odczynniki chemiczne

Nauczyciele, idąc z duchem czasu, starają się dobierać jak najbardziej kreatywne i angażujące uczniów metody nauczania. Jest to niewątpliwie trafny zabieg. Lekcje chemii mogą stać się testową wersją mini laboratorium, gdzie dzieją się rzeczy niezwykłe. Poprzez naoczne fakty uczniowie zapamiętują i uczą się o wiele szybciej, dodatkowo czerpiąc z tego frajdę. Odczynniki chemiczne są jednym z elementów sali lekcyjnej, które mogą 45-minutową, nudną lekcję zamienić w ciekawe doświadczenie. W ten sposób nauczyciel uzyska pełne zaangażowanie ze strony uczniów oraz wznieci niezaspokojoną ciekawość.

Aktywne filtry

Jak kreatywnie budować programy edukacyjne?

Opcja, jaką są odczynniki chemiczne dla szkół w postaci zestawów substancji różnego typu, to rewelacyjny pomysł na przeprowadzenie lekcji doświadczalnych. Poprzez praktyczne wdrożenie uczniów nauka staje się przyjemna oraz łatwa w przyswojeniu. Nasz sklep z odczynnikami chemicznymi oferuje nowoczesne pomoce dydaktyczne, wspomagające procesy edukacyjne w każdej szkole, na każdym poziomie. Odczynniki chemiczne w sklepie online są dopasowywane w zestawy: soli chemicznych, wodorotlenków, tlenków, pierwiastków, kwasów organicznych lub kwasów mineralnych oraz wskaźników chemicznych.

Dla nauczycieli biologii

Poza podstawowymi zestawami substancji chemicznych nauczyciele biologii chętnie korzystają z gotowych zestawów doświadczalnych LaboLAB. Są to następujące propozycje: Życie w ekosystemie, Struktury roślin i zwierząt oraz Materia i energia w ekosystemach. Każdy moduł jest zestawem przeznaczonym dla kilku osób, więc jest to doskonałe narzędzie integrujące całą klasę. Zestaw zawiera kompletny zbiór elementów niezbędnych do wykonania doświadczeń w zespołach wieloosobowych. Dla biologów interesujące mogą być także narzędzia edukacyjne w postaci szkieletów zwierząt umieszczonych w pleksi, a także modele anatomiczne części ciała człowieka. Popularne są także pomoce dydaktyczne w postaci zestawów magnetycznych. Oferowane przez nasz sklep internetowy serie edukacyjne dla biologów to: Budowa człowieka, Cykl życia żaby, Cykle rozwojowe roślin oraz Cykl rozwoju motyla. To niezwykle kreatywne propozycje pomocy naukowych, zapewniające komfort przeprowadzania lekcji oraz pobudzające ciekawość nawet najbardziej opornych uczniów.