Co kupić dziecku na roczek

- Kategorie : Integracja sensoryczna

Zadajesz sobie pytanie „co kupić dziecku na roczek”? Które zabawki wybrać, podczas, gdy jesteśmy w czasach, w których dzieci posiadają prawie wszystko? Znalezienie najlepszego pomysłu na prezent dla dziecka na roczek, może być łatwiejsze niż myślisz! W tym wieku, wiele prostych zabawek ekscytuje, rozwija, a przy tym zajmuje dziecko na dłuższą chwilę.

Dzieje się tak, ponieważ ulubione zajęcia w wieku 1 lat obejmują pchanie, ciągnięcie, składanie i rozkładanie rzeczy oraz – tak, tak - wsuwanie czy wyjmowanie rzeczy z pudełek. To niezwykle aktywny czas, który powinniśmy wykorzystać na rozwój i pobudzanie pierwszych zainteresowań.

Prezent dla rocznego dziecka – pamiątka czy zabawka, która rozwija?

Pierwsze urodziny dziecka to wielkie święto w każdej rodzinie, dlatego każdy chce kupić prezent na roczek, który nie tylko ładnie wygląda, ale przede wszystkim wniesie pewną wartość w rozwój dziecka, wywołując radość. My sami jesteśmy zwolennikami nauki przez zabawę już od najmłodszych lat. Dlatego proponujemy odejście od klasycznych pamiątek zajmujących półkę, a skorzystanie z naszych pomysłów na prezent.

Prezent na roczek – nasze propozycje

Proponując Wam zarówno prezent na roczek jak i zabawki, które wybieracie bez okazji, zawsze sugerujemy wybór zabawek „otwartych”, którymi można bawić się na więcej niż jeden sposób. Zabawa w tym wieku jest w dużej mierze skupiona na eksploracji sensorycznej i rozwoju motorycznym, dlatego zabawki o zróżnicowanych fakturach i kształtach, zachęcają małe dłonie do chwytania i badania. Roczek to również dobry czas na inwestowanie w książki, które są najlepszym motorem napędowym wyobraźni.

Poznajcie więc nasze propozycje zabawek dla rocznego dziecka.

Książeczki na roczek

Roczne dzieci, które odchodzą od zabawek dla niemowląt, zaczynają interesować się książeczkami zawierającymi niedługie historie. Szczególnie interesują je te pozycje, które posiadają ruchome elementy czy klapki, odkrywające na pozór niewidoczne obrazki.

Wybór dobrej książki na pierwsze urodziny jest tak samo ważny, jak środowisko, w którym ją czytasz. Oto nasze sugestie, jak znaleźć i kupić dobrą książkę dla dzieci, która będzie świetnym prezentem na pierwsze urodziny:

- wybieraj książeczki zawierające rymy i powtórzenia, dzięki nim dziecko trenuje pamięć

- sięgaj po krótkie historie z grubymi stronami, dzięki temu dziecko bez trudu poradzi sobie z ich przewracaniem,

- dobieraj książeczki do indywidualnych zainteresowań dzieci w tym wieku – zwierzątka domowe, życie na farmie, samochody lub wiele innych - ważne jest, aby wybrać coś, co dziecko darzy sympatią,

- wybierz książeczki, które odnoszą się do obecnego środowiska otaczającego dziecko. To również sprytny sposób, aby przygotować na nadchodzące zmiany – nauka korzystania z nocnika, spanie we własnym łóżeczku czy przeprowadzka do nowego domu. Dzięki temu dziecko oswoi się z nowymi wyzwaniami.

prezent na roczek prezenty na roczek

Miękkie klocki

Miękkie klocki edukacyjne to zabawka idealna już od 6 miesiąca życia, ale naszym zdaniem również świetny pomysł na prezent z okazji roczku. Klocki - zarówno drewniane klocki jak i te miękkie - pomagają w nauce rozpoznawania kształtów i kolorów, rozwijają zdolności manualne oraz świetnie stymulują wyobraźnię dziecka. Dzięki temu, że wykonane są z miękkiego tworzywa, traktowanie ich jako gryzak nie stanowi żadnego kłopotu. Jakie więc kupić dziecku na roczek? Oto nasza propozycja. Miękkie, gumowe i pastelowe sprawią dziecku mnóstwo frajdy. Dodatkowo, można bawić się nimi nie tylko na dywanie, ale również w kąpieli.

Wielofunkcyjne kostki motoryczne

Prezent na roczek w postaci wielofunkcyjnej kostki motorycznej to produkt, o który najczęściej pytacie i najchętniej wybieracie na tę okazję. Naszym zdaniem to właśnie roczek, jest idealnym momentem na wybór zabawki, która nie tylko będzie wspierać proces nauki samodzielnego wstawania i chodzenia, ale również pomoże rozbudzić wyobraźnię. Nasza wielofunkcyjna kostka zawiera aż pięć atrakcji, fundując dziecku mnóstwo frajdy:

- labirynt motoryczny,

- sorter z kształtami do układania,

- tablicę do rysowania kredą,

- układankę do rozpoznawania kolorów,

- dwustronne obrotowe puzzle z cyferkami.

Wielofunkcyjne kostki motoryczne to te zabawki, które zostają w rodzinie przez lata, bawiąc i ucząc kolejne pokolenia.

pierwsze urodziny prezent na roczek dla chłopca

Aby sprzyjać nauce i zabawie

Pamiętaj, że zabawa w wieku dziecięcym jest jak praca. Dobre narzędzia pomagają podnosić jej jakość, uczyć się nowych rzeczy, ćwiczyć relacje z innymi i światem. Wybierając zabawkę, zadaj sobie pytanie, czy jest ona na tyle dobra, aby wywołać radość i chęć sięgania po nią, przy tym ucząca nowych umiejętności. Dodatkowo, nie bój się uczestniczyć w każdej zabawie – to przecież część radości bycia rodzicem!

Udostępnij
Dodaj komentarz