mapy i atlasy

Wydaje się, że wraz z upływem czasu różne pomoce naukowe można zdobyć w prostszy sposób. Sztuka i rzemiosło łączą się w celu stworzenia ciekawych gadżetów naukowych dla dzieci. Nauczyciel może na przykład wykorzystywać kolorowe, innowacyjne mapy szkolne do pogłębienia danego tematu, zgodnego z realizowaną podstawą programową. Dzięki temu wzbudza w uczniach zainteresowanie, przez co uczą się szybciej oraz bardziej efektywnie. Zdobyta w ten sposób wiedza staje się również znacznie trwalsza. W obecnych czasach nauka może być naprawdę ciekawa, a nauczyciel poprzez różne dobrodziejstwa technologiczne - skutecznie zachęcać, a wręcz motywować do odkrywania nowych rzeczy.

Aktywne filtry

Świat rozmieszczenie ludności 

Mapa gospodarcza świata - surowce, przemysł i energetyka 

Mapa gospodarcza świata - rolnictwo i użytkowanie gleby

Unia Europejska - ścienna mapa gospodarcza

Mapa gospodarcza Europy

Geologia Polski - tektonika i stratygrafia

Świat - geologia i tektonika

Mapa krajobrazowa Europy

Mapa krajobrazowa świata

Strefy klimatyczne świata

246,00 zł

Mapa konturowa Europy

Mapa administracyjna Polski 

Kreatywny nauczyciel geografii

Każda dziedzina naukowa wymaga nieco innego podejścia, aby w pełni ją zrozumieć. Tak samo jest w szkole - nauczyciel danego przedmiotu musi stosować różne metody edukacyjne, aby w odpowiedni sposób trafić do uczniów i przekazać im wiedzę. Obecnie istnieje jednak wiele pomocy dydaktycznych, dzięki którym jest to znacznie łatwiejsze. W przypadku geografii można korzystać z takich, jak: mapy szkolne geograficzne, mapy Polski, atlasy geograficzne, mapy ścienne i mapy magnetyczne. Wielu nauczycieli docenia ich wartość w swoich klasach. Uczniowie na każdym etapie edukacyjnym są zafascynowani grafiką, a dzięki niej przede wszystkim w efektywny sposób przyswajają wiedzę. Mapy szkolne mogą mieć duży wpływ na jakość przekazywanych treści. Dzięki korzystaniu z interesujących materiałów dydaktycznych na lekcjach geografii praca dla nauczyciela staje się przyjemnością, a dla ucznia lekcja pasjonującym doświadczeniem.

Nauka poprzez zabawę z mapami

Mapy szkolne wskazują cechy geograficzne danego obszaru, kraju czy kontynentu. Mapy ścienne pokazują między innymi relacje między obszarami lądowymi a zbiornikami wodnymi. Większość z nas przyzwyczaiła się do standardowej odmiany mapy przedstawiającej: góry, płaskowyże, równiny, oceany, pustynie, rzeki i jeziora. Nasze mapy szkolne geograficzne są barwne, wykonane z dobrych jakościowo materiałów, służą przez wiele lat, ale przede wszystkim zostały opracowane w piękny i interesujący dla ucznia sposób. Oferujemy między innymi mapy magnetyczne wskazujące na Parki Narodowe w Polsce lub ukształtowanie terenu naszego kraju, a także bardzo ciekawy magnetyczny kalendarz pogody. Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą!