Nauka zegara dla dzieci

„Kiedy rozpocząć naukę godzin na zegarze?” – to pytanie na pewnym etapie zadaje sobie każdy rodzic, który chce nauczyć dziecko zegara.

Najlepiej zacząć ją wtedy, gdy maluch ma już jakieś pojęcie na temat cyfr i liczb. Na początkowym etapie nauki warto korzystać z zegarów posiadających tarcze z cyframi arabskimi. Te z cyframi rzymskimi czy też w formie kropek lub kresek będą dla dziecka dużym utrudnieniem. Równie pomocne w opanowaniu tej umiejętności mogą okazać się różnego rodzaju produkty edukacyjne dostępne w naszym sklepie internetowym Diverti.pl.

Do tej kategorii zaliczają się między innymi specjalne zegary do nauki czasu dla dzieci. Gwarantujemy, że z ich pomocą pociecha z łatwością nauczy się odczytywać poszczególne godziny. Takie zegary to nie tylko nauka, lecz również doskonała zabawa dla najmłodszych.

Aktywne filtry

22,00 zł
Wyprzedaż
45,00 zł 60,00 zł
Wyprzedaż
101,00 zł 130,00 zł
Wyprzedaż
15,00 zł 20,00 zł

Podręczny zegar drewniany 

22,00 zł

Drewniany zegar 

Drewniany zegar z klockami 

Wysyłka w 24h!

Ostatnie sztuki w magazynie
Wyprzedaż
45,00 zł 60,00 zł

Wysyłka w 24h!

Ostatnie sztuki w magazynie
Wyprzedaż
101,00 zł 130,00 zł

Wysyłka w 24h!

Ostatnie sztuki w magazynie

Wysyłka w 24h!

Ostatnie sztuki w magazynie
Wyprzedaż
15,00 zł 20,00 zł

Wysyłka w 24h!

Prosta nauka zegara dla dzieci - sprawdź naszą ofertę!

Do nauki zegara dla dzieci można wykorzystać między innymi dużą, czytelną, demonstracyjną tarczę zegarową z naszego asortymentu. Zawiera ona ruchome wskazówki, a także miejsce na zapisanie godziny przy pomocy flamastra suchościeralnego. Dwa kolory wskazówek są zgodne z podziałką tarczy na godziny (kolor czerwony) oraz minuty (kolor granatowy), co w znaczący sposób ułatwia naukę odczytywania czasu. Zegar ten został wykonany z wysokiej jakości, trwałej, laminowanej tektury. Znakomicie będzie się sprawdzać zarówno w domu, jak i w placówkach edukacyjnych. Każdy nauczyciel powinien zaopatrzyć się natomiast w specjalny zegar demonstracyjny służący do odczytu oraz zapisu czasu.

Podobnie jak w przypadku opisanego powyżej modelu jego tarcza wyposażona jest w czerwoną oraz niebieską wskazówkę, które ułatwiają odczyt godzin oraz minut. Ruszając wskazówką godzinową, sprawiamy, że porusza się wskazówka minutowa. Zegar do nauki wyprodukowany został z trwałego tworzywa. Nauka zegara to teraz nic trudnego!

Oryginalne zegary dla dzieci do nauki poprzez zabawę

Jak ułatwić dziecku naukę zegara wskazówkowego? Z pomocą przychodzi tutaj między innymi efektowna, dwustronna tablica edukacyjna w kształcie wieloryba. Po jednej stronie znajduje się zegar z kolorowymi cyframi oraz obrotowymi wskazówkami, natomiast po drugiej – tablica kredowa. W skład kompletu wchodzi również kreda oraz gąbka. Wieloryb został wykonany z wysokiej jakości lakierowanego drewna.

W górnej części zegara znajduje się sznurek ułatwiający zawieszenie go na ścianie. Pozwala on na naukę godzin na zegarze zarówno w domu, jak i szkole. Nauka zegara wcale nie musi być taka straszna i nudna. Należy pamiętać, że nauczyć dziecko czegokolwiek poprzez zabawę, jest dużo przyjemniejsze, niż siedzenie i uczenie się na pamięć.

Jak przekonać dziecko do nauki zegara?

Nauka zegara dla dzieci nie kojarzy się z niczym przyjemnym. Cofnijmy się do tego czasu i przypomnijmy sobie, jakie to było skomplikowane na 1 rzut oka. Brak zrozumienia powodował frustrację, a ta z kolei nie chęć do nauki.

Nic wówczas nie wydawało się logiczne. Sprzyjające nauce zegary do zabawy z pewnością pomogą Twojemu dziecku nauczyć się godzin.

Z pewnością nie potrwa to dzień lub dwa, lecz zdecydowanie lepiej się uczyć poprzez zabawę niż tłumaczyć dziecku "na sucho" o co tak naprawdę chodzi w tych wskazówkach. Nauka zegara może okazać się przyjemna, jeśli dziecko będzie kojarzyło ją właśnie z zabawą, a nie przymusem. W tym celu sklep diverti.pl zgromadził ofertę zegarów, które idealnie się do tego zadania nadają.

Potrzebujesz rady, bo dziecko ma kłopot z zapamiętaniem godzin?

Po pierwsze nie panikuj. Każde dziecko uczy się w swoim tempie i nie ma powodu do obaw.

Zegar towarzyszy nam przez całe życie, dlatego prędzej czy później, dziecko nauczy się, jak z niego korzystać. Po drugie, każde dziecko uczy się w swoim tempie, a nauka zegara nie należy do najprostszych. Nauka zegara to jedno z bardziej skomplikowanych zadań, których powinny się nauczyć, dlatego daj temu czas i nie sugeruj się faktem, że dziecko koleżanki załapało, o co chodzi dużo szybciej lub wcześniej.

Nauka zegara przychodzi w swoim czasie.

Czy nauka zegara jest konieczna?

Można dyskutować, czy w dzisiejszym elektronicznym świecie nauka zegara dla dzieci jest konieczna. Młode pokolenia może odczytywać godzinę z telefonu i rzadko kto korzysta z tradycyjnych zegarków. Nie w każdym miejscu będziemy mieć do czynienia z elektroniczną wersją zegara, dlatego z pewnością warto zachęcić i przekonać dziecko, że nauka zegara jest dość istotna lub po prostu nauczyć je poprzez zabawę (bez konieczności tłumaczenia celów edukacyjnych).

Najważniejsze jest, aby dziecka do niczego nie zmuszać i nauczyć dziecko braku presji. Nie ma znaczenia, czy nauka trwa kilka dni lub miesięcy. W każdej chwili możesz nauczyć dziecko zegara w taki sposób, że się nawet nie zorientuje, bo będzie skupione na zabawie. Jako rodzice, musimy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ każde dziecko łapie pewne rzeczy na różnych etapach rozwoju. Błędem jest porównywanie się do dzieci sąsiadki, siostry, brata lub kogokolwiek. Wywierasz na maluchu presję, a ono to czuje. Nauczyć dziecko danej rzeczy w danym momencie jest trudne, dlatego nic na siłę. Wracaj do tematu codziennie lub rzadziej, aż w końcu systematyczność przyniesie upragnione efekty.

Jak nauczyć dziecko zegara kiedy ono nie chce?

To nie jest taka prosta sprawa, jakby się mogło wydawać. Nie każde dziecko jest chętne do nauki i nie ma w tym nic dziwnego. Musimy jednak mieć świadomość, że im bardziej będziemy naciskać, tym bardziej osiągniemy odwrotny efekt. Dziecko wyczuje presje, a nauka godzin na zegarze będzie się kojarzyła z przymusem. Spokojnie, godziny będą często otaczały Twoje dziecko, więc prędzej czy później się nauczy. Nie wszystkie dzieci uczą się w równym tempie. Nie należy się tym martwić. Nauczyć dziecko zegara to nie lada wyzwanie, więc należy się uzbroić w cierpliwość.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć