Równowaga i koordynacja

Koordynacja ruchowa w przypadku dzieci jest niezwykle ważna. Należy odpowiednio kształtować ją na różnych etapach życia. Im więcej prawidłowych nawyków dziecko przyswoi w pierwszych latach, tym jego koordynacja w wieku dorosłym będzie lepsza. Ćwiczenia na koordynację pomagają w osiągnięciu większej zwinności i zręczności, a także korzystnie wpływają na poprawę równowagi, pamięci ruchowej, czasu reakcji, orientacji przestrzennej i czucia mięśniowego. Do ich wykonania przydadzą się akcesoria, które można nabyć za pomocą sklepu internetowego Diverti. Zapraszamy do zapoznania się z całym naszym asortymentem!

Aktywne filtry

Chwilowo brak produktu w naszym magazynie
Chwilowo brak produktu w naszym magazynie

Obciążenie: 100 kg

Chwilowo brak produktu w naszym magazynie
239,00 zł

Produkt do ćwiczeń równowagi o umiarkowanym stopniu trudności Może być wykorzystywany zarówno pojedynczo jak i jako element większej ścieżki sensorycznej czy równoważnej. Ten element wchodzi w skład zestawów zbuduj i ćwicz równowagę zestaw średni i duży

WIPPWALKER GONGE

Wymiary: 45 x 29,5 x 5cm

Ostatnie sztuki w magazynie

Mata sensoryczna dla dzieci

Ostatnie sztuki w magazynie
1 200,00 zł 1 250,00 zł

Kolorowa rzeka z wyspami i mostami

Usprawnianie koordynacji ruchowej dziecka

Problemy z koordynacją ruchową mogą być wrodzone lub nabyte. Do najpopularniejszych zaburzeń należą problemy z wykonywaniem precyzyjnych i sprawnych ruchów, zaburzenia równowagi, problemy z utrzymaniem prostej i sztywnej sylwetki lub obniżenie napięcia mięśniowego. Bardzo ważne są w tym przypadku ćwiczenia koordynacyjne dla dzieci, które należy wdrożyć na jak najwcześniejszym etapie. Ćwiczenia na koordynację ruchową mogą również wykonywać dzieci, których nie dotyczą takie przypadłości. Dzięki nim ich koordynacja i równowaga będą jeszcze lepsze. Najlepiej skorzystać ze specjalnie dedykowanych do tego celu produktów, które dostępne są w sklepie Diverti.

Ćwiczenia na koordynację ruchową dla dzieci

Usprawnianie koordynacji ruchowej może odbywać się w specjalistycznych placówkach, szkole lub domu. Doskonale nadaje się do tego asortyment dostępny w naszym sklepie. Proponujemy między innymi deskorolki terapeutyczne, dyski do balansowania, równoważnie i ścieżki drabinkowe. Ćwiczenia na koordynację dla dzieci, oprócz właściwości terapeutycznych, są dla najmłodszych bardzo dobrą zabawą. Nasze produkty wzmacniają zmysł równowagi oraz uczą koordynacji ruchowej. Ćwiczenia sprawności manualnej i koordynacji mogą być również z powodzeniem wykonywane przez osoby dorosłe. Co ważne, cały dostępny w naszym sklepie asortyment wykonany został z zachowaniem najwyższych standardów. Dzięki temu jest całkowicie bezpieczny dla użytkowników. Co więcej, również jakość została dobrana w taki sposób, aby nasi Klienci byli zadowoleni nie tylko z efektów, ale także z jakości użytkowanego sprzętu.

Ćwiczenia koordynacji ruchowej dla dzieci są niezwykle ważne dla ich prawidłowego rozwoju. Zapraszamy do zaopatrzenia się w najlepsze akcesoria, które doskonale sprawdzą się w pracy z dzieckiem w domu lub podczas zajęć terapeutycznych. Prawidłowa koordynacja ruchowa u dzieci to przede wszystkim regularne ćwiczenia. Nasz sprzęt sprawdzi się doskonale, lecz należy pamiętać, że sam zakup nie wykona za nas pracy. Aby zobaczyć efekty, należy ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć!

Dlaczego warto obserwować dziecko?

Zaburzenia utrzymania równowagi mogą się pojawić już we wczesnym etapie rozwojowym. Niezwykle istotne jest obserwowanie dziecka już od najmłodszych lat, ponieważ wykrycie wad u maluszka zazwyczaj skutkuje ich wyleczeniem. Zlekceważone wady często mszczą się w życiu dorosłym, a wtedy są już ciężkie do zniwelowania, nawet kiedy świadoma osoba jest do tego zdeterminowana. Sklep internetowy Diverti oferuje wyposażenie, które skierowane jest właśnie na korekcję tej wady. Dostępność każdego produktu została przemyślana tak, aby w jak efektowniejszy sposób móc zniwelować problemy utrzymania równowagi u dzieci. Kluczem do sukcesu jest regularność, dlatego jeśli rozpoczęliście już ćwiczenia, to pamiętajcie, żeby wykonywać je kilka razy w tygodniu (w zależności od wady oraz zaleceń lekarskich).

W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do państwa do dyspozycji drogą mailową i telefoniczną. Serdecznie zachęcamy do kontaktu w celu doboru najlepszego sprzętu do danych potrzeb i preferencji.