Wyposażenie pracowni fizycznej

W jaki sposób ułatwić uczniom przyswajanie wiedzy z zakresu trudniejszej nauki, jaką jest fizyka? Jak zachęcić ich do tej dziedziny nauki i wychować przyszłych naukowców? Oto pytania, które zadaje sobie każdy nauczyciel, którego celem jest przekazanie trwałej wiedzy w przystępnej formie, a nie jedynie zrealizowanie podstawy programowej. Na szczęście czeka na niego mnóstwo pomocy dydaktycznych, z których może korzystać podczas prowadzenia zajęć i omawiania danych, często niełatwych, zagadnień. Doskonale do tego celu sprawdzą się pomoce naukowe z fizyki oferowane przez nasz sklep internetowy.

Aktywne filtry

INTERAKTYWNE PLANSZE PRZYRODNICZE - FIZYKA

Elektryczność i magnetyzm - zestaw doświadczalny

Optyka laserowa, pryzmaty, ława optyczna 

Walizka magnesów - 28 elementów

Fizyka dla szkoły podstawowej - 20 plansz 

Termin realizacji zamówienia może wynieść od 14 do 30 dni

Multimedialne ilustracje przedmiotowe. Fizyka – szkoła podstawowa

Multimedialne ilustracje przedmiotowe. Fizyka ponadpodstawowa

Kamerton z pudłem rezonansowym

Jednostki układu SI

38,00 zł

Ruch prostoliniowy

38,00 zł

Elektryczność

Szkolne pomoce naukowe i dydaktyczne z fizyki

Pomoce naukowe z fizyki to wysokiej jakości, atrakcyjne dla młodych uczniów produkty, które stworzone zostały we współpracy z najlepszymi ekspertami oraz wykwalifikowanymi pedagogami. Ich atrakcyjny wygląd skutecznie przyciąga uwagę, a wysoka jakość wykonania sprawia, że posłużą one przez długi czas, czyli będą dostępne dla wielu roczników. W naszym sklepie oferujemy różnorodne pomoce naukowe oraz zestawy doświadczalne, które sprawią, że nauka przestanie być nudnym obowiązkiem, a stanie się fascynującą przygodą. Każda nowoczesna pracownia fizyczna powinna zostać wyposażona w materiały, które skutecznie zobrazują uczniom podstawowe zjawiska z dziedziny fizyki.

Pomoce dydaktyczne z fizyki - sklep internetowy

W asortymencie naszego sklepu internetowego znaleźć można między innymi pomoce dydaktyczne z fizyki w postaci plansz dydaktycznych. Doskonale sprawdzać będą się one zarówno w roli materiału uzupełniającego lekcję, jak i elementu wyposażenia pracowni fizycznej. Graficzna forma takiej planszy pozwala na szybszą i efektywniejszą naukę podstawowych zagadnień z fizyki. Wydrukowana jest ona na wytrzymałym papierze kredowym i pokryta jednostronnie folią zabezpieczającą. Plansza posiada również aluminiowe listwy z zawieszką, które ułatwiają zamocowanie jej na ścianie. Dzięki temu jest zawsze w polu widzenia uczniów, gdy chcą sobie coś przypomnieć lub utrwalić. Jej wymiary to 100 x 70 centymetrów, a waga - 200 gramów. Dostępne są tu pomoce szkolne z fizyki pod postacią plansz przedstawiających informacje z zakresu zasad dynamiki, jednostek miar czy podstawowych wzorów fizycznych.

Praktyczne zestawy doświadczalne

Drugą kategorię produktów stanowią pomoce naukowe z fizyki w formie zestawów doświadczalnych. Stanowią one znakomity sposób na sprawdzenie przyswojonej wiedzy w praktyce. Na naszej stronie dostępne są między innymi zestawy doświadczalne, na przykład maszyna elektrostatyczna. Z jej pomocą przeprowadzać można doświadczenia, takie jak jonizacyjne działanie promieniowania, sił pola elektrycznego czy działanie iskry. Równie praktyczne pomoce dydaktyczne z fizyki to opiłki ferromagnetyczne zamknięte w przezroczystym, plastikowym pudełku. W połączeniu z magnesem opiłki żelaza pozwalają na wykonywanie różnego rodzaju doświadczeń z zakresu magnetyzmu, który jest przecież omawiany na zajęciach z fizyki. Nie mniej praktyczny jest zestaw przewodników i izolatorów zawierający siedem różnych próbek materiałów, pokazując ich zachowanie w stosunku do prądu.