Jakie zabawki dla 10 miesięcznego dziecka?

- Kategorie : Integracja sensoryczna

Odpowiednia stymulacja dziecka na nowe bodźce jest bardzo istotna na każdym etapie rozwoju. Nie należy o tym zapominać, ponieważ w przeciwnym razie nasz podopieczny może rozwijać się znacznie wolniej, niż przykładowo jego rówieśnicy. W tym przypadku bardzo dużo zależy od rodziców oraz opiekunów, którzy powinny w tym przypadku mieć bardzo duży wpływ na malucha i tym samym pamiętać o tym, aby na każdym etapie dbać o coraz to nowsze doznania dla dziecka. Choć brzmi to nieco zagadkowo, poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób można to szybko zrobić, dzięki czemu nasz maluch będzie w pełni prawidłowo się rozwijał.

Właściwy rozwój na każdym etapie życia

Przede wszystkim nie powinniśmy zapominać o tym, że to my jako rodzice oraz opiekunowie naszego malucha musimy sami zadbać o to, aby prawidłowo się rozwijał. Jest to bardzo istotne, ponieważ tylko dzięki temu nie będziemy mieć problemów z naszym dzieckiem w przyszłości, kiedy to będziemy zmuszeni udawać się systematycznie do różnorodnych specjalistów.

Zdecydowanie coraz więcej ludzi jest przerażonych faktem, że przykładowo będzie zmuszonych systematycznie uczyć dziecko nowych rzeczy i dbać o jego rozwój. Jest to dla wielu bardzo duża zagadka, której niestety się obawiają i nie wiedzą, w jaki sposób można to zrobić.

Nie powinniśmy zapominać o tym, że obecnie na rynku jest bardzo wiele różnorodnych zabawek, za pomocą których nasze dziecko może bardzo dobrze się rozwijać w zależności od etapu rozwoju, na którym obecnie się znajduje. Tym samym nie musimy zagłębiać się w skomplikowane zagadnienia dotyczące rozwoju najmłodszych i systematycznie pilnować, czy aby na pewno nie nadszedł już czas, gdy dziecko musi koniecznie poznać jakąś nową rzecz.

Zabawki wczesnorozwojowe doskonale sprawdzą się w tym przypadku. Nie powinniśmy się wcale zniechęcać do takiego rozwiązania, ponieważ wspomniane produkty nie kosztują zbyt dużo, a to właśnie dzięki niemu możemy zadbać o naszego malucha. W sklepach w ostatnim czasie jest wiele różnorodnych zabawek wczesnorozwojowych, na których zakup powinniśmy się zdecydować. Zatem czym powinniśmy się kierować w tym przypadku? Jakie zabawki wczesnorozwojowe będą najlepsze dla naszego malucha?

zabawki dla malucha

Duży wybór wśród zabawek wczesnorozwojowych - renomowana marka bardzo ważna

Przede wszystkim powinniśmy zdawać sobie sprawę, że choć na rynku jest duży wybór tego typu produktów, nie zawsze wszystkie mogą być wysokiej jakości. Bardzo ważne jest aby kupując takie zabawki edukacyjne dla najmłodszych zwrócić bardzo dużą uwagę na jakość wspomnianych produktów. Tylko dzięki temu możemy być pewni, że będą one odpowiednie dla naszego malucha, a w szczególności mu nie zaszkodzą. Pierwsze zabawki dla dzieci to z pewnością przedmioty, które dziecko będzie wsadzało do buzi, ponieważ jest to także czas, gdy maluchom wyrzynają się ząbki. W tym przypadku nie powinniśmy zapominać o tym, że wspomniana zabawka musi być wykonana z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu do organizmu naszego dziecka nie dostaną się sztuczne substancje. Wiele tanich zabawek edukacyjnych, które w szczególności nie mają odpowiednich atestów oraz kosztują bardzo mało, ma w swoim składzie niebezpieczne substancje. Mogą one niestety zaszkodzić naszemu dziecku, dlatego nie powinniśmy zapominać o tym, aby dobrze sprawdzić taki zakup. W szczególności warto zwrócić uwagę między innymi czy produkt posiada certyfikat europejski. W internecie możemy szybko sprawdzić, jak wygląda wzór takiego certyfikatu i choć bardzo wiele firm produkujących takie zabawki, w szczególności ze wschodniej strony świata podrabia znak tego certyfikatu, możemy szybko to wyłapać. Nie powinniśmy tym samym decydować się na zakup najtańszych produktów, ponieważ właśnie w tych przypadkach okazuje się, że nie są one wysokiej jakości. Dodatkowo ich wytrzymałość, jak również materiały użyte do produkcji pozostawiają wiele do życzenia. Zatem jeżeli już wiemy, na co ogólnie zwracać uwagę podczas zakupu zabawek edukacyjnych, jakie modele powinniśmy wybierać? Jakie wymagania powinna spełniać dana zabawka, jeżeli w szczególności zależy nam na tym, by pobudzała zmysły naszego malucha i tym samym, aby zabawka dostarczała mu wiele nowych wrażeń, stymulując jego zmysły i dbając o rozwój?

Jakie zabawki dla 10 miesięcznego dziecka? Oto kilka propozycji

Istotnie zabawek dla kilkumiesięcznego dziecka na rynku jest wiele i tak naprawdę nie ma kłopotów z ich zakupem. Problem pojawia się w przypadku, gdy poszukujemy takich rozwiązań dla dzieci, które za chwilę skończą rok. Warto pamiętać, że w szczególności okres skończonych 10 miesięcy u dziecka jest bardzo ważny, ponieważ to w tym czasie należy maluchowi dostarczać wszystkich niezbędnych bodźców. Dowiedz się, co kupić dziecku na roczek.

Asortyment dedykowany dzieciom w tym okresie rozwoju został przez producentów tak zaprojektowany, aby dbać nie tylko o ich rozwój fizyczny, ale także i emocjonalny. Tym samym takie rozwiązanie nie tylko bardzo wpływa na zmysły dziecka, ale w szczególności na jego koordynację ruchową.

Doskonałą zabawką w tym przypadku są między innymi sensoryczne klocki dla malucha. Coraz więcej rodziców oraz opiekunów decyduje się na ich zakup, ponieważ doskonale wpływają na zmysły wzroku i dotyku. Dodatkowo możemy znaleźć takie zabawki na rynku w postaci klocków, które dziecko musi przyporządkować do odpowiednich otworów. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu może nauczyć się koordynacji ruchowej i orientacji przestrzennej. Maluch może wziąć łatwo zabawki w rączki i świetnie się przy tym bawić. Dopasowanie klocka do odpowiedniego kształtu także w dużej mierze wpłynie na inne zmysły. Nie są to zbyt drogie zabawki, dlatego każdy maluch powinien mieć je w swojej kolekcji.

Nie możemy zapominać o tym, że 10 miesięcy to ważny wiek, gdzie dzieci rozpoznają już kształty i kolory. Warto więc zadbać o to, aby kupowane przez nas pierwsze zabawki były nie tylko w różnorodnych barwach, ale posiadały także różne kształty i wzory. W tym przypadku wzornictwo jest bardzo istotne, ponieważ także pozytywnie wpływa na zmysł wzorku niemowlaka.

Warto pamiętać, że tak naprawdę edukacja niemowląt nie jest wbrew pozorom taka trudna. Możemy przykładowo wziąć taką zabawkę i zachęcić nasze dziecko do nauki samodzielnie lub też przyda nam się do tego specjalna mata edukacyjna, którą z powodzeniem możemy rozłożyć na podłodze i bawić się razem z dzieckiem. Taka wspólna zabawa na pewno będzie wspierać rozwój naszego malucha, co jest bardzo ważne, ale jednocześnie pozwoli nam zbudować więź rodzicielską. Każda zabawka dla dzieci w wieku 10 miesięcy na pewno nam w tym pomoże i zabawy razem na pewno będą bezpieczne.

Udostępnij
Dodaj komentarz