Jak dbać o czyste powietrze? edukacyjne puzzle

Jak dbać o czyste powietrze? edukacyjne puzzle

(0 Review)

Jak dbać o czyste powietrze? edukacyjne puzzle

49,90 zł
Brutto
Ilość:

Size Chart
x
Size Chart

Measuring Tips to Assure The Best Fit

  • Measure your back size â?? wrap the measuring tape snugly around your ribcage, just under your bust line 1, keeping it horizontal. This will give you your band size.
  • Then measure around the fullest part of your bust 2 , again keeping the tape horizontal.
  • To determine the size of pants, measure the girth of the waist 3 and hips 4
  • The following charts will help you match the designerâ??s size scheme for this product (indicated in the dropdown) to your usual size

size guide visible to all products

UKUSAEUBUSTWaistHips
XS 8 4 34 31/32 23/24 33/34
S 10 6 36 33/34 25/26 35/36
M 12 8 38 35/36 27/28 37/38
L 12 8 38 35/36 27/28 37/38
XL 10 6 36 33/34 25/26 35/36

Jak dbać o czyste powietrze? edukacyjne puzzle

Puzzle pt. „Jak dbać o czyste powietrze?” przedstawiają różne sposoby, jak na co dzień można dbać o czystość powietrza. Zwracają również uwagę, jak nie należy postępować, np. palić odpadów w ogniskach czy kominkach. Puzzle ukazują trzy dzielnice oraz trzy typy zabudowań. Na jednej z dzielnic są nowe domki jednorodzinne z panelami fotowoltaicznymi, z pompami ciepła, z ocieplonymi ścianami i nowymi oknami oraz z nowoczesnymi piecami na biomasę, gaz lub biogaz.

Następna dzielnica też prezentuje domki jednorodzinne, ale już zbudowane w  latach 70. i 80., które wymagają termomodernizacji, zainstalowania paneli fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych czy wymiany starych pieców na węgiel.

Ostatnia dzielnica to miejsce, w którym znajdują się stare kamienice. Bardzo często w takich budynkach mieszkańcy palą w piecach węglem słabej jakości, a nierzadko też palą odpady, co przyczynia się do zanieczyszczenia powietrza niebezpiecznymi dla zdrowia substancjami.

W związku z tym mieszkańcy takich dzielnic powinni być informowani (edukowani), jaki wpływ ma zanieczyszczone powietrze na ich zdrowie i samopoczucie oraz na całe środowisko.

Oczywiście zdarzają się sytuacje, że mieszkańcy nowych domów też palą śmieci w piecach. Jest to nielegalne i karalne!

W skład puzzli wchodzi kolorowa ulotka edukacyjna formatu A5, w której opisano sposoby ochrony powietrza oraz czego nie wolno robić, aby tego powietrza nie zanieczyszczać. Puzzle składają się z 54 elementów i przeznaczone są dla dzieci w wieku powyżej pięciu lat. Plansza ma wymiary 32,5 x 47,5 cm i wykonana została na grubej tekturze (1,75 mm). Twarde i wytrzymałe pudełko ma wymiary 19 x 30 x 3,5 cm. Z myślą o ochronie środowiska świadomie zrezygnowano z pakowania puzzli w foliowe woreczki oraz foliowego opakowania pudełka.

Specyficzne kody

Komentarze

Napisz swoją opinię

Jak dbać o czyste powietrze? edukacyjne puzzle

Jak dbać o czyste powietrze? edukacyjne puzzle

Napisz swoją opinię

  • Oceń nasz produkt

Zobacz polecane produkty