Motoryka duża - ćwiczenia dla dzieci

Motoryka obejmuje dwa bardzo istotne aspekty, mianowicie rozwój motoryki dużej i rozwój motoryki małej. Jej rozwój polega na stymulowaniu zmysłów dziecka na bardzo wielu płaszczyznach, obejmujących prace plastyczne, ćwiczenia z wykorzystaniem specjalnych zabawek oraz pomocy, jak i aktywność fizyczną. Pierwotnie dominuje usprawnianie motoryki dużej polegające na rozwoju ruchowym dziecka, czyli ćwiczenia rozwijające ogólną sprawność ruchową. Z czasem jednak warto zastosować urozmaicenie takich zabaw, co niewątpliwie będzie sporą atrakcją dla każdego malucha. W naszym sklepie internetowym Diverti posiadamy szeroki asortyment produktów dedykowanych rozwojowi motoryki oraz innych aspektów integracji sensorycznej. Już dziś zapoznaj się z naszą ofertą przygotowaną specjalnie z myślą o Twoich potrzebach.

Aktywne filtry

Obciążenie: 100 kg

WIPPWALKER GONGE

Wymiary: 45 x 29,5 x 5cm

Chwilowo brak produktu w naszym magazynie

Dyski do gier ruchowych

Activity Rings - pierścienie 6 szt. 

Chwilowo brak produktu w naszym magazynie

Activity Rings - pierścienie 24 szt. 

Chwilowo brak produktu w naszym magazynie

Gigantyczny dysk powietrzny Gonge

Chwilowo brak produktu w naszym magazynie

Ćwiczenia usprawniające motorykę dużą

Motoryka duża to ćwiczenia dla dzieci, w których czasie można wykorzystać wiele atrakcyjnych pomocy dostępnych w naszym sklepie internetowym Diverti. To między innymi poduszki sensoryczne, chusta animacyjna (tzw. spadochron), dyski sensoryczne, platformy do balansowania, dyski do balansowania, sensoryczne podłogi czy deskorolki terapeutyczne. To tylko część propozycji przygotowanych przez nasz zespół Diverti, jaki znajdziecie Państwo w naszej ofercie. Produkty te charakteryzuje wysoka jakość wykonania, dbałość o szczegóły w czasie produkcji oraz trwałość. Dostępne zabawki dla dużej motoryki zostały wykonane w pięknej kolorystyce, która z pewnością przykuje uwagę każdego malucha. Jesteśmy przekonani, że duża motoryka i zabawki to sprawdzone rozwiązanie dla wielu placówek, takich jak żłobki i przedszkola. Połącz je z innymi metodami i osiągnij sukces! Zadowolenie i uśmiech dziecka to cenny moment podczas ćwiczenia usprawniającego motorykę dużą.

Istota motoryki dużej w rozwoju dziecka

Kluczem do sukcesu oraz wsparcia prawidłowego rozwoju młodego człowieka są ćwiczenia dla dzieci usprawniające motorykę dużą z wykorzystaniem wspomnianych zabawek. Należy wspomnieć, że ćwiczenia te wpływają na późniejszą adaptację indywidualną oraz społeczną każdego dziecka. Rozwój motoryki związany jest nieodłącznie z rozwojem zmysłów, takich jak: równowaga, percepcja wzrokowa, percepcja słuchowapercepcja dotykowa czy nawet zmysł węchu wraz ze smakiem. Zapewnienie prawidłowego wsparcia dziecka na każdym etapie jego rozwoju wspomaga uzyskanie przez niego kolejnych umiejętności, które kształtują samodzielną i pewną siebie osobę. Przekonaj się, że motoryka duża idealnie współgra z ćwiczeniami usprawniającymi motorykę dużą, koordynacją percepcji oraz ćwiczeniami usprawniającymi motorykę małą. Już dziś zapoznaj się z ofertą naszego sklepu internetowego Diverti, gdzie znajdziesz zabawki odpowiadające potrzebom rozwoju motoryki dużej oraz integracji sensorycznej.