Prezent na święta dla dzieci

- Kategorie : Integracja sensoryczna

Czasami prezent dla dzieci może się okazać bardziej skomplikowanym wyborem niż prezent dla dorosłych. Wiele ludzi uważa, że dzieci w większości interesują się podobnymi tematami. Jest w tym część prawdy, lecz z drugiej strony każde dziecko jest wyjątkowe i zasługuje na spojrzenie indywidualnym okiem. Święta dla dziecka są wyjątkowym czasem, dlatego prezenty świąteczne dla dzieci powinny być przemyślane i dostosowane do potrzeb pociechy, której chcemy sprawić przyjemność. Pomysł na prezent na gwiazdkę dla dzieci będzie się różnił w zależności od wieku malucha, chłopczyka czy dziewczynki. Warto dłuższy czas zastanowić się nad pomysłem, jeśli zależy nam na przykuciu uwagi dziecka. Często nietrafione zabawki lub niedostosowane do wieku książki zaraz po odpakowaniu trafiają na półkę nieużywanych zabawek.

Zanim pomyślimy o wyborze prezentów, powinniśmy się przez chwilę zastanowić nad osobowością dziecka, któremu chcemy podarować prezent na święta. Zastanówmy się, co dane dziecko lubi i czym się interesuje, po to, aby nasz prezent był udany. Oczywiście, ciężko takiej analizy dokonać w przypadku niemowlaków, lecz w przypadku starszych dzieci jest to możliwe. Jeśli sami nie mamy takiej możliwości, warto poprosić o radę rodziców malucha.

W naszej ofercie znajdują się zabawki, pomoce naukowe oraz edukacyjne gry i układanki, które stawiają na rozwój dziecka, dbając przy tym o dobrą zabawę. Wiele naszych produktów nadaje się do wykorzystania pod kątem metody Montessori. Prezent dla dziecka może zatem nie tylko sprawić wiele radości, a także dawać możliwości rozwojowo-edukacyjne. Sprawdź nasze świąteczne propozycje, a w razie jakichkolwiek wątpliwości, jesteśmy gotowi podpowiedzieć najlepszy w danej sytuacji prezent.

prezenty na święta dla dzieci

Prezent świąteczny dla dziecka w wieku wczesnorozwojowym

Na tym etapie wszelkie prezenty na święta są tak naprawdę spełnieniem życzeń rodziców niemowlaka. Nie musi jednak tak być. Zabawki dla tak małych dzieci opierają się głównie o rozwój emocjonalny oraz koordynacji. Zazwyczaj są to zabawki do przesuwania i ciągnięcia. Zabawki są wykonane w taki sposób, aby dziecko nie było w stanie nic odebrać, połknąć lub przeciąć się. Są całkowicie bezpieczne i dostosowane do potrzeb najmłodszych dzieci.

Co na prezent dla 2 latka?

Im maluch jest starszy, tym szerszy wybór prezentów na święta. Na tym etapie można już mniej więcej zaobserwować, czym dziecko się chętnie bawi, a co raczej nie leży w kręgu jego zainteresowań. Niewiele dzieci mówi w tym wieku, więc ciężko będzie wyciągnąć jakieś istotne i logiczne dla nas informacje. Na tym etapie w dalszym ciągu musimy się zdać na intuicje rodziców lub zaryzykować... a nóż trafimy z prezentem idealnie? W tym wieku mamy już do wyboru układanki, puzzle oraz gry. Dziecko uczy się rozpoznawania kształtów oraz kojarzenia i dopasowywania ich w odpowiednie miejsce. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Prezenty dla dzieci w wieku 3 lat

Niby rok różnicy, a sprawa zaczyna wyglądać dużo lepiej. W tym wieku dziecko już samo jest w stanie Ci nakreślić, czym się interesuje. Tutaj do gry wchodzi już wszelki rodzaj plasteliny, modeliny i ciastoliny. Maluch rozumie, że te przedmioty nie nadają się do jedzenia, dlatego możemy spokojnie skupić się na rozwoju wyobraźni dziecka. Razem z rodzicami z pewnością dojedziecie do kompromisu w sprawie nowej zabawki w domu. Święta dla dziecka są niezwykle ważne, dlatego nie daj się pokusić o zakupy tuż przy pierwszym pomyśle.

Co na prezent dla 5 latka na Święta?

Chcesz kupić prezent dla pięciolatka? Zapomnij o radach od rodziny. Dziecko samo doskonale wie, czego chce. Może to być gra lub zabawki w zależności od upodobań. Pomysły na prezent mogą być edukacyjne, lecz to od Ciebie zależy, jak bardzo dany prezent spodoba się dzieciom. Im bardziej znasz malucha, a najlepiej od małego, tym większa szansa na trafienie prezentu na święta. Na tym etapie możemy zaoferować różne rozwiązania. Popularnością cieszą się zabawki, które rozwijają umiejętność logicznego myślenia. W naszym asortymencie znajdują się kolorowanki, wyliczanki, książki oraz bardzo wiele zestawów do grania.

Nowy prezent powinien wpisać się w zainteresowania i potrzeby dziecka. Należy unikać prezentów, które będą kolejnym zakurzonym przedmiotem w pokoju. Prezenty na święta powinny być przemyślane, dlatego zachęcamy do przemyślanych zakupów. W naszej bogatej ofercie znajdują się bardzo wyselekcjonowane zabawki, prezenty oraz gry, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających dzieci. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem.

Wesołych Świąt i udanych zakupów!

Udostępnij
Dodaj komentarz