Motoryka mała - pomoc edukacyjna

Motoryka mała i motoryka duża to bardzo ważne elementy w rozwoju małego człowieka, które wpływają na ewolucję ogólnej sprawności fizycznej oraz wszystkich, pozostałych aspektów związanych z ruchem. Jej rozwój polega na stymulowaniu zmysłów dziecka na bardzo wielu płaszczyznach, obejmujących prace plastyczne, ćwiczenia z wykorzystaniem specjalnych zabawek oraz pomocy, jak i aktywność fizyczną. Pierwotnie dominuje usprawnianie motoryki dużej polegające na rozwoju ruchowym dziecka, czyli ćwiczenia rozwijające ogólną sprawność ruchową. Z czasem jednak warto zastosować urozmaicenie takich zabaw, co niewątpliwie będzie sporą atrakcją dla każdego malucha. Usprawnianie motoryki małej obejmuje ćwiczenia na motorykę małą, takie jak: lepienie plasteliny, rysowanie, chwytanie przedmiotów, zawiązywanie butów czy zapinanie guzików. To tylko część czynności, jakie można wykonywać razem z dzieckiem w domowym zaciszu, jak i placówkach - w żłobku czy w przedszkolu. Proponujemy Państwu w naszym sklepie internetowym Diverti przede wszystkim zabawki rozwijające motorykę małą oraz inne aspekty integracji sensorycznej. Jesteśmy przekonani, że znajdziecie u nas poszukiwane produkty. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszego asortymentu!

Aktywne filtry

Zestaw zawiera 21 kawałków owoców i warzyw, 5 skrzynek i 2 sznurowadła.

Wysyłka 24H

Zestaw 3 sensorycznych tub klepsydr z cieczą

Wymiary: 44 x 22cm

Chwilowo brak produktu w naszym magazynie
80,00 zł

Wysyłka 24H

Ostatnie sztuki w magazynie

Wysyłka 24H

Chwilowo brak produktu w naszym magazynie

Wysyłka 24 H

Ostatnie sztuki w magazynie

Mata sensoryczna Puzzle Mix - 14 elementów

Mata sensoryczna Puzzle Mix - 10 elementów

Mata sensoryczna dla dzieci

Produkty rozwijające motorykę małą

Ćwiczenia małej motoryki rozpoczynają się już w czasie pierwszych dni dziecka, kiedy to zaczyna poznawać świat poprzez rozwój wielu swoich zmysłów. Każdy z tych etapów jest bardzo zróżnicowany pod wieloma względami, dlatego też rozwój motoryki małej u dzieci warto wspierać na każdym kroku. Naszym zdaniem warto zaopatrzyć się w pomoce dedykowane ćwiczeniom małej motoryki, takie jak: sznurowany alfabet czy bardzo różnorodne produkty sensoryczne. Wykorzystane także w czasie zabawy zestawy do ćwiczeń motoryki małej będą z pewnością sporą atrakcją dla dzieci w ciągu dnia spędzonego w żłobku lub w przedszkolu. Ćwiczenia motoryki małej wpływają na ogólną sprawność, która przekłada się na późniejszy poziom rozwoju koncentracji, koordynacji wzrokowo - ruchowej, orientacji przestrzennej czy umiejętność pisania oraz czytania. Jeśli motoryka mała to tylko zabawki oraz pomoce ze sklepu internetowego Diverti, która wyróżnia najwyższa jakość oraz trwałość. Przekonaj się, że warto skorzystać z naszej oferty!

Pomoce rozwijające motorykę małą

Motoryka mała wymaga użycia zróżnicowanych pomocy obejmujących takie produkty jak: kredki, farby, plastelinę czy różnego rodzaju masy plastyczne. To także ćwiczenia motoryczne dla dzieci obejmujące zabawę z użyciem specjalnych pomocy - sensoryczne kształty, sensoryczne korale, sensoryczne puzzle, sensoryczne piłki czy sznurowany alfabet. Proponowane Państwu zabawki edukacyjne z kategorii mała motoryka sprawdzą się w wielu przypadkach. Będą niewątpliwie wspaniałym uzupełnieniem rozwoju w domu, jak i zabawy w placówkach edukacyjnych skierowanych do małych dzieci. Pomoce z zakresu małej motoryki wyróżniają się posiadaniem zróżnicowanej powierzchni oraz faktury, która zapewnia urozmaiconą stymulację zmysłów. Dodatkowo zabawki te zostały wykonane w przyjemnej kolorystyce, która przykuje uwagę niejednego dziecka. Zastosowanie urozmaiconych kolorów pozwala na jednoczesny rozwój percepcji wzrokowej, dzięki czemu dziecko rozwija się na wielu płaszczyznach. Jesteśmy przekonani, że znajdziecie Państwo u nas poszukiwany produkt ułatwiający usprawnianie motoryki małej.