Zestawy doświadczalne do pracowni fizycznej

Sklep internetowy Diverti jest producentem kilkunastu pomocy dydaktycznych, w tym również zestawów do eksperymentów. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu oferuje produkty najbardziej przydatne dla uczniów na różnym etapie edukacji, odpowiednio przetestowane i bezpieczne w użytku, również przez samych uczniów. Przykładem takich zestawów jest maszyna elektrostatyczna (maszyna Wimshursta), która umożliwia wytwarzanie napięcia elektrycznego oraz ładunków elektrycznych. Innym produktem jest natomiast zestaw przewodników i izolatorów wykonany z różnych próbek materiałów służących do badania poziomu ich przewodności.

Aktywne filtry

Zestaw przewodników 4 szt.

Gotowe wyposażenie do przeprowadzenia 17 lekcji opartych na angażujących uczniów doświadczeniach i projektach badawczych, uzupełnione o scenariusze zajęć oraz multimedialne i tradycyjne pomoce dydaktyczne.

Gotowe wyposażenie do przeprowadzenia 23 lekcji opartych na angażujących uczniów doświadczeniach i projektach badawczych, uzupełnione o scenariusze zajęć oraz multimedialne i tradycyjne pomoce dydaktyczne.

Zestaw przewodników i izolatorów

Metalowe walce o jednakowej objętości i różnej masie

Opiłki żelaza - opiłki ferromagnetyczne

Wysyłka 24H

Krążek Secchi'ego z linką

Zestaw sześcianów o takich samych objętościach

Zestaw cylindrów o różnych objętościach

Zestaw pałeczek do elektryzowania

79,00 zł

Krążek Newtona

Maszyna elektrostatyczna - maszyna Wimshursta

Zestawy doświadczalne z fizyki dla dzieci

Eksperymenty to bez wątpienia najciekawsza aktywność na lekcjach w szkole na zajęciach przyrodniczych. Zamiast nielubianego przez uczniów odpytywania z tego, czego się nie wie, nowa partia materiału w atrakcyjnej formie eksperymentów! Nasz sklep internetowy Diverti posiada szeroki i różnorodny asortyment zestawów doświadczalnych dla szkół i przedszkoli wraz ze wskazówkami, jak krok po kroku przeprowadzić doświadczenie. Dzięki temu zestawy doświadczalne umożliwiają prowadzenie w szkole eksperymentów z chemii czy z fizyki. Dzięki wykorzystaniu zestawów uczeń, zgodnie z wymogami nowej podstawy programowej, poznaje metodykę badań i czuje się bliżej opisywanej rzeczywistości. Poza tym doskonali umiejętności planowania, prowadzenia i dokumentowania obserwacji i doświadczeń oraz wyciąga wnioski z eksperymentu.

Prawdziwa frajda dla najmłodszych

Opisane zestawy to doskonały pomysł na urozmaicenie lekcji. Największą popularnością cieszą się u nas zestawy doświadczalne dla dzieci, ponieważ to one najbardziej lubią doświadczać wszystkiego bezpośrednio i w ciekawy sposób, i jeszcze się przy tym nieźle bawią. W taki sposób świat fizyki, chemii i przyrody może stać się jeszcze bardziej interesujący i pobudzić najmłodszych do tego, by w przyszłości obrali taką, a nie inną drogę. Warto również zachęcić dziecko do spróbowania swoich sił w tego rodzaju metodach poznawania świata, oczywiście w umiejętny, pedagogiczny sposób. Uczniowie, wykonując dedykowane eksperymenty dla dzieci, nauczą się również przestrzegania zasad bezpieczeństwa, co w ich wieku jest na co dzień szczególnie ważne.