Bryły geometryczne do pracowni matematycznej

Pomoce dydaktyczne - bryły geometryczne - do matematyki to niezbędnik każdego nauczyciela szkoły podstawowej. Z ich pomocą uczniowie są w stanie utrwalić kształty brył oraz nazwy poszczególnych figur geometrycznych poprzez zabawę, co ułatwia im opanowanie poszczególnych zagadnień. Dzięki nim są również w stanie zrozumieć pojęcia, takie jak obwód, pole powierzchni czy symetria. Jakiego rodzaju bryły mogą znaleźć Państwo w naszej ofercie? Ich wybór jest na tyle duży, że każdy nauczyciel matematyki dobierze idealny dla siebie zestaw produktów, który będzie z zaangażowaniem prezentował tajniki matematyki swoim uczniom. Bryły geometryczne - walec, stożek z zaznaczonymi przekątnymi to dodatek, który z pewnością urozmaici każdą lekcję geometrii! 

Aktywne filtry

Bryły szkieletowe zestaw do budowy

Wysokość brył: 8 cm Liczba elementów: 10

Chwilowo brak produktu w naszym magazynie

Transparentne ryły do porównywania objętości - 14 szt.

Chwilowo brak produktu w naszym magazynie

Wysyłka w 24h!

Ostatnie sztuki w magazynie

Gigantyczne bryły transparentne 10 sztuk

Chwilowo brak produktu w naszym magazynie

Zestaw 7 brył szkieletowych

Przyrząd do demonstracji powstawania brył obrotowych

Bryły pełne obrotowe i foremne

Bryły do mierzenia objętości

Bryły ścięte 

Bryły - wielościany nieregularne

Przestrzenne bryły geometryczne - skuteczne pomoce dydaktyczne z matematyki

Jak pobudzić wyobraźnię przestrzenną ucznia? W jaki sposób ułatwić dziecku opanowanie zagadnienia, jakim są figury geometryczne, takie jak prostopadłościan czy graniastosłup? Takie pytania zadają sobie nauczyciele, gdy mają omówić z klasą to zagadnienie.

Na szczęście jest już na to sprawdzony sposób! Znakomicie do tego celu sprawdzą się bowiem pomoce dydaktyczne, jakimi są bryły przestrzenne.

Co uczniom daje taka pomoc dydaktyczna?

Dzięki nim uczniowie będą w stanie dostrzec wszystkie przekroje i płaszczyzny, co ułatwi im późniejsze, samodzielne wykonywanie rysunków i przeprowadzanie obliczeń dotyczących pól (np. ostrosłup o podstawie trójkąta równoramiennego) oraz objętości. Bogaty wybór tego typu produktów posiada nasz sklep internetowy.

Praktyczne bryły geometryczne z naszego asortymentu

W naszym sklepie dostępne są między innymi pełne bryły przestrzenne, które wykonane zostały z nieprzezroczystego tworzywa sztucznego. W skład zestawu wchodzi ostrosłup o podstawie sześciokąta, trójkąta,  kwadratu, graniastosłup o podstawie trójkąta, graniastosłup o podstawie sześciokąta oraz graniastosłup o podstawie kwadratu.

Nie mniej praktyczne są bryły obrotowe z przezroczystego tworzywa sztucznego z zaznaczonymi wysokościami, przekątnymi oraz płaszczyznami przekroju. Wszystko zależy, co aktualnie jest najbardziej przydatne w danej pracowni. Meble szkolne z tyłu klas zazwyczaj służą do przechowywania tego typu materiałów.

Co jeszcze powinno się znaleźć w pracowni matematycznej?

W wyposażeniu pracowni matematycznej znaleźć mogą się także bryły geometryczne w formie brył szkieletowych, wykonanych z metalowych prętów lakierowanych proszkowo. Tak wyposażona pracownia może uczniom znacznie ułatwić naukę i przyswajanie nowej wiedzy.

Nie taka matma straszna. Były geometryczne mogą być świetną zabawą!

Kreatywna matematyka sposobem na przyjemniejszą naukę nowych zagadnień matematycznych. Spraw, aby Twoi uczniowe pokochali bryły i chętnie uczestniczyli w lekcji.

Bryły geometryczne przysparzają wielu problemów, ponieważ nie każdy uczeń ma wyobraźnię przestrzenną, aby móc sobie wyobrazić figury, o których jest mowa na lekcji.

Należy także pamiętać, że odpowiednio wytłumaczeń temat od postaw nie będzie stanowił problemów w późniejszym zglębianiu wiedzy. Bryły geometryczne to jeden z niewielu tematów, jaki możemy sobie zobrazować, więc dlaczego nie skorzystać z takiej możliwości? Sprawdź nasz sklep internetowy!