Krążek Secchi?ego z linką

Krążek Secchi'ego z linką

Krążek Secchi'ego z linką

79,00 zł
Brutto
Ilość:

Krążek Secchi'ego z linką

Przedstawiamy nieodłączny element wyposażenia każdego badacza przyrody i to nie tylko dorosłego. To zabawka, która jednocześnie jest także praktycznym narzędziem. Zanurz się w wiedzy i pociągnij za sobą najmłodszych. Pokaż im, że nauka może być fascynująca!

Po lince do… obliczeń przezroczystości wody

Krążek Secchi'ego z linką to niewielkie urządzenie, które od II połowy XIX wieku wykorzystywane jest do obliczeń przezroczystości wody. Oferowany w naszym sklepie przyrząd wykonano z trwałego, wodoodpornego tworzywa sztucznego. W zestawie znajduje się również mocna, jasna linka, do której należy przymocować czarno-białe kółko. Konstrukcja jest bardzo prosta, tak samo, jak użytkowanie. Proponowany krążek powstał z myślą o nauczycielach przedmiotów przyrodniczych, ale to także idealny pomysł na prezent dla młodych odkrywców. To również bezpieczne rozwiązanie, bo dzięki długiej lince dziecko może sprawdzać pomiary z odpowiedniego miejsca i tym samym zminimalizować ryzyko wpadnięcia do wody.

Jak działa krążek Secchi’ego?

Sekret działania krążka Secchi’ego z linką tkwi w prostocie wykonania, a dokładniej w dwóch kolorach. Profesjonalne, wykorzystywane w badaniach krążki dodatkowo są wyposażone w stalowe linki lub pręty. Dzięki temu sięgają bardzo głęboko i dają jeszcze dokładniejsze wyniki. Nasz dostosowano do potrzeb uczniów i nauczycieli. Tak samo jednak jak te, używane w świecie nauki, tak i ten korzysta z czarno-białej tarczy. Pomiarów dokonuje się na podstawie obserwacji opuszczanego krążka na wyskalowanej mierze (lince). W momencie, gdy przestaje być widoczny, możemy odczytać wynik i określić stopień zmętnienia wody.

Wykonany jest z trwałego tworzywa sztucznego o średnicy 19 cm.

Termin realizacji przy większej liczbie zamówień, uzgadniany jest przy wcześniejszym kontakcie.

Produkt wysyłamy w ciągu 24h!

Specyficzne kody

Komentarze

Napisz swoją opinię

Krążek Secchi'ego z linką

Krążek Secchi'ego z linką

Napisz swoją opinię

  • Oceń nasz produkt

Zobacz polecane produkty

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć