Teleskopy dla dzieci

Bardzo dużo dzieci interesuje się planetami i kosmosem. Często ta pasja przychodzi po kontakcie z astronomią w szkole. Warto takie zainteresowania rozwijać! Jakie sprzęty będą odpowiednie na początek? Po pierwsze, wybór odpowiedniego teleskopu zależy też od jego przeznaczenia — czy ma to być teleskop, który będzie stać tylko w sali lekcyjnej, czy może sprzęt do warunków domowych — jako prezent dla dziecka. Czas dziecka spędzony na obserwacjach może sprawić, że planety oraz niebo, księżyc czy też inne obiekty zainteresują nawet dorosłych!

Teleskopy astronomiczne to przedmioty, dzięki którym każdy, nawet dziecko, będzie w stanie obserwować gwiazdy. To idealna propozycja na prezent, niezależnie od wieku dziecka! Wiele z proponowanych przez sklep z teleskopami produktów świetnie nadaje się do przeprowadzania obserwacji nieba nie tylko w nocy, ale także w dzień. Ogromną ich zaletą jest niezwykle prosty montaż, dzięki czemu każdy będzie w stanie samodzielnie złożyć swój zestaw. Dodatkowo sprzęty dla dzieci i dla początkujących charakteryzują się wyjątkową stabilnością, oraz niewielką wagą, przez co z łatwością będzie można przemieszczać je w dowolne miejsce. Z takim sprzętem każdy miłośnik obserwacji kosmosu będzie z przyjemnością rozwijać swoją pasję. Wszystkie oferowane przez nas teleskopy dla dzieci są wykonane z solidnych materiałów. Odpowiednia średnica obiektywu pozwoli dziecku prowadzić własne obserwacje, a rodzice pomogą jedynie w obsłudze teleskopów. Najlepsze akcesoria to takie, które pozwalają na obserwacje astronomiczne i są dostosowane do danego roku życia dzieci. 

Aktywne filtry

Teleskop Celestron Cometron FirstScope 76

Chwilowo brak produktu w naszym magazynie

Teleskop Acuter Newton 50mm (niebieski)

Ostatnie sztuki w magazynie

Teleskop Celestron Travel Scope 70 mm

Teleskop Celestron Travel Scope 50 mm

Teleskop Celestron PowerSeeker 50 AZ

Teleskop Sky-Watcher 70/900

Teleskop Sky-Watcher 60/700

Teleskop Sky-Watcher 70/700

Teleskop Sky-Watcher 70/500

Teleskop Sky-Watcher 130/900

Teleskopy dla początkujących

Trudne w obsłudze akcesoria nie będą najlepszym pomysłem na początek — nie chcemy przecież zrazić dziecka do tak fascynującej dziedziny! Najważniejszy jest wyraźny obraz i by było to proste w obsłudze. Dodatkowo lornetka może być fajny uzupełniającym sprzętem. Lunety Sky Watcher to idealne produkty dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z obserwowaniem gwiazd. Dzięki nim można z łatwością zobaczyć takie zjawiska, jak fazy Wenus, pierścienie Saturna, czy też kratery znajdujące się na Księżycu. Co więcej, wprawne oko zobaczy też plamy na Słońcu, jeżeli na teleskop zostanie nałożony specjalny filtr. Teleskopy dla dzieci Sky Watcher doskonale sprawdzą się też u tych, którzy obserwują gwiazdy zmienne na nocnym niebie, w tym Drogę Mleczną. Warto wspomnieć, że te konkretne teleskopy dla dzieci są niesamowicie lekkie, dzięki czemu przenoszenie ich w różne miejsca nie będzie problemem. W asortymencie znaleźć można kilka różnych modeli, dzięki czemu z pewnością każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie. Warto zatem przejrzeć całą ofertę i postawić na sprzęt, który pozwoli Ci pogłębiać swoją pasję astronomiczną oraz podziwiać gromady gwiazd! Teleskop astronomiczny to odpowiedni układ optyczny, który dzięki dobrej lunecie nocą pozwala na odczytywanie mapy nieba w naszym układzie słonecznym. Pierwszy teleskop astronomiczny zazwyczaj ma niewielkie rozmiary, ale pozwala zdobywać doświadczenie, poznawać świat astronomii, dowiedzieć się o rozmiarach powierzchni księżyca na początkowym etapie wiedzy.

Najmłodsi sympatycy, którzy dopiero co zaczęli interesować się astronomią, powinni używać teleskopu w obecności dorosłego. Dla takiego dziecka wszystkie obiekty są nowe, więc warto mu wytłumaczyć czym są planety, księżyc. Wcześniej jednak trzeba też zadbać o wybór teleskopu - by miał odpowiednią jakość i obraz. Od około 8 roku życia dziecko już samo powinno sobie poradzić z obsługą lunety. 

Teleskopy dla dzieci - spraw dzieciom frajdę z nauki

Jeżeli chcesz obudzić w swoim dziecku pasję do astronomii lub już teraz widzisz w nim zainteresowanie gwiazdami, to zdecydowanie powinieneś sprawić mu dobrej jakości sprzęt za atrakcyjną cenę. Celestron to świetne rozwiązanie dla osób początkujących oraz dzieci, ponieważ są dobrze wyposażone, odznaczają się niewielką wagą oraz są poręczne, można je zatem wszędzie ze sobą zabrać. Dzięki takim cechom Twoje dziecko z pewnością będzie dobrze bawić się, obserwując gwiazdy z każdego miejsca. Te akcesoria można nawet wziąć ze sobą na urlop i tam wspólnie podziwiać niebo. Jeżeli chcesz, aby Twoja pociecha dowiedziała się wielu ciekawych rzeczy na temat nieba, gwiazd i planet z własnych obserwacji, a nie tylko z książek, to zakup tego sprzętu będzie świetnym wyborem.

Jak zacząć obserwacje - na czym skupić uwagę dziecka?

Dla dzieci luneta będzie czymś nowym i będą interesować się nawet samym wyglądem. Natomiast, jako dorosły musisz też wiedzieć, jak za pomocą lunety pokierować wzrok dziecka na odpowiednie obiekty. Na początek dobrym doświadczeniem będzie obserwacja księżyca i Słońca - ale trzeba zwrócić uwagę na to czy nasza luneta należy do teleskopów, które mają wbudowany filtr słoneczny. Pielęgnujcie wspólnie swoją pasję do kosmosu i obserwujcie niebo za pomocą teleskopu. Luneta to niesamowity sprzęt, który niesie ze sobą wiele możliwości, ale musisz wiedzieć, że na początku dziecko będzie potrzebować Twojej pomocy!

Rozwijanie pasji u dziecka

Kupując teleskop dla dzieci nie musimy wydawać dużych pieniędzy - wciąż za kilkaset złotych możemy dostać wysokiej jakości narzędzia obserwacyjne. Nowsze modele są znacznie łatwiejsze w obsłudze, co jest jednym z powodów, dla których są tak popularne wśród dzieci. Luneta to doskonały sposób, by pokochać astronomię!

Mimo naszych dobrych chęci, może się okazać, że zamiast teleskopu, skuteczniejszym rozwiązaniem będzie zakup lornetki do obserwacji podstawowych obiektów astronomicznych. Natomiast obraz z lornetki nie będzie aż tak zaskakujący. Niektóre lunety w naszym sklepie umożliwiają również rejestrowanie zdjęć - dziecko może później podziwiać, to co zobaczyło na niebie i chwalić się swoimi odkryciami.

Zakup teleskopu nie jest najłatwiejszy? Skontaktuj się z nami, a chętnie pomożemy w wyborze teleskopu. Teleskop dla dzieci musi być dopasowany, aby przyniósł zamierzony efekt!