Modele chemiczne pierwiastków

Lekcje chemii nie muszą być nudne. Bardzo ważny jest sposób przeprowadzenia zajęć oraz pomoce dydaktyczne wykorzystywane przez nauczycieli. W naszym innowacyjnym sklepie można znaleźć modele chemiczne, które z pewnością będą interesującym rozwinięciem podstawy programowej. Narząd wzroku jest najsilniejszym zmysłem i nasze modele związków chemicznych świadomie na niego oddziałują. Wspomagając wzrok zmysłem dotyku, można wzmocnić procesy poznawcze uczniów. Dzięki temu młodzi chemicy z przyjemnością będą uczęszczali na lekcje chemii, przyswajając wiedzę w szybszym tempie niż podczas tradycyjnych zajęć. Co ważne, modele świetnie wspomogą także humanistyczne umysły, które zazwyczaj stronią od nauk ścisłych. Nasze pomoce dydaktyczne służą do nauki najbardziej podstawowych zagadnień, ponieważ oferujemy modele atomu pierwiastka chemicznego, czyli najmniejszej części pierwiastka. Umożliwiamy zatem naukę chemii od podstaw.

Aktywne filtry

Zestaw do modelownia związków koordynacyjnych.

Wysyłka 24H

Chwilowo brak produktu w naszym magazynie

Zestaw modeli chemicznych składa się z 347 dużych barwnych kul ok 28mm imitujących atomy, 338 giętkich łączników.

W zestawie znajdują się elementy do budowy orbitali i chmur elektronowych.

Wszystkie elementy mają otwory od 2 do 6 pod różnymi kątami.

Modele chemiczne zapakowane są w estetyczne plastikowe pudełku

Z atomów znajdujących się w zestawie można zbudować modele struktury atomów: Struktura kryształu diamentu, Struktura krystaliczna chlorku sodu, Struktura kryształu grafitu.

Zestaw do budowy modeli chemicznych składa się z 257 elementów.

Modele atomów to 98 barwnych kul o średnicy ok.28 mm siedem rodzai łączników 140 szt.

Orbitalie w trzech kolorach: niebieski,żółte,czerwone łącznie 18 szt.

Przyrząd do rozłączania modeli 1szt.

ZESTAW MODELI CHEMII MOLEKULARNEJ.

Modele wiązań chemicznych 068

Modele wiązań chemicznych 402

Modele wiązań chemicznych 067

Rodzaje modeli chemicznych

Poza podstawowym modelem atomu pierwiastka chemicznego w ofercie naszego sklepu posiadamy także inne konstrukcje chemiczne o charakterze dydaktycznym. Proponujemy modele chemiczne kulkowe, prezentujące budowę kryształu w postaci diamentu, chlorku sodu lub grafitu. Konstrukcje chemiczne są solidne i łatwe w budowie. Jest to rewelacyjny sposób, aby pokazać uczniom kształt oraz związek pomiędzy strukturą a właściwościami fizycznymi substancji. Ponadto otwarty charakter modelu pozwala na bardzo dokładne zapoznanie się ze strukturą cząsteczek chemicznych. Dzięki narzędziom tego typu nauka jest o wiele bardziej efektywna, a rezultaty w postaci nabytej wiedzy - widoczne o wiele szybciej niż w przypadku lekcji o charakterze tradycyjnym.

Nasza oferta modeli chemicznych

W ofercie mamy nie tylko modele cząsteczek związków chemicznych, ale także zestawy modeli budowy atomów w różnych wariantach. Można wybrać opcję średnią lub premium. Są to komplety, dzięki którym możliwe jest przeprowadzenie lekcji o różnorodnej tematyce i przepracowanie zakresów tematycznych z różnych działów podstawy programowej. To bardzo praktyczne narzędzie, w dodatku uniwersalne i interesujące. Nauczyciele oraz uczniowie chętnie korzystają z pomocy dydaktycznych w postaci modeli atomów. Łączą one zabawę z nauką, sprawiają, że rutynowe lekcje chemii są płaszczyzną do rozwoju i pobudzania zmysłów dzieci, które uczą się dzięki temu chętniej.