Plansze dydaktyczne do sali matematycznej

Plansze dydaktyczne z matematyki stanowią ważną inwestycję szkół ? inwestycję w przyszłość zawodową uczniów. Nasz sklep internetowy Diverti oferuje w związku z tym szeroki wybór pomocy dydaktycznych dla szkół i placówek edukacyjnych w całym kraju. Produkty te odznaczają się wysoką jakością i trwałością, aby mogły posłużyć wielu rocznikom. Ogromną popularnością cieszą się plansze dydaktyczne jako trwały element służący objaśnianiu zagadnień matematycznych. Ponadto ułatwiają one opanowanie wzorów i są codzienną pomocą przy rozwiązywaniu zadań. Umieszczenie treści w polu widzenia uczniów przyśpiesza proces edukacji i zachęca ich do aktywnego udziału w lekcji oraz rozwiązywania zadań.

Aktywne filtry

Tablica magnetyczna o wymiarach 310 x 960 mm

38,00 zł

Bryły obrotowe

Wielościany foremne

38,00 zł

Ostrosłupy

38,00 zł

Graniastosłupy

Zestaw 10 tablic dydaktycznych w formacie 50×70 cm

Zestaw 20 tablic dydaktycznych w formacie 50x70 cm

Zestaw dydaktyczny do kształtowania pojęć związanych z czasem, zawiera elementy magnetyczne, tablice dydaktyczne

Tabliczka mnożenia - ćwiczenia - ścienna plansza dydaktyczna

Tabliczka mnożenia - ścienna plansza dydaktyczna

Geoplan - ścienna plansza dydaktyczna

Plansze matematyczne jako skuteczna pomoc w nauce

Pomoce dydaktyczne i materiały edukacyjne wykorzystywane podczas zajęć z matematyki to jedna z ważniejszych ofert do wyposażenia pracowni matematycznej, która jest dostępna w sklepie internetowym Diverti. Najczęściej wybieranym produktem są w tej kategorii plansze matematyczne dla szkoły, ponieważ w sposób skondensowany i przejrzysty ukazują dane zagadnienie matematyczne, które jest uwzględnione w podstawie programowej. Ponadto są one zakupem niedrogim. Jak każdy nauczyciel, na pewno zastanawiają się Państwo nad tym, co zrobić, aby zachęcić uczniów do nauki. Pomoce dydaktyczne wychodzą naprzeciw dzisiejszej edukacji i są codziennym wyposażeniem każdego dobrego nauczyciela. Matematyka to dziedzina zwykle trudniejsza dla uczniów i dlatego szczególnie pomocne okazuje się tutaj korzystanie z dostępnych pomocy dydaktycznych, na przykład przedstawiających twierdzenie Pitagorasa. Pomogą one usystematyzować wzory matematyczne, których jest niemało, a stanowią przecież podstawę do rozwiązania każdego zadania, oraz wyobrazić sobie dane zagadnienie.

Plansze matematyczne dla szkół

Matematyka to nauka istotna, chociażby ze względu na późniejszy obowiązek zdawania matury z tego przedmiotu. Dlatego określone przedstawianie danych zagadnień matematycznych jest szczególnie ważne. Funkcje czy geometria to wciąż popularne tematy na egzaminie, a przecież wcale nie takie proste. Nie wspominając już o wielomianach czy tak zwanych zadaniach tekstowych. Objaśnieniu tych tematów służą właśnie wspomniane plansze matematyczne. Na co dzień uczniowie borykają się bowiem z trudnościami w nauce przedmiotów ścisłych oraz z wyobrażeniem sobie danego zjawiska czy pojęcia. Wiedza podstawowa jest natomiast kluczem do dalszego rozwoju intelektualnego w tej dziedzinie i decyduje o radzeniu sobie z tego przedmiotu. Ponadto warto już od najmłodszych lat zachęcać dzieci do nauki matematyki ? podobno zostać humanistą jest łatwiej, jak mówią nauczyciele przedmiotów ścisłych!