Co dla 3 latka na urodziny

- Kategorie : Integracja sensoryczna

Trzylatki są bardzo aktywne, lubią zabawę i każdego dnia poznają nie tylko nowe możliwości, ale również siebie. Staja się bardziej niezależne od rodziców i to właśnie w tym wieku wyłaniają się ich osobowości. Dzieci w tym wieku szybko rosną, pochłaniając wiedzę podczas zabawy oraz naśladowania. Wyrażają szerokie spektrum emocji, pragnień oraz uwielbiają zabawki z mnóstwem możliwości zastosowania. Dziecko zdecydowanie częściej używa słów, czerpiąc ogromną satysfakcję z odgrywania scenek, udawania i budowania przestrzennych form.

3 urodziny więc, to wielkie rodzinne święto, ponieważ Twój maluszek staje się właśnie przedszkolakiem. W tym dniu będzie oczekiwał i rozkoszował się całą uwagą, jaką otrzyma w tym wielkim dla niego dniu. Oprócz wspólnego czasu, zastanawiasz się pewnie jaka zabawka zadowoli trzylatka? Z czego tak na prawdę ucieszy się dziecko? Czy zabawki powinny być drewniane, plastikowe, edukacyjne lub może postawić na gry? W dzisiejszym wpisie podpowiadamy jakie zabawki będą świetne dla trzylatka na prezent. Wszystkie nasze propozycje sprawdzą się również jako prezent u nieco starszego dziecka.

Prezent dla 3-latka na urodziny – zabawki promujące czytanie i rozpoznawanie u dziecka

3 latki wyrastają już z najprostszych, twardych książeczek i są gotowe na bardziej zaawansowane książeczki z obrazkami. Szukaj więc takich, które bogate są w łatwe do naśladowania wątki oraz posiadają szczegółowe, kolorowe ilustracje. To idealny wiek u dziecka na rozpoczęcie pracy z dużym, prostym tekstem, składającym się głównie ze słów związanych ze spostrzegawczością. Kiedy wspólnie bierzecie książkę, podążaj palcem za tekstem, wskazując również rzeczy na obrazkach, o których jest mowa.

Gdy rozwój języka u dzieci wejdzie na wyższy poziom, Twój 3-latek z łatwością będzie mógł śledzić dłuższe historie, przewidywać wyniki i prosić o słuchanie tej samej, ulubionej książki w kółko – to zupełnie naturalne! Wiedza o tym, co stanie się dalej, daje poczucie kontroli, a tym wieku dziecku zależy na przewidywalności. I chociaż to powtarzanie może wydawać Ci się nudne, rozwój trzylatka następuje tak szybko, że za każdym razem odkrywa w tym samym tekście nowe rzeczy.

Uczenie się i rozwiązywanie problemów - zabawki edukacyjne na urodziny

Na rynku istnieje całe mnóstwo zabawek edukacyjnych dla trzylatka, ale najbardziej wartościowymi są te, które uczą pośrednio, jednocześnie przynosząc dużo frajdy u dziecka. Zabawkowa kasa fiskalna to wspaniały rekwizyt, który może nauczyć dzieci podstawowych pojęć matematycznych – wartość edukacyjna – jednocześnie rozwijając wyobraźnię i dając możliwość odgrywania scenek – część, która zapewnia rozrywkę u każdego trzylatka.

Magnetyczne zabawki - układanki dla trzylatków – w postaci literek, cyferek czy zabawnych postaci - można umieścić na lodówce, tablicy magnetycznej, ale także układać na podłodze i jest to świetny sposób na wprowadzenie do zabawy elementów edukacyjnych. Drewniane puzzle dla dziecka natomiast – w postaci zwierząt, kształtów – pomagają w rozwiązywaniu problemów, rozwijając przy tym zdolności motoryczne i zapewniając mnóstwo dobrej zabawy.

Zestawy kreatywne jako prezent na 3-cie urodziny dziecka

Sztuka dotyczy zarówno procesu myślowego, rozwoju umiejętności motorycznych, jak i odkrywania zmysłów, wydłużania czasu skupienia oraz budowania własnej wartości. Trzylatki często jeszcze nie wiedzą, w jaki sposób wyrażać swoje uczucia lub myśli, dlatego tworzenie sztuki pozwala im wyrazić siebie i poradzić sobie z frustracją.

Szukaj więc prostych zabawek kreatywnych, które zawierają różne materiały i tekstury – świetnym pomysłem na prezent są więc zestawy: mozaiki, wyklejanki, origami czy masy plastyczne. Możesz również pomyśleć o farbach do malowania palcami – zapewniamy, że to zdecydowanie bardziej atrakcyjne dla trzylatka niż klasyczne kredki czy pisaki, a dodatkowo wspaniale stymuluje wyobraźnię.

Jak wybrać odpowiedni prezent dla trzylatka na urodziny?

Chociaż 3-latki mają już własne zainteresowania, pamiętajmy, że zmieniają się one w błyskawicznym tempie. Planując więc prezent na 3 urodziny, podejdź do tego szerzej – zastanów się, czy ma szeroką gamę gier i łamigłówek? Jakiego typu zabawki już posiada? Czy ma już swoje ulubione klocki? Jaki prezent dostanie od pozostałych bliskich? Zróżnicowane przedmioty, dostosowane do wieku pomagają dzieciom każdego dnia uczyć się nowych rzeczy i przygotowują do podjęcia nowych wyzwań. Pamiętaj, że najlepsza zabawka to ta, która pomaga wchodzić w kreatywne interakcje. Poniżej przedstawiamy Wam 3 pomysły, będące idealnym prezentem na trzecie urodziny.

Magnetyczne układanki Magnetibook. Magnetyczne układanki francuskiej marki Janod to naszym zdaniem jeden z najlepszych prezentów urodzinowych dla trzylatka. Zabawa polega na układaniu na planszy – ale nie tylko, można wykorzystać również lodówkę lub tablicę – magnesów, które dziecko może dowolnie łączyć we wzory. To prezent na lata, ponieważ daje możliwość tworzenia wielu kreacji i jest zabawką, do której dzieci chętnie wracają. Dodatkowo są przepięknie wykonane, co dodatkowo pobudza zmysł artystyczny, ponadto ćwicząc logiczne myślenie i sprawność manualną. Jest to naszym zdaniem jeden z lepszych pomysłów na prezent dla trzylatka - zarówno od rodziców, dziadków, czy pozostałych bliskich.

Klocki magnetyczne. Klocki od najmłodszych lat uczą twórczego myślenia. Te magnetyczne, dają dodatkowe możliwości tworzenia trójwymiarowych konstrukcji – mostów, pojazdów czy robotów. W późniejszych latach są dla dziecka pomocą dydaktyczną, dzięki której łatwiej zrozumieć wiązania chemiczne czy matematyczne wzory. Układanie klocków to wspaniały trening twórczego myślenia, rozwijanie zdolności manualnych i praca nad koncentracją. Uważamy, że jest to pomysł na prezent nie tylko dla trzylatka, ale dla każdego dziecka, niezależnie od wieku.

Zestawy kreatywne. Kreatywne wyklejanki, mozaiki czy przeplatanki to wstęp do rozwoju samodzielnych, twórczych prac trzylatka. Doskonale rozwijają zdolności plastyczne, dodatkowo zapewniając ogrom frajdy. Gotowy obrazek może stać się później prezentem dla mamy, taty lub dziadków.

W naszym sklepie znajdziecie mnóstwo propozycji na prezent dla dziecka w każdym wieku - klocki, gry rodzinne oraz gry dla jednego gracza, układanki, puzzle oraz wiele innych. Jeśli potrzebujecie porady w tym zakresie - z przyjemnością pomożemy!

Udostępnij
Dodaj komentarz

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć