Rozwój motoryki małej – jak ćwiczyć dłonie?

- Kategorie : Nauka

Dzieli się ona na motorykę dużą oraz małą. Druga z nich to sprawność dłoni i palców. Ćwiczenia na motorykę małą to między innymi rysowanie, lepienie z plasteliny, zapinanie guzików, zawiązywanie butów czy chwytanie przedmiotów. Motoryka duża odnosi się natomiast do sprawności fizycznej całego ciała. To na przykład skakanie, bieganie, gra w piłkę, pokonywanie przeszkód czy zabawy związane z rzucaniem i celowaniem. W naszym sklepie internetowym Diverti.pl można znaleźć rozmaite zestawy do ćwiczeń motoryki ręki.

Ćwiczenia motoryki małej z Diverti.pl

Nasz sklep internetowy Diverti.pl oferuje różnego rodzaju gry i zabawy mające na celu rozwijanie motoryki małej. Doskonale do tego celu nadaje się między innymi drewniana układanka w formie piramidek. Składa się ona z drewnianej podstawy, na której umieszczone są 3 wieże. Zadaniem dziecka jest dopasowanie elementów do poszczególnych wieżyczek. Zabawka skutecznie rozwija motorykę i koordynację ręka-oko, uczy logicznego myślenia i rozwiązywania problemów oraz zachęca do kreatywności. Przeznaczona jest dla maluchów od 2 roku życia. Kolejna propozycja to przesuwany labirynt z owadami. Dzięki tej zabawce dziecko jest w stanie poprawić sprawność swoich rączek i udoskonalić koordynację wzrokowo-ruchową. To także świetna okazja do poznania nowych zwierzątek – motyla, biedronki oraz pszczółki. W doskonaleniu motoryki małej pomogą także puzzle przestrzenne „Kosmos” marki CzuCzu. To zestaw edukacyjny zachęcający do kreatywnej zabawy na wiele sposobów. Z jego pomocą można zarówno układać puzzle, jak i bawić się figurkami. Zabawka pomaga w ćwiczeniu małej motoryki, koordynacji ruchów oraz logicznym myśleniu. To także znakomity sposób na pobudzenie kreatywności i wyobraźni malucha.

Praktyczne zestawy do ćwiczeń motoryki ręki

Na stronie internetowej Diverti.pl są dostępne także rozmaite ćwiczenia na motorykę małą dla nauczycieli oraz pedagogów specjalizujących się we wspomaganiu sprawności w zakresie motoryki oraz umiejętności pisania. Przykładem może być zestaw „mTalent – Trudności w pisaniu”, z którego można korzystać podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, rewalidacyjnych oraz dydaktyczno-wyrównawczych, z dziećmi posiadającymi specyficzne trudności w uczeniu się. Mowa tutaj między innymi o dysgrafii oraz obniżonym napięciu mięśniowym. Komplet ten bardzo dobrze będzie się sprawdzać także w charakterze narzędzia profilaktycznego, przygotowującego małych uczniów do nauki pisania oraz wspomagającego naukę pisania liter. Bardzo pomocny może okazać się także zestaw „Specjalne potrzeby edukacyjne”, w formie gier mających na celu rozwój motoryki, analizy i syntezy wzrokowej oraz słuchowej, pamięci, orientacji w przestrzeni, porównywania długości i wielkości czy myślenia operacyjnego.

Udostępnij
Dodaj komentarz