Pomoce naukowe i dydaktyczne

Pomoce dydaktyczne, nazywane również środkami dydaktycznymi lub środkami kształcenia, to różnego rodzaju przedmioty, które oddziałują na zmysły uczniów i ułatwiają im poznawanie otaczającej rzeczywistości. Do ich zalet zalicza się również urozmaicanie lekcji przepełnionych teorią oraz skracanie procesu nauczania. Uczniowie nie nudzą się, poznają świat w sposób bardziej bezpośredni i są zainteresowani nauką. To sprawia, że naprawdę warto zakupić takie wyposażenie. Jeżeli szukają Państwo produktów, jakimi są szkolne pomoce dydaktyczne, bogaty ich wybór znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym diverti.pl, który specjalizuje się w dopasowanych pomocach szkolnych dla placówek oświatowych.

Aktywne filtry

Wyprzedaż

Ułamki magnetyczne 51 elementów 

Zestaw 7 brył szkieletowych

Bryły z rozkładanymi siatkami - 8 brył, 8 siatek

Złapmy Lwa 9×9! Pełna drużyna - gra dywanowa

Złapmy Lwa 9×9! Pełna drużyna - zestaw (gra dywanowa i gry planszowe)

Złapmy Lwa 3×4! Gra dywanowa

Złapmy Lwa 3×4! Gry planszowe

Złapmy lwa 3×4! Zestaw - gra dywanowa i gry planszowe

2 290,00 zł

To zestaw scenariuszy lekcji i różnorodnych pomocy dydaktycznych na 3 lata szkolne pozwalających wprowadzić dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej w świat programowania. Zestaw nie wymaga korzystania z komputera ani tabletu, niemniej tam, gdzie to jest technicznie możliwe, takie wykorzystanie wspiera. 

Programowanie w ruchu. Mata do układania labiryntów

Programowanie w ruchu – ZESTAW – Krok po kroku do języka robotów

1 290,00 zł

Nauka programowania w przedszkolu może odbywać się przez zabawę, w której krab jest świetnym kompanem dla dzieci już od 5 roku życia. Nauka podstaw kodowania zakłada kształtowanie i rozwijanie takich umiejętności jak logiczne myślenie, spostrzegawczość, planowanie, przewidywanie, wnioskowanie, czy kreatywność.

Szkolne pomoce dydaktyczne

Pomoce dydaktyczne - edukacja wczesnoszkolna podzielić można na kilka podstawowych grup. Zalicza się do nich między innymi środki naturalne - czy to z otoczenia przyrodniczego, czy społecznego - które w sposób bezpośredni przedstawiają otaczającą rzeczywistość. Mianem środków technicznych określa się takie, które rzeczywistość prezentują natomiast w sposób pośredni. Serdecznie zapraszamy do bliższego zapoznania się z dostępnym asortymentem oraz wybrania tego, co odpowiada danej grupie wiekowej dzieci.

Skuteczne i nowoczesne pomoce dydaktyczne

Pomoce dydaktyczne dostępne w naszym sklepie można podzielić na kilka podkategorii. Pierwszą z nich są środki wzrokowe, takie jak na przykład tablica szkolna, rysunki, fotografie, przeźrocza, filmy czy ilustracje z czasopism. Drugą są środki słuchowe: audycje radiowe oraz nagrania płytowe. Trzecia to środki wzrokowo-słuchowe, czyli mieszane: programy telewizyjne i multimedialne programy komputerowe. Ostatnią są środki automatyzujące: komputery czy fantomy. Ostatnią grupę środków dydaktycznych stanowią pomoce symboliczne, które rzeczywistość przedstawiają przy pomocy słowa, rysunków technicznych, map czy znaków. Różne rodzaje wykorzystywane są zależnie od nauczanego przedmiotu: mogą to być dedykowane pomoce dydaktyczne z geografii czy z fizyki.

Środki dydaktyczne z asortymentu sklepu tesora.pl

Nasz sklep internetowy diverti.pl oferuje różnego rodzaju pomoce dydaktyczne z matematyki czy z biologii. Wszystkie oferowane produkty są wysokiej jakości oraz zgodne z podstawą programową. Na pewno zatem przydadzą się na zajęciach przyrodniczych. W naszym asortymencie dostępne są między innymi pomoce edukacyjne z fizyki, takie jak chociażby Krążek Newtona. Ma on postać koła podzielonego na kolorowe sektory. Wprawione w ruch obrotowy przybiera kolor biały. Doświadczenie to znakomicie ilustruje zasadę działania różnego rodzaju urządzeń elektronicznych. Oferujemy także atrakcyjne pomoce dydaktyczne z chemii. Przykładem może być chemiczne domino, czyli gra dydaktyczna, pozwalająca na sprawdzenie umiejętności posługiwania się prawidłowymi nazwami, symbolami i wzorami pierwiastków oraz związków chemicznych. Świetnie utrwala nowo poznany materiał.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć