Zabawki sensoryczne

Rozwój dziecka już od pierwszych jego dni obejmuje bardzo wiele etapów, w tym niezwykle ważną integrację sensoryczną. Uważa się, że integracja sensoryczna rozpoczyna się już w czasie życia płodowego. Intensyfikacja procesu ma miejsce w pierwszych 3 latach życia i trwa aż do 7 roku życia. Warto podkreślić, że można zapewnić dziecku wsparcie w tym okresie na bardzo wielu płaszczyznach. Dlatego też polecamy Państwu wyposażenie dedykowane żłobkom, przedszkolomsalom terapeutycznym oraz produkty, które sprawdzą się w domowym zaciszu. Sklep Diverti oferuje Państwu szeroki asortyment bardzo zróżnicowanych produktów w kategorii: integracja sensoryczna, wśród których znajdziecie między innymi: pomoce sensoryczne, wyposażenie sali SI czy sprzęt do integracji sensorycznej.

Aktywne filtry

BORYS - NIEDŹWIEDŹ W SWETERKU układanka 

Czas realizacji zamówienia wynosi około 10 dni.

Kolornica - edukacyjna nawlekanka 

Czas realizacji zamówienia wynosi około 5 dni.

Przeplatanka edukacyjna -  Wełniana Grażyna

Czas realizacji zamówienia wynosi około 5 dni.

518,00 zł

Budujemy dom

Moje śniadanko kreatywna pomoc edukacyjna

Termin realizacji: 7-14 dni 

Ptaki Polskie układanka terapeutyczna lewopółkulowa

Termin realizacji: 7 - 14 dni  

Jesień na patyku układanka terapeutyczna  

Termin realizacji: 7 - 14 dni 

Koła zębate układanka lewopółkulowa

Termin realizacji: 7 - 14 dni 

Czarno - Biała Owca geoplan 

Termin realizacji: 7 - 14 dni 

Jeżowe rarytasy Standard gra

Termin realizacji: 7-14 dni 

Psia Kość - Sensoryczna Pomoc Edukacyjna i Terapeutyczna

Termin realizacji: 7-14 dni

Ostatnie sztuki w magazynie

Pomoce do integracji sensorycznej

Integracja sensoryczna to moment rozwoju dziecka, kiedy to wykorzystując podstawowe zmysły rozwija swój mózg. Docierające informacje z ciała, jak i środowiska za pomocą zmysłu równowagi, czucia ciała oraz dotyku umożliwiają wypracowanie odpowiedniej odpowiedzi organizmu. Dobrze rozwinięta sensoryka u dzieci ma kluczowe znaczenie dla integracji społecznej oraz ogólnopojętej adaptacji. Najlepszą formą nauki dla małych dzieci i starszaków jest zdecydowanie zabawa, która pobudza je do aktywności wykorzystując w tym celu pomoce do integracji sensorycznej czy zabawki do integracji sensorycznej. Dlatego bardzo istotne jest, aby dołożyć wszelkich starań i odpowiednio wyposażyć otoczenie domowe, w żłobku i w przedszkolu.

Sensoryka u dzieci

Wyposażenie sali do integracji sensorycznej powinno obejmować produkty spełniające najwyższe standardy. Gwarantujemy, że znajdziecie je Państwo w naszym sklepie internetowym Diverti. Proponowane Państwu produkty wyróżnia najwyższa jakość, dbałość o szczegóły i materiały wykorzystane w czasie produkcji. To także precyzja wykonania oraz estetyka na odpowiednim poziomie. Proponujemy Państwu zabawki i pomoce do terapii integracji sensorycznej, takie jak: budowa cieni, alfabet, kulki edukacyjne, klocki dotykowe, poduszki sensoryczne, chusty animacyjne, mozaiki i znacznie więcej. Akcesoria do integracji sensorycznej pogrupowaliśmy według następujących kategorii: rozwój zmysłów, mała motorykaduża motoryka oraz wyposażenie sensoryczne.

Zabawki i sprzęt do integracji sensorycznej

Sala integracji sensorycznej to również odpowiednie wyposażenie, jakie znajdziecie Państwo w naszym sklepie internetowym Diverti. Wśród produktów dostępne są między innymi: puzzle sensoryczne, sensoryczne klucze, układanki sensoryczne, mozaiki, tablice manipulacyjne, klocki sensoryczne, alfabet, poduszki sensoryczne, dyski sensoryczne, wieże sensoryczne. To tylko część sprzętu do SI, jaki możemy Państwu zaproponować. Jesteśmy przekonani, że znajdziecie w naszej ofercie niezbędne pomoce do integracji sensorycznej, sprzęt do SI oraz zabawki do terapii integracji sensorycznej. Odwiedź nasz sklep i wybierz odpowiednie produkty.

Jak się bawić zabawkami sensorycznymi z dzieckiem?

Przede wszystkim należy poświęcić dziecku czas i pokazać różne możliwość zabawy daną zabawką. Być może nie przekona się do niej od razu, ale z pewnością z czasem się do niej przekona. Przy zabawkach sensorycznych można wymyślać wiele historyjek oraz historii scenicznych, które w znaczny sposób urozmaicą zabawę. Zachęcamy do samodzielnego inicjowania zabawy z maluchem. W przypadku dzieci z zaburzeniami sensorycznymi wskazane będą zabawy wymagające wielu bodźców, które powoli będą pobudzać zmysły u dzieci. Jeśli dziecku się nie podoba dana zabawa, to można ją zmienić i robić to, na co dziecko ma w danej chwili ochotę. Przymus nie jest waszym sprzymierzeńcem. Sprzęt do integracji sensorycznej jest ważny, lecz nie zawsze chodzi wyłącznie o niego.