Co na prezent dla 2 latka

- Kategorie : Integracja sensoryczna

Zanim Twoje dziecko skończy 2 lata, najprawdopodobniej będzie najbardziej podekscytowane sortowaniem, dopasowywaniem kolorów oraz kształtów, a także zabawą z rówieśnikami. Prawdopodobnie lubi też biegać i rzucać rożnymi przedmiotami - w końcu bycie małym dzieckiem nie jest łatwe, a bywa nawet wyczerpujące. 

Kupując zabawki dla 2 latka, wybieraj produkty, które odpowiadają ich zainteresowaniom, a jednocześnie pomagają im nauczyć się czegoś nowego. Na przykład, jeśli dwulatek uwielbia asystować Ci w kuchni, podaruj mu ciastolinę z foremkami, które pozwolą na przygotowanie własnego dania, równocześnie wspierając małą motorykę. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, co wybrać na prezent dla dwulatka, aby rozwijać jego wyobraźnię i pomóc w nabywaniu nowych umiejętności. 

Zabawka dla dwulatka a rozwój

Masz w rodzinie dwulatka? Jeśli tak, to prawdopodobnie zauważyłeś, że jest on małym odkrywcą, uczącym się przez działanie i obserwacje zachowań najbliższych. Zabawa w tym wieku daje doskonałą okazję do rozwijania i ćwiczenia nowych umiejętności we własnym tempie, podążając za własnymi, wyjątkowymi zainteresowaniami. Zabawki i przedmioty, po które codziennie sięga Twoje dziecko, są więc istotnym narzędziem, mającym bezpośredni wpływ na rozwój. 

Zabawki dla dwulatków - czym się kierować? 

Nadążanie za błyskawicznie rozwijającymi się umiejętnościami i zainteresowaniami 2-latka, może wydawać się sprintem - i czasami dosłownie nim jest ;). Dzieje się tak, ponieważ na tym etapie chłonie otaczający go świat, a dzięki zabawie, coraz lepiej go rozumie. 

Czym więc się kierować, wybierając najlepszy prezent? Najbardziej wciągające zabawki oferują różne opcje praktycznej i manipulacyjnej zabawy. Maluszki w tym wieku mogą wykorzystywać swoje zdolności manualne w bardziej precyzyjny sposób, co pozwala na układanie, dopasowywanie i skręcanie mniejszych elementów niż dotychczas. Dwulatki również zaczynają wykazywać coraz większe zainteresowanie zabawą z innymi dziećmi przy użyciu zabawek, dlatego to dobry moment na proste gry planszowe czy duże puzzle. Również każda zabawka, która pozwala 2-latkowi ślizgać się, kołysać, hulać, podskakiwać lub w inny sposób zużywać część swojej nieograniczonej energii, również na pewno okaże się hitem.

Prezent dla dwulatka - nasze propozycje 

Dzieci w wieku 2 lat uwielbiają składać, rozkładać, wyciągać i budować

Wybierz zabawkę typu otwartego, czyli taką, którą można bawić się na wiele sposobów. Prezent dla dwulatka w postaci tęczy Montessori jest idealnym przykładem, ponieważ pobudza wyobraźnię, pomaga rozwinąć umiejętność rozwiązywania problemów i logicznego myślenia. Dzięki kolorowym elementom, maluch podczas zabawy uczy się podstawowych barw, ale również pobudza swoją kreatywność - z drewnianych elementów można budować wieże, mosty czy tory przeszkód, a jedynym ograniczeniem staje się wyobraźnia. 

Dodatkowo jest to jeden z Waszych ulubionych produktów, który podbija serca nie tylko dzieci, ale również rodziców. 

Tęcza Montessori - zabawki dla 2 latki

Pomyśl nad zabawką, która będzie rosła razem z dzieckiem

Chyba każdy z nas miał okazję kupić zabawkę, którą maluszek bawił się tylko raz, prawda? Możesz temu zapobiec, wybierając coś, co posłuży najpierw jako zabawka, a później jako pomoc dydaktyczna, na różnych etapach rozwoju. Przykładem takiej propozycji jest magnetyczna układanka emocje. Doskonała w swojej prostocie, rozwijająca wrażliwość i wyobraźnię. Służy zarówno do luźnej zabawy, ale sprawdza się również do ćwiczenia empatii, nauki radzenia sobie z trudnymi doświadczeniami, oswajaniem pierwszych lęków a także rozwijania inteligencji emocjonalnej. Magnetyczną układanką zainteresuje się zarówno 2 latek, jak i 5 latek.

Magnetyczna układanka emocje - zabawka dla 2 latka

Wybierz zabawki, które zachęcają do eksploracji i rozwiązywania problemów

Zabawa, która daje dzieciom szansę na samodzielne wymyślenie czegoś - czasami przy odrobinie naszej pomocy - rozwija ich umiejętność logicznego myślenia oraz pomaga w dążeniu do skutecznego rozwiązania napotkanego problemu. Pomaga również rozwijać wyobraźnię przestrzenną, wspiera koordynację ręka-oko i zdolności motoryczne. Dlatego tak ważne na tym etapie stają się puzzle, klocki czy materiały plastyczne. My z całego serca polecamy szczególnie te pierwsze! Układanie puzzli stymuluje pamięć, koncentrację i sprawność manualną już od najmłodszych lat. Puzzle, które proponujemy dla maluszków, mają przepiękne kolory oraz przyjazne motywy. 

Puzzle podłogowe - prezenty dla 2 

Nie bój się zabawek przygotowujących do czytania

Świetne zabawki dla 2 latków to nie tylko rowerek biegowy, klocki czy grające przedmioty. Nie bój się na tym etapie książeczek, magnetycznych literek lub kredek, które mają wpływ na rozwój umiejętności czytania i pisania. Jedną z pomocnych zabawek są drewniane literki - można układać je zarówno jak puzzle z wykorzystaniem ramki, lub bawić się nimi oddzielnie. 

Puzzle drewniane dla dziecka

Szukaj zabawek, które sprzyjają zabawie międzypokoleniowej

Podczas gdy dorośli i dzieci mogą bawić się razem prawie wszystkim, istnieje kilka zabawek zaprojektowanych z myślą specjalnie o interakcji. Gdy Twój maluszek staje się dwulatkiem, wczesne, bardzo proste gry planszowe, które wymagają użycia pamięci, to idealny pomysł na spędzenie czasu razem. Taka zabawa zachęca do skupienia, słuchania, uważnej obserwacji, ale również buduje silne relacje. Niepodważalną korzyścią, którą niosą za sobą gry oparte na rywalizacji, uczą dzieci jak zwyciężać oraz w jaki sposób radzić sobie z przegraną. 

Zabawki dla 2latka w postaci bardzo prostych gier pamięciowych, to nasza propozycja, która świetnie sprawdzi się na prezent. Waszej szczególnej uwadze polecamy memory kąpielowe, które składa się z 24 wodoodpornych żetonów, z 12 różnymi obrazkami uroczych zwierzaków. To nie tylko idealny umilacz kąpieli, ale jedna z pierwszych gier pamięciowych uwielbianych przez najmłodszych i ich rodziców.

Memory dla dziecka

Udostępnij
Dodaj komentarz

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć