Pomoce dydaktyczne

Korzystanie z pomocy dydaktycznych to działanie na zmysły uczniów i ułatwiają im poznawanie otaczającej rzeczywistości. Do ich zalet zalicza się również urozmaicanie lekcji przepełnionych teorią oraz skracanie procesu nauczania. Uczniowie nie nudzą się, poznają świat w sposób bardziej bezpośredni i są zainteresowani nauką. To sprawia, że naprawdę warto zakupić takie wyposażenie.

Jeżeli szukają Państwo produktów, jakimi są szkolne pomoce dydaktyczne, bogaty ich wybór znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym diverti.pl, który specjalizuje się w dopasowanych pomocach szkolnych dla placówek oświatowych.

Aktywne filtry

129,00 zł 149,00 zł

Zestaw do sortowania z motywem sów pozwala dzieciom odróżnić samogłoski krótkie od długich, pokonać jeden z podstawowych problemów wymowy w jęz. angielskim. Zabawa wzmacnia umiejętności czytania i pisania.

Gra rozwija u dzieci świadomość fonologiczną i uczy poprawnej wymowy. Każda z sów jest oznaczona inną samogłoską.

Karty z obrazkami należy umieszczać w odpowiednich sowach w zależności od tego, jak wymawia się przedstawione na kartach słowo. Zabawa wzmacnia również umiejętność czytania i pisania. Zestaw zawiera: sześć sów (5 z nadrukowaną samogłoską, jedna bez nadruku), 100 kart obrazkowych, przewodnik po aktywności.

Każda sowa ma wymiary 10 x 7,5 cm. Wiek: 5+

Chwilowo brak produktu w naszym magazynie
59,00 zł 69,00 zł
Ostatnie sztuki w magazynie

Zestaw do modelownia związków koordynacyjnych.

Wysyłka 24H

Ostatnie sztuki w magazynie

Obszerny 35-elementowy zestaw objaśni uczniom podstawowe zasady elektryczności i magnetyzmu, tj. obwody elektryczne, napięcie, prąd stały, opór, połączenia równoległe i szeregowe, przyciąganie magnetyczne, repulsja, pole magnetyczne i elektromagnetyzm, wymuszone pole magnetyczne, silniki elektryczne, diody LED, przekaźniki.

Elementy zestawu zamontowane są na solidnych podstawach, a do połączeń służą zaciski wkrętowe.

Dodatkowo instrukcja metodyczna z opisem doświadczeń.

Niektóre elementy do działania wymagają 3 baterii AA (nie są załączone).

Zastrzegamy sobie zmiany kolorów zestawu.

Zestaw zapakowany w trójdzielne,rozkładane, plastikowe opakowanie.

258,00 zł

2 helisy

Wysokość 65cm z podstawą

Zestaw modeli chemicznych składa się z 347 dużych barwnych kul ok 28mm imitujących atomy, 338 giętkich łączników.

W zestawie znajdują się elementy do budowy orbitali i chmur elektronowych.

Wszystkie elementy mają otwory od 2 do 6 pod różnymi kątami.

Modele chemiczne zapakowane są w estetyczne plastikowe pudełku

Z atomów znajdujących się w zestawie można zbudować modele struktury atomów: Struktura kryształu diamentu, Struktura krystaliczna chlorku sodu, Struktura kryształu grafitu.

Zestaw do budowy modeli chemicznych składa się z 257 elementów.

Modele atomów to 98 barwnych kul o średnicy ok.28 mm siedem rodzai łączników 140 szt.

Orbitalie w trzech kolorach: niebieski,żółte,czerwone łącznie 18 szt.

Przyrząd do rozłączania modeli 1szt.

Pomoce dydaktyczne na lekcjach

Edukacja wczesnoszkolna podzielić można na kilka podstawowych grup. Zalicza się do nich między innymi środki naturalne - czy to z otoczenia przyrodniczego, czy społecznego - które w sposób bezpośredni przedstawiają otaczającą rzeczywistość. Mianem środków technicznych określa się takie, które rzeczywistość prezentują natomiast w sposób pośredni.

Jakie produkty znajdują się w sklepie internetowym?

Serdecznie zapraszamy do bliższego zapoznania się z dostępnym asortymentem oraz wybrania tego, co odpowiada danej grupie wiekowej dzieci. Wszelkiego rodzaju pomoce edukacyjne będą pomocne dla szkół i przedszkoli w celu realizacji określonego materiału. Dzieci z pewnością bardziej zapamiętają temat, który mógł zostać zobrazowany, a nie tylko wyobrażony.

Nowoczesne zastosowanie pomocy dydaktycznych

Pomoce dydaktyczne dostępne w naszym sklepie można podzielić na kilka podkategorii. Pierwszą z nich są środki wzrokowe, takie jak na przykład tablica szkolna, rysunki, fotografie, przeźrocza, filmy czy ilustracje z czasopism. Drugą są środki słuchowe: audycje radiowe oraz nagrania płytowe. Trzecia to środki wzrokowo-słuchowe, czyli mieszane: programy telewizyjne i multimedialne programy komputerowe.

Ostatnią są środki automatyzujące: komputery czy fantomy. Ostatnią grupę środków dydaktycznych stanowią pomoce symboliczne, które rzeczywistość przedstawiają przy pomocy słowa, rysunków technicznych, map czy znaków. Różne rodzaje pomocy dydaktycznych wykorzystywane są zależnie od nauczanego przedmiotu: mogą to być dedykowane pomoce szkolne z geografii czy z fizyki.

Asortyment dla szkół i przedszkoli

Nasz sklep internetowy diverti.pl oferuje różnego rodzaju pomoce szkolne z matematyki czy z biologii. Wszystkie oferowane produkty są wysokiej jakości oraz zgodne z podstawą programową. Na pewno zatem przydadzą się na zajęciach przyrodniczych.

W naszym asortymencie dostępne są między innymi pomoce edukacyjne z fizyki, takie jak chociażby Krążek Newtona. Ma on postać koła podzielonego na kolorowe sektory. Wprawione w ruch obrotowy przybiera kolor biały. Doświadczenie to znakomicie ilustruje zasadę działania różnego rodzaju urządzeń elektronicznych.

Oferujemy także atrakcyjne pomoce dydaktyczne z chemii. Przykładem może być chemiczne domino, czyli gra dydaktyczna, pozwalająca na sprawdzenie umiejętności posługiwania się prawidłowymi nazwami, symbolami i wzorami pierwiastków oraz związków chemicznych. Świetnie utrwala nowo poznany materiał, a przecież każdemu nauczycielowi zależy, aby dziecko zapamiętało jak najwięcej. 

Serdecznie zachęcamy do korzystania z pomocy dydaktycznych, ponieważ sprawiają, że lekcje są ciekawe.