Kanapka na guzik - terapia motoryki małej

Kanapka na guzik - terapia motoryki małej

(0 Review)

Filcowa zabawka kreatywna i gra jednocześnie - Kanapka na guzik jest kolejnym sposobem na zabawę wspierającą rozwój dziecka. Kolorowa, z dużymi elementami, nietuzinkowa, na pewno zdobędzie uznanie dzieci. 

250,00 zł
Brutto
Ilość:

Size Chart
x
Size Chart

Measuring Tips to Assure The Best Fit

  • Measure your back size â?? wrap the measuring tape snugly around your ribcage, just under your bust line 1, keeping it horizontal. This will give you your band size.
  • Then measure around the fullest part of your bust 2 , again keeping the tape horizontal.
  • To determine the size of pants, measure the girth of the waist 3 and hips 4
  • The following charts will help you match the designerâ??s size scheme for this product (indicated in the dropdown) to your usual size

size guide visible to all products

UKUSAEUBUSTWaistHips
XS 8 4 34 31/32 23/24 33/34
S 10 6 36 33/34 25/26 35/36
M 12 8 38 35/36 27/28 37/38
L 12 8 38 35/36 27/28 37/38
XL 10 6 36 33/34 25/26 35/36

Kanapka na guzik - terapia motoryki małej

Zestaw składa się z grubego pudełka, karty Menu Małego Kucharza, kostki drewnianej z cyframi od 1 do 6 oraz 15 elementów filcowych takich jak:

- kromka chleba w rozmiarze 12 x 12 cm (pozostałe elementy zestawu mają ok.9,5 cm)

- ser żółty

- wędlina

- sałata

- sos majonezowy

- ketchup

- musztarda

- ogórek

- pomidor

- jajko sadzone

- ryba

- rukola

- cebula

- papryczka

- boczek

Zabawka filcowa Kanapka na Guzik świetnie sprawdzi się zarówno u dziecka 3 letniego jak i 5 latka. Mniejsze dziecko może przygotowywać kanapkę z wybranymi przez siebie składnikami, według własnego upodobania, spinając je guzikiem. Elementy są kolorowe, duże, wykonane z grubego filcu, a więc wygodne w użyciu. 

Bawiąc się ćwiczy koordynację wzrokowo - ruchową, sprawność manualną, zaznajamia się z cyframi od 1 do 6, a przede wszystkim uczy się i doskonali trudną sztukę zapinania guzików.

Starsze dzieci dodatkowo uczą się odtwarzania sekwencji z karty Menu Małego Kucharza, ćwiczą pamięć, wzmacniają zdolność spostrzegania, skupiania wzroku, rozpoznawania w krótkim czasie kształtów i kolorów.

Zasady Gry:

1. Dziecko rzuca kostką.

2. Starsze dzieci odszukują właściwy numer w karcie Menu Małego Kucharza, sprawdzają na rysunku wylosowany zestaw – z czego się składa, jaka jest właściwa kolejność ułożenia elementów kanapki. 

Młodsze potrzebują przypisania numeru do zestawu przy podpowiedzi rodzica.

3. Dziecko z pamięci (lub sugerując się obrazkiem w trakcie układania) odtwarza podaną w karcie menu kolejność ułożenia składników kanapki.

4. Sprawdzenie zgodności ułożenia składników kanapki z kartą menu samodzielne lub przez rodzica.

Filcowa Kanapka na guzik jest to zabawka do:

- usprawniania i kształtowania sprawności manualnej dziecka

- rozwijania percepcji wzrokowej oraz koordynacji wzrokowo – ruchowej

- ćwiczenia zdolności zapamiętywania i odwzorowywania kompozycji w określonej kolejności ( zgodnie z wylosowanym numerem)

- ćwiczenia umiejętności zapinania guzików

- nauka liczb od 1 do 6

- nauka nazw składników spożywczych

Filcowa Kanapka na guzik to manualne wyzwanie dla dzieci, które są na etapie uczenia się trudnej sztuki "zapinania na guzik", ale nie tylko (...) W trakcie tej zabawy dziecko uczy się jednocześnie i kształtuje wiele potrzebnych mu umiejętności. Pamiętajmy, że zdolność postrzegania wzrokowego bierze udział prawie we wszystkich działaniach człowieka, dlatego też niezwykle istotne jest jej stymulowanie u wszystkich dzieci. Właściwy rozwój percepcji wzrokowej (min.ćwiczenie sekwencji) ma zasadnicze znaczenie w nauce czytania, pisania, rozwiązywania zadań arytmetycznych. 

Zabawka wysokiej jakości. Wykonana z filcu o wysokiej gramaturze, sznurka skórzanego, guzika i tektury introligatorskiej. 

Korzystamy wyłącznie z certyfikowanych surowców i materiałów. Całość sprzedawana w tekturowym pudełku z logo producenta. 

Czas realizacji tego produktu uzależniony jest od ilości zamówionych sztuk. Średni czas to 10 dni roboczych.

Specyficzne kody

Komentarze

Napisz swoją opinię

Kanapka na guzik - terapia motoryki małej

Filcowa zabawka kreatywna i gra jednocześnie - Kanapka na guzik jest kolejnym sposobem na zabawę wspierającą rozwój dziecka. Kolorowa, z dużymi elementami, nietuzinkowa, na pewno zdobędzie uznanie dzieci. 

Napisz swoją opinię

  • Oceń nasz produkt

Zobacz polecane produkty