Klocki do układania dla dzieci

Jakie klocki będą najlepiej pasować Twojemu dziecku? W tęczy kolorów czy w kilku mniej nasyconych odcieniach? Na diverti.pl znajdziesz wiele zabawek konstrukcyjnych, które zaspokoją potrzeby zarówno młodszych, jak i nieco starszych dzieci. W tym wyborze mamy klocki do układania dla dzieci w zestawach od małych do dużych. Możesz wybierać spośród wielu elementów w różnych kształtach i kolorach. Zapewniamy różne poziomy trudności i czas zabawy, do którego przeznaczony jest każdy zestaw, co ułatwia zakup odpowiedniego. Zdjęcia i opisy pomogą Ci dopasować klocki twórcze do zainteresowań i potrzeb Twojego dziecka w tym czasie.

Aktywne filtry

Klocki sensoryczne świetlne sześciany 12 kostek

1 410,00 zł

Klocki sensoryczne lustra 6 sztuk

KLOCKI WAFFLE WIEJSKA ZAGRODA 240 ELEMENTÓW

KLOCKI WAFFLE GOSPODARSTWO DOMOWE 120 ELEMENTÓW

Klocki wafle ogromne edukacyjne 20 elementów

550,00 zł

KLOCKI WAFLE MAXI 24 elementy

KLOCKI CLICS WIADERKO 10 W 1

KLOCKI CLICS ROLLERBOX 25 W 1

407,00 zł 427,00 zł

KLOCKI CLICS ROLLERBOX 20 W 1 

Zalety klocków do układania dla dzieci

Układanie klocków niesie ze sobą wiele korzyści, a przede wszystkim:

- nauka przez zabawę - klocki to wspaniała zabawka edukacyjna! Najprostsze zabawki są najlepsze, ponieważ wpływają pozytywnie na rozwój Twojego dziecka, a także wspierają zdolności manualne. Ćwiczą także koordynację wzrokowo-ruchową, uczą rozpoznawania kształtów, kolorów i liczenia,

- rozwijanie wyobraźni - dostosowanie klocków do wieku malucha sprawia, że praktycznie na każdym etapie swojego rozwoju, klocki pomogą mu dorastać. Najpierw dziecko sięgnie po klocki piankowe lub drewniane klocki, z których może ułożyć swoją pierwszą wieżę, aż do tego momentu, gdy weźmie się za klocki konstrukcyjne i stworzy piękną budowlę przestrzenną, która zachwyci nie tylko dzieci, a również dorosłych! Z pomocą klocków, maluch ćwiczy wyobraźnię poprzez budowanie przestrzennych konstrukcji.

Oprócz tego są świetnym sposobem, by spędzić czas wspólnie, z całą rodziną na układaniu przeróżnych figur i budowli.

Jak widzisz, klocki to wszechstronne zabawki, które działają pozytywnie na rozwój dziecka. Warto wybrać taką zabawkę. Dodatkowo możesz dostosować klocki do wieku dziecka i jeśli już nudzą go zwykłe, drewniane klocki — możesz wybrać te trudniejsze — konstrukcyjne.

Jakie klocki wybrać?

Dziecko musi mieć zabawki dopasowane do jego wieku — kieruj się więc przy wyborze głównie tym, jakie elementy będą dla niego bezpieczne. Najlepiej zacząć od klocków drewnianych, ponieważ te stają się źródłem zainteresowania dzieci w różnym wieku. 

Później wybór można kierować zainteresowaniami dziecka — w ofercie mamy tak dużo różnych zestawów z klockami, które są zróżnicowane nawet pod względem tematyki. Kupując konkretny zestaw klocków, dziecko może stworzyć, na przykład sklep, dom, pas lotniczy, miasto, a nawet port.

Klocki idealnym pomysłem na prezent (nie tylko) urodzinowy

Znajdziesz u nas zabawki edukacyjne, które pozwalają dzieciom na kreatywność i naukę. Możesz znaleźć wiele elementów w różnych kształtach i rozmiarach. Możesz cieszyć się godzinami tworzenia samochodów lub robotów — granice wyznacza tylko Twoja wyobraźnia!  Takie klocki będą idealnym prezentem urodzinowym. I to nie tylko dla osoby, której są urodziny, ale także dla wszystkich członków jego rodziny. Klocki kreatywne to dobre rozwiązanie, jeśli szukasz upominku dla rodzeństwa – jeden zestaw wystarczy, by zapewnić świetną, twórczą zabawę i siostrom, i braciszkom. 

Diverti stawia na jakość swoich zabawek

W ofercie naszego sklepu diverti.pl znajduje się kilka rodzajów klocków:

- drewniane - stare dobre klocki drewniane wracają do łask i znów są w modzie! Są trwałe i ekologiczne. Klocki drewniane są w różnych kolorach i rozmiarach. Sprzedajemy je w zestawach, pakowane po kilkadziesiąt, a nawet po sto sztuk. W ofercie mamy także drewniane klocki z sorterem — zadaniem dziecka jest dopasowanie klocków do odpowiedniego kształtu,

- magnetyczne - te klocki konstrukcyjne kierowane są już dla dzieci w wieku przedszkolnym i oczywiście szkolnym. To klocki konstrukcyjne, z których można tworzyć różne przestrzenne budowle. Takie klocki konstrukcyjne zabawki mają różne rozmiary i poziomy trudności, które dostosowuje się do wieku i umiejętności Twojego dziecka,

- plastikowe wafle - występują w różnych rozmiarach, nawet takich maxi! Podobnie jak te magnetyczne należą do grupy klocków konstrukcyjnych, przy pomocy których tworzyć można różne ciekawe budynki i inne miejsca — ogranicza jedynie wyobraźnia! Pozwól swojemu dziecku ćwiczyć wyobraźnię przestrzenną!

- cegły - wykonane z lekkiego tworzywa kolorowe klocki, które pozwalają na układanie przeróżnych konstrukcji. Doskonale nadają się do zabawy na zewnątrz — są odporne na czynniki zewnętrzne oraz bezpieczne nawet dla dzieci od pierwszego roku życia.

Sprawdź też nasze inne kategorie produktowe. Z łatwością wybierzesz taką zabawkę, która sprawi radość i frajdę, a na buzi przedszkolaka (i nie tylko) pojawi się szeroki, szczery uśmiech. Zapraszamy do składania zamówień! Służymy także pomocą przy wyborze zabawek i akcesoriów sensoryczno-edukacyjnych.