Nauka zegara dla dzieci

„Kiedy rozpocząć naukę godzin na zegarze?” – to pytanie na pewnym etapie zadaje sobie każdy rodzic, który chce nauczyć dziecko zegara.

Najlepiej zacząć ją wtedy, gdy maluch ma już jakieś pojęcie na temat cyfr i liczb. Na początkowym etapie nauki warto korzystać z zegarów posiadających tarcze z cyframi arabskimi. Te z cyframi rzymskimi czy też w formie kropek lub kresek będą dla dziecka dużym utrudnieniem. Równie pomocne w opanowaniu tej umiejętności mogą okazać się różnego rodzaju produkty edukacyjne dostępne w naszym sklepie internetowym Diverti.pl.

Do tej kategorii zaliczają się między innymi specjalne zegary do nauki czasu dla dzieci. Gwarantujemy, że z ich pomocą pociecha z łatwością nauczy się odczytywać poszczególne godziny. Takie zegary to nie tylko nauka, lecz również doskonała zabawa dla najmłodszych.

Aktywne filtry

41 elementów

Chwilowo brak produktu w naszym magazynie

Podręczny zegar drewniany 

33,00 zł

Drewniany zegar 

Wysyłka w 24h!

Chwilowo brak produktu w naszym magazynie

Wymiar: 37x40cm

Chwilowo brak produktu w naszym magazynie

Prosta nauka zegara dla dzieci - sprawdź naszą ofertę!

Do nauki zegara dla dzieci można wykorzystać między innymi dużą, czytelną, demonstracyjną tarczę zegarową z naszego asortymentu. Zawiera ona ruchome wskazówki, a także miejsce na zapisanie godziny przy pomocy flamastra suchościeralnego. Dwa kolory wskazówek są zgodne z podziałką tarczy na godziny (kolor czerwony) oraz minuty (kolor granatowy), co w znaczący sposób ułatwia naukę odczytywania czasu. Zegar ten został wykonany z wysokiej jakości, trwałej, laminowanej tektury. Znakomicie będzie się sprawdzać zarówno w domu, jak i w placówkach edukacyjnych. Każdy nauczyciel powinien zaopatrzyć się natomiast w specjalny zegar demonstracyjny służący do odczytu oraz zapisu czasu.

Podobnie jak w przypadku opisanego powyżej modelu jego tarcza wyposażona jest w czerwoną oraz niebieską wskazówkę, które ułatwiają odczyt godzin oraz minut. Ruszając wskazówką godzinową, sprawiamy, że porusza się wskazówka minutowa. Zegar do nauki wyprodukowany został z trwałego tworzywa. Nauka zegara to teraz nic trudnego!

Oryginalne zegary dla dzieci do nauki poprzez zabawę

Jak ułatwić dziecku naukę zegara wskazówkowego? Z pomocą przychodzi tutaj między innymi efektowna, dwustronna tablica edukacyjna w kształcie wieloryba. Po jednej stronie znajduje się zegar z kolorowymi cyframi oraz obrotowymi wskazówkami, natomiast po drugiej – tablica kredowa. W skład kompletu wchodzi również kreda oraz gąbka. Wieloryb został wykonany z wysokiej jakości lakierowanego drewna.

W górnej części zegara znajduje się sznurek ułatwiający zawieszenie go na ścianie. Pozwala on na naukę godzin na zegarze zarówno w domu, jak i szkole. Nauka zegara wcale nie musi być taka straszna i nudna. Należy pamiętać, że nauczyć dziecko czegokolwiek poprzez zabawę, jest dużo przyjemniejsze, niż siedzenie i uczenie się na pamięć.

Jak przekonać dziecko do nauki zegara?

Nauka zegara dla dzieci nie kojarzy się z niczym przyjemnym. Cofnijmy się do tego czasu i przypomnijmy sobie, jakie to było skomplikowane na 1 rzut oka. Brak zrozumienia powodował frustrację, a ta z kolei nie chęć do nauki.

Nic wówczas nie wydawało się logiczne. Sprzyjające nauce zegary do zabawy z pewnością pomogą Twojemu dziecku nauczyć się godzin.

Z pewnością nie potrwa to dzień lub dwa, lecz zdecydowanie lepiej się uczyć poprzez zabawę niż tłumaczyć dziecku "na sucho" o co tak naprawdę chodzi w tych wskazówkach. Nauka zegara może okazać się przyjemna, jeśli dziecko będzie kojarzyło ją właśnie z zabawą, a nie przymusem. W tym celu sklep diverti.pl zgromadził ofertę zegarów, które idealnie się do tego zadania nadają.

Potrzebujesz rady, bo dziecko ma kłopot z zapamiętaniem godzin?

Po pierwsze nie panikuj. Każde dziecko uczy się w swoim tempie i nie ma powodu do obaw.

Zegar towarzyszy nam przez całe życie, dlatego prędzej czy później, dziecko nauczy się, jak z niego korzystać. Po drugie, każde dziecko uczy się w swoim tempie, a nauka zegara nie należy do najprostszych. Nauka zegara to jedno z bardziej skomplikowanych zadań, których powinny się nauczyć, dlatego daj temu czas i nie sugeruj się faktem, że dziecko koleżanki załapało, o co chodzi dużo szybciej lub wcześniej.

Nauka zegara przychodzi w swoim czasie.

Czy nauka zegara jest konieczna?

Można dyskutować, czy w dzisiejszym elektronicznym świecie nauka zegara dla dzieci jest konieczna. Młode pokolenia może odczytywać godzinę z telefonu i rzadko kto korzysta z tradycyjnych zegarków. Nie w każdym miejscu będziemy mieć do czynienia z elektroniczną wersją zegara, dlatego z pewnością warto zachęcić i przekonać dziecko, że nauka zegara jest dość istotna lub po prostu nauczyć je poprzez zabawę (bez konieczności tłumaczenia celów edukacyjnych).

Najważniejsze jest, aby dziecka do niczego nie zmuszać i nauczyć dziecko braku presji. Nie ma znaczenia, czy nauka trwa kilka dni lub miesięcy. W każdej chwili możesz nauczyć dziecko zegara w taki sposób, że się nawet nie zorientuje, bo będzie skupione na zabawie. Jako rodzice, musimy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ każde dziecko łapie pewne rzeczy na różnych etapach rozwoju. Błędem jest porównywanie się do dzieci sąsiadki, siostry, brata lub kogokolwiek. Wywierasz na maluchu presję, a ono to czuje. Nauczyć dziecko danej rzeczy w danym momencie jest trudne, dlatego nic na siłę. Wracaj do tematu codziennie lub rzadziej, aż w końcu systematyczność przyniesie upragnione efekty.

Jak nauczyć dziecko zegara kiedy ono nie chce?

To nie jest taka prosta sprawa, jakby się mogło wydawać. Nie każde dziecko jest chętne do nauki i nie ma w tym nic dziwnego. Musimy jednak mieć świadomość, że im bardziej będziemy naciskać, tym bardziej osiągniemy odwrotny efekt. Dziecko wyczuje presje, a nauka godzin na zegarze będzie się kojarzyła z przymusem. Spokojnie, godziny będą często otaczały Twoje dziecko, więc prędzej czy później się nauczy. Nie wszystkie dzieci uczą się w równym tempie. Nie należy się tym martwić. Nauczyć dziecko zegara to nie lada wyzwanie, więc należy się uzbroić w cierpliwość.