Pomoce dydaktyczne

Korzystanie z pomocy dydaktycznych to działanie na zmysły uczniów i ułatwiają im poznawanie otaczającej rzeczywistości. Do ich zalet zalicza się również urozmaicanie lekcji przepełnionych teorią oraz skracanie procesu nauczania. Uczniowie nie nudzą się, poznają świat w sposób bardziej bezpośredni i są zainteresowani nauką. To sprawia, że naprawdę warto zakupić takie wyposażenie.

Jeżeli szukają Państwo produktów, jakimi są szkolne pomoce dydaktyczne, bogaty ich wybór znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym diverti.pl, który specjalizuje się w dopasowanych pomocach szkolnych dla placówek oświatowych.

Aktywne filtry

38,00 zł
38,00 zł
38,00 zł
38,00 zł
38,00 zł
38,00 zł
38,00 zł
38,00 zł
38,00 zł

What are they doing? - plansza

Colours & shapes - plansza 

38,00 zł

The alphabet

Flip Posters - 64x50cm (English)

38,00 zł

der Sport

38,00 zł

Familie im Garten

38,00 zł

Mein Haus

38,00 zł

Meine Stadt

38,00 zł

die Gegensätze

38,00 zł

die Präposition

38,00 zł

Was machen sie? 

38,00 zł

die Berufe

Pomoce dydaktyczne na lekcjach

Edukacja wczesnoszkolna podzielić można na kilka podstawowych grup. Zalicza się do nich między innymi środki naturalne - czy to z otoczenia przyrodniczego, czy społecznego - które w sposób bezpośredni przedstawiają otaczającą rzeczywistość. Mianem środków technicznych określa się takie, które rzeczywistość prezentują natomiast w sposób pośredni.

Jakie produkty znajdują się w sklepie internetowym?

Serdecznie zapraszamy do bliższego zapoznania się z dostępnym asortymentem oraz wybrania tego, co odpowiada danej grupie wiekowej dzieci. Wszelkiego rodzaju pomoce edukacyjne będą pomocne dla szkół i przedszkoli w celu realizacji określonego materiału. Dzieci z pewnością bardziej zapamiętają temat, który mógł zostać zobrazowany, a nie tylko wyobrażony.

Nowoczesne zastosowanie pomocy dydaktycznych

Pomoce dydaktyczne dostępne w naszym sklepie można podzielić na kilka podkategorii. Pierwszą z nich są środki wzrokowe, takie jak na przykład tablica szkolna, rysunki, fotografie, przeźrocza, filmy czy ilustracje z czasopism. Drugą są środki słuchowe: audycje radiowe oraz nagrania płytowe. Trzecia to środki wzrokowo-słuchowe, czyli mieszane: programy telewizyjne i multimedialne programy komputerowe.

Ostatnią są środki automatyzujące: komputery czy fantomy. Ostatnią grupę środków dydaktycznych stanowią pomoce symboliczne, które rzeczywistość przedstawiają przy pomocy słowa, rysunków technicznych, map czy znaków. Różne rodzaje pomocy dydaktycznych wykorzystywane są zależnie od nauczanego przedmiotu: mogą to być dedykowane pomoce szkolne z geografii czy z fizyki.

Asortyment dla szkół i przedszkoli

Nasz sklep internetowy diverti.pl oferuje różnego rodzaju pomoce szkolne z matematyki czy z biologii. Wszystkie oferowane produkty są wysokiej jakości oraz zgodne z podstawą programową. Na pewno zatem przydadzą się na zajęciach przyrodniczych.

W naszym asortymencie dostępne są między innymi pomoce edukacyjne z fizyki, takie jak chociażby Krążek Newtona. Ma on postać koła podzielonego na kolorowe sektory. Wprawione w ruch obrotowy przybiera kolor biały. Doświadczenie to znakomicie ilustruje zasadę działania różnego rodzaju urządzeń elektronicznych.

Oferujemy także atrakcyjne pomoce dydaktyczne z chemii. Przykładem może być chemiczne domino, czyli gra dydaktyczna, pozwalająca na sprawdzenie umiejętności posługiwania się prawidłowymi nazwami, symbolami i wzorami pierwiastków oraz związków chemicznych. Świetnie utrwala nowo poznany materiał, a przecież każdemu nauczycielowi zależy, aby dziecko zapamiętało jak najwięcej. 

Serdecznie zachęcamy do korzystania z pomocy dydaktycznych, ponieważ sprawiają, że lekcje są ciekawe.