Plansze dydaktyczne do pracowni geograficznej

Geografia potrafi być zarówno jednym z najciekawszych, jak i jednym z najtrudniejszych przedmiotów w szkole. Zagadnienia, które obejmuje, są naprawdę zróżnicowane, przez co wiele osób może mieć pewne problemy z nauką. Na szczęście takim uczniom mogą pomóc specjalne plansze dydaktyczne geograficzne, które w obrazowy sposób przedstawiają różne, geograficzne zagadnienia. W naszym sklepie internetowym można zakupić wiele ciekawych pomocy dydaktycznych, w tym plansze geograficzne. Korzystając z nich, będziesz mógł pomóc swojemu dziecku lub uczniom w szkole w nauce tej ciekawej dziedziny, jaką jest geografia.

Aktywne filtry

Mapa administracyjna Polski z herbami

Polska – mapa hipsometryczna + mapki temperatury i opadów

Afryka – mapa fizyczna

Ameryka Północna – mapa fizyczna

Ameryka Południowa – mapa fizyczna

Australia – mapa fizyczna

Europa – mapa fizyczna

Państwa świata – mapa polityczna

Minerały i kamienie szlachetne

Tablica magnetyczna suchościeralna z zestawem elementów magnetycznych

Podstawy kartografii - dwustronna plansza na drewnianych półwałkach

Rodzaje i budowa elektrowni wodnych

W jakie plansze geograficzne warto się zaopatrzyć?

Doskonałe pomoce dydaktyczne z geografii, znajdujące się w asortymencie naszego sklepu, pomogą w nauce każdego działu tego przedmiotu. Można u nas znaleźć plansze przedstawiające takie zagadnienia, jak obieg węgla czy wody w przyrodzie, profile glebowe lub też chmury i ich rodzaje. Dodatkowo można wybrać obrotową mapę nieba czy planszę przedstawiającą światło i kolory. Oprócz tego także magnetyczną mapę Polski z zaznaczonymi Parkami Narodowymi, planszę przedstawiającą pory roku, atmosferę, wnętrze ziemi oraz zwierzęta w różnych środowiskach, takich jak tajga, tundra, sawanna afrykańska, dżungla afrykańska i amazońska, czy też Pustynia Sahara, Ameryka Północna, Arktyka, Azja Południowo-Wschodnia, Azja Środkowa, Australia i Rafa Koralowa.

Co jeszcze warto mieć w pracowni geograficznej?

Plansze geograficzne, w które jeszcze warto zaopatrzyć swoją szkolną salę, to te, które przedstawiają Układ Słoneczny, rodzaje i budowę elektrowni wodnych, zjawiska atmosferyczne, dzieje geologiczne ziemi, rzeźbę powierzchni ziemi, budowę wulkanu, minerały i kamienie szlachetne, mapę pogody, czy też dinozaury i inne gady prehistoryczne. Za pomocą takich pomocy dydaktycznych dzieci oraz młodzież z pewnością lepiej będą radziły sobie z tymi geograficznymi zagadnieniami. Zwłaszcza że ich ogromnymi zaletami są żywe kolory oraz bardzo czytelne rysunki. Każda plansza ma spore wymiary, dzięki czemu znajdujące się na nich grafiki będą widoczne nawet wtedy, gdy będą powieszone na ścianach. Zdecydowanie warto w ten sposób wspomóc naukę geografii wśród dzieci. Na pewno dzięki temu zapamiętają więcej i na dłużej. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym asortymentem. Proponujemy bardzo atrakcyjne ceny! W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.