Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Dostępność

Dostępność

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 8,00 zł - 973,00 zł

Integracja sensoryczna - sklep internetowy

Rozwój dziecka już od pierwszych jego dni obejmuje bardzo wiele etapów, w tym niezwykle ważną integrację sensoryczną. Uważa się, że integracja sensoryczna rozpoczyna się już w czasie życia płodowego. Intensyfikacja procesu ma miejsce w pierwszych 3 latach życia i trwa aż do 7 roku życia. Warto podkreślić, że można zapewnić dziecku wsparcie w tym okresie na bardzo wielu płaszczyznach. Dlatego też polecamy Państwu wyposażenie dedykowane żłobkom, przedszkolom, salom terapeutycznym oraz produkty, które sprawdzą się w domowym zaciszu. Sklep Diverti oferuje Państwu szeroki asortyment bardzo zróżnicowanych produktów w kategorii: integracja sensoryczna, wśród których znajdziecie między innymi: pomoce sensoryczne, wyposażenie sali SI czy sprzęt do integracji sensorycznej.

Aktywne filtry

Domek motoryczny z zamkami - Small Foot

Chwilowo brak produktu w naszym magazynie

Przeplatanka drewniana ser i myszka 

Zabawka sensoryczna edukacyjna dla dzieci labirynty pozwalają na doskonalenie zdolności motorycznych. Dzięki nim maluchy poprawiają sprawność swoich małych rączek, oraz doskonalą koordynację wzrokowo-ruchową. Drewniany labirynt z owadami marki Masterkidz to świetna, tematyczna zabawka, dzięki której oprócz doskonalenia sprawności, dziecko może poznać nowe zwierzątka.

Drewniana tabliczka z łamigłówką dla dzieci. Pozwoli rozwinąć umiejętności motoryczne, oraz zdolność logicznego myślenia u dziecka. Zabawa polega na przesuwaniu drewnianych klocków geometrycznych w taki sposób, by przemieścić je na drugi koniec labiryntu. Może również posłużyć do nauki kolorów i geometrii.

Przepiękny świat owadów stoi otworem przed Twoimi dziećmi! Tabliczka do zabawy marki Masterkidz posiada 4 mini-labirynty, które przedstawiają pszczółkę, motylka, kwiatek, oraz słońce. Zabawa polega sterowanie kuleczkami za pomocą lasera w taki sposób, by przeprowadzić je przez labirynty.

Wspaniały zestaw kolorowych koralików o różnym kolorze i kształcie, który może służyć do sortowania, liczenia, lub sznurowania. Dziecko może bawić się samodzielnie, lub użyć kart z zadaniami, które podpowiadają jakie należy układać wzory i schematy. W zestawie znajdują się również 3 podstawki, które pomagają w sznurowaniu.

Zabawka stymuluje wyobraźnię, ćwiczy zdolności manualne i wzrokowe.

Drewniana tabliczka z wbudowanymi 3 lustrami i 1 soczewką. Każde z luster pokazuje obraz w inny sposób: jest tu lustro wypukłe, lustro wklęsłe, oraz płaskie. Soczewka to szkło powiększające, dzięki któremu możemy oglądać świat z bliska. Dzięki tej zabawce dziecko pozna różne rodzaje zakrzywienia obrazu i odkryje świat na nowo.

Świetna zabawka sensoryczna, dzięki której dziecko będzie mogło spojrzeć na świat w jednym z 5 kolorów. Tablica posiada 5 kolorowych szkiełek: czerwone, pomarańczowe, niebieskie, zielone i żółte. Szkiełka posiadają obrazki, które obrazują jakie przedmioty i obiekty są w danym kolorze, oraz podpis koloru w języku angielskim.

Wspaniała zabawka sensoryczna, dzięki której dziecko stymuluje swój zmysł wzroku. Zestaw składa się z 10 klocków wypełnionych kolorowymi szybkami. Patrząc przez nie, dziecko może obserwować świat w różnych kolorach. Ciekawym doświadczeniem jest patrzenie przez kilka szybek jednocześnie - zyskujemy wtedy zupełnie nowy kolor, przez który patrzymy.

Cztery pary drewnianych kosteczek, które przy potrząśnięciu wydają różne dźwięki.

Kolorowe Drewniane Cymbałki cenionego producenta zabawek Viga Toys dla dzieci od 18 miesiąca życia. Idealne do przedszkola jak i do domu.

Pomoce do integracji sensorycznej

Integracja sensoryczna to moment rozwoju dziecka, kiedy to wykorzystując podstawowe zmysły rozwija swój mózg. Docierające informacje z ciała, jak i środowiska za pomocą zmysłu równowagi, czucia ciała oraz dotyku umożliwiają wypracowanie odpowiedniej odpowiedzi organizmu. Dobrze rozwinięta sensoryka u dzieci ma kluczowe znaczenie dla integracji społecznej oraz ogólno pojętej adaptacji. Najlepszą formą nauki dla małych dzieci i starszaków jest zdecydowanie zabawa, która pobudza je do aktywności wykorzystując w tym celu pomoce do integracji sensorycznej czy zabawki do integracji sensorycznej. Dlatego bardzo istotne jest, aby dołożyć wszelkich starań i odpowiednio wyposażyć otoczenie domowe, w żłobku i w przedszkolu.

Sensoryka u dzieci

Wyposażenie sali do integracji sensorycznej powinno obejmować produkty spełniające najwyższe standardy. Gwarantujemy, że znajdziecie je Państwo w naszym sklepie internetowym Diverti. Proponowane Państwu produkty wyróżnia najwyższa jakość, dbałość o szczegóły i materiały wykorzystane w czasie produkcji. To także precyzja wykonania oraz estetyka na odpowiednim poziomie. Proponujemy Państwu zabawki i pomoce do terapii integracji sensorycznej, takie jak: budowa cieni, alfabet, kulki edukacyjne, klocki dotykowe, poduszki sensoryczne, chusty animacyjne, mozaiki i znacznie więcej. Akcesoria do integracji sensorycznej pogrupowaliśmy według następujących kategorii: rozwój zmysłów, mała motoryka, duża motoryka oraz wyposażenie sensoryczne.

Zabawki i sprzęt do integracji sensorycznej

Sala integracji sensorycznej to również odpowiednie wyposażenie, jakie znajdziecie Państwo w naszym sklepie internetowym Diverti. Wśród produktów dostępne są między innymi: puzzle sensoryczne, sensoryczne klucze, układanki sensoryczne, mozaiki, tablice manipulacyjne, klocki sensoryczne, alfabet, poduszki sensoryczne, dyski sensoryczne, wieże sensoryczne. To tylko część sprzętu do SI, jaki możemy Państwu zaproponować. Jesteśmy przekonani, że znajdziecie w naszej ofercie niezbędne pomoce do integracji sensorycznej, sprzęt do SI oraz zabawki do terapii integracji sensorycznej. Odwiedź nasz sklep i wybierz odpowiednie produkty.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć