Programy multimedialne do nauki matematyki

Szczególnie ważne jest pobudzanie zainteresowania u najmłodszych uczniów, którzy szybko się nudzą, lubią, gdy coś się dzieje oraz mogliby spędzać czas przy komputerze bez żadnych limitów. To z myślą o nich powstaje najwięcej programów multimedialnych z matematyki, wychodząc naprzeciw ich potrzebom, sposobom przyswajania wiedzy i dopasowując treści do ich możliwości poznawczych. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem są gry edukacyjne i testy sprawdzające. Oprogramowanie działa na wszystkich tablicach interaktywnych i jest atrakcyjne dla najmłodszych. Programy do nauki matematyki dla dzieci zachęcają do poznawania świata i są zdecydowanie ciekawsze od pisania kredą po tablicy czy słuchania nauczyciela, który coś dyktuje.

Aktywne filtry

Matematyka bez reszty - pakiet 3 części

Matematyka bez reszty - część III, klasa III

Matematyka bez reszty - część II, klasa II

Matematyka bez reszty - część I, klasa I

Multimedialne Pracownie  to sprawdzony merytorycznie materiał do nauki przy użyciu tablicy multimedialnej, przy pomocy którego przeprowadzisz ciekawe lekcje w szkole podstawowej oparte o zgodne z podstawą programową zasoby interaktywne.

Program na 3 stanowiska online+ 6 offline

Eduterapeutica. Umiem liczyć

Eduterapeutica. Już umiem - Matematyka

Program Didakta - Matematyka 2 - Algebra

Program Didakta - Matematyka 1

Programy do nauki matematyki dla dzieci

Jedną z ważniejszych pomocy dydaktycznych stanowią wszelakie programy multimedialne. Sprawią one, że nauka trudniejszych przedmiotów, takich jak chociażby matematyka, stanie się przyjemna i efektywna. Multimedialne programy edukacyjne są doskonałe, ponieważ uczniowie mogą wejść w interakcje z przedstawianym światem oraz wykazują znaczne zainteresowanie tym rodzajem aktywności, który jest dla nich optymalny. Programy komputerowe z matematyki posiadają różne stopnie zaawansowania i pozwalają przybliżyć niemalże wszystkie zagadnienia z działów, które są uwzględniane w szkolnych podręcznikach. Programy dla szkół i przedszkoli dostosowane są do konkretnych grup wiekowych oraz podstawy programowej (również dla klas z rozszerzoną matematyką!). Przygotowane w nich ćwiczenia i zadania są wzbogacone o ciekawą szatę graficzną i odpowiadają możliwościom poznawczym dzieci

Programy do nauki dla starszych dzieci

Czy starsi uczniowie również mogą zainteresować się dedykowanymi programami multimedialnymi do nauki matematyki? Oczywiście, że tak! Oni również lepiej wyobrażą sobie w ten sposób trudniejsze zagadnienia i będą mieli miłą odmianę w nauce. Ponadto będą mieli okazję na usystematyzowanie poszczególnych działów matematycznych do ważniejszych egzaminów, w tym również matury. Nie należy zatem wykluczać tej grupy uczniów, a po prostu odpowiednio dostosować rozwiązania dotyczące prezentowania treści w takim oprogramowaniu. Jak wiadomo, matematyka jest obecnie przedmiotem obowiązkowym na maturze, a nie każdy ją lubi i w takim samym stopniu rozumie.