Nasz sklep internetowy diverti.pl oferuje różnego rodzaju pomoce dydaktyczne z matematyki czy z biologii. Wszystkie oferowane produkty są wysokiej jakości oraz zgodne z podstawą programową. Na pewno zatem przydadzą się na zajęciach przyrodniczych. W naszym asortymencie dostępne są między innymi pomoce edukacyjne z fizyki, takie jak chociażby Krążek Newtona. Ma on postać koła podzielonego na kolorowe sektory. Wprawione w ruch obrotowy przybiera kolor biały. Doświadczenie to znakomicie ilustruje zasadę działania różnego rodzaju urządzeń elektronicznych. Oferujemy także atrakcyjne pomoce dydaktyczne z chemii. Przykładem może być chemiczne domino, czyli gra dydaktyczna, pozwalająca na sprawdzenie umiejętności posługiwania się prawidłowymi nazwami, symbolami i wzorami pierwiastków oraz związków chemicznych. Świetnie utrwala nowo poznany materiał.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć