Przybory tablicowe do matematyki

Tablica szkolna to ciągle jeszcze używany przedmiot w wielu szkołach. Przyda się do rozwiązywania zadań matematycznych, które bez błędów pojawią się później w zeszycie ucznia, nawet gdy są to działania bardziej skomplikowane. Pod czujnym okiem nauczyciela uzyskiwane jest prawidłowo rozwiązane zadanie, a uczniowie mogą sobie później je na spokojnie przeanalizować. Do tradycyjnej tablicy należy dokonywać jednak zakupu odpowiednich, wysokiej jakości przyborów tablicowych, które oferuje nasz sklep internetowy Diverti. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą produktową w tym zakresie.

Aktywne filtry

Przyrządy tablicowe magnetyczne

Trójkąt tablicowy 60

Trójkąt tablicowy 45

Linijka tablicowa 1m

Linijka tablicowa 0,5 m

Kątomierz tablicowy

Cyrkiel tablicowy na pisak i kredę

Cyrkiel tablicowy na pisak

Tablica magnetyczna pozioma z przyrządami plastikowymi

Tablica magnetyczna pionowa z przyrządami plastikowymi

Przyrządy tablicowe do nauki matematyki

Przyrządy do rysowania na tablicy pomagają zwłaszcza w szkicach geometrycznych na lekcjach matematyki. Sposób prezentowania danych w formie tabel lub diagramów rozluźnia atmosferę na stresujących lekcjach matematyki oraz wprowadza do niej elementy interdyscyplinarne i jest bardzo dobrym uzupełnieniem wyjaśnienia niezrozumiałych zagadnień. Dlatego w każdej sali lekcyjnej powinna znajdować się co najmniej jedna odpowiednia do użycia na tablicy linijki. Wszystkie przybory tablicowe do matematyki nadają się właśnie do tablic, dzięki czemu bez problemu mieszczą się w nowoczesnej klasie. Należą do nich kątomierz, ekierka czy cyrkiel, nie zapominając oczywiście o głównym pisaku, jakim jest kreda oraz nierozłączna z nią gąbka.

Opis przyrządów i ich rola

I tak wymieniony kątomierz używany jest do pomiaru kąta lub do wprowadzania kąta na rysunek. Składa się z okrągłej lub półokrągłej tarczy z podziałem kątowym. Nadruk skali jest zwykle odporny na zarysowania. To precyzyjny, ergonomiczny, stabilny i trwały kątomierz ? idealny do rysowania na tablicy! Cyrkiel natomiast, z wygodnymi przyssawkami, jest łatwy do przenoszenia i obracania. Zacisk kredowy jest przystosowany do standardowej średnicy kredy oraz jej różnych rodzajów: wypukłej lub kwadratowej. Wszystkie nasze urządzenia do rysowania, takie jak linijka, kąt geometryczny lub cyrkiel, są dostępne w różnych zestawach lub pojedynczo. W przeciwieństwie do wielu dostawców nasze zestawy mają namagnesowany cały sprzęt do rysowania, a nie tylko cyrkiel, dzięki czemu nie ślizgają się podczas rysowania po tablicy. Można je obsługiwać nawet jedną ręką.