Zabawki edukacyjne dla 2-latka

2-letnie dziecko w ciągu drugiego roku życia intensywnie uczyło się tego, co wokół niego. Maluch nabrał pełnej samodzielności ruchowej. Czas na bardziej wymagające zabawy, które wpłyną na intensywniejszy rozwój małej motoryki i rozwiną wiedzę maluszka. Są to takie pomoce sensoryczne, które przygotują chłopca lub dziewczynkę na nowe wyzwania, przykładowo — bezpośrednio przygotowują palce do rysowania. W tym wieku dziecko uczy się także rozpoznawać kolory, figury, może rozpocząć naukę pojedynczych słów po angielsku! Zobacz, co najlepiej kupić dziecku w wieku dwóch lat!

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Jak wybrać zabawkę dla 2-latka?

Zabawka dla dziecka w wieku 2 lat musi przede wszystkim spełniać wymagania małego szkraba, ale przy tym musi też gwarantować bezpieczną zabawę. Bezpieczeństwo zapewniają: brak ostrych krawędzi i wykonanie z solidnych, ale i nieszkodliwych materiałów, najlepiej miękkich. Wybór ciekawej zabawki zwiększa szanse na to, by dziecko samodzielnie podejmowało aktywność związaną z zabawą. Dodatkowo wybierając zabawki edukacyjne, dzieci rozwiną kreatywność, pobudzą fantazję oraz ćwiczy umiejętność różnicowania wzrokowego przedmiotów. Przykładowe pomysły: klocki (albo zestawy kolorowych klocków, sortery).

Nauka poprzez dobrą zabawę

2-letni maluszek reaguje już na proste polecenia i chętnie uczy się nowych rzeczy, najczęściej z pomocą nowej zabawki, która właśnie go zainteresowała. Zabawki edukacyjne dla 2 latka powinny wspierać umiejętność obserwacji otoczenia i podnosić ciekawość świata dwulatka. Wybierając odpowiednio dopasowane do wieku pomoce, pociechy nauczą się nowego słownictwa i nabędą świeże umiejętności.

Seria „Poznaję świat"

Dla dzieci w wieku dwóch lat przygotowaliśmy dwie wersje tej serii - „Zawody" i „Emocje". To karty, zawierające kolorowe obrazki. Zadanie polega na dobraniu prawidłowego obrazka do osoby, która wykonuje daną profesję. Zestaw „Emocje" uczy rozróżniać i nazywać podstawowe uczucia.

Łamigłówki i puzzle dla dzieci

Zadanie polega na tym, by poprawnie rozpoznawać kształty. Dla 2 latka, każda poprawna odpowiedź to niemały sukces, dlatego taka zabawa sprawi mu ogromną radość. W sklepie mamy dostępne zabawki, które wymagają układania, ale i opowiadania pokazanej historii. Wspiera to więc rozwój mowy i doskonali spostrzegawczość.

Układanki z nauką języka angielskiego

Naukę obcego języka najlepiej rozpocząć jak najszybciej. Dwa lata to dobry moment, by mały szkrab poznał już pierwsze słowa po angielsku. Z tego powodu w naszym sklepie Diverti pojawiły się również układanki w wersji angielskiej — możesz postawić na naukę kolorów (kolory po angielsku), ale jest też wariant o zwierzętach i liczbach.

Puzzle „Dzieci świata"

Wspiera małą motorykę — zabawa polega na dopasowaniu ubioru do odpowiednich osób, pochodzących z całego świata. Jest to przykład wprowadzenia malucha w różne kultury.

Zabawki dla 2 latka — inne ciekawe pomysły

W Diverti możesz zamówić gry — jedną z zabawek idealną na prezent jest gra, która została ogłoszona w 2017 zabawką roku i otrzymała pierwsze miejsce w konkursie „Świat przyjazny dzieciom". Jest to gra Loteryjka, która jest świetną opcją na spędzenie czasu w gronie całej rodziny. Inną zabawką, która rozwija, jest Magiczna ściana zmysłów - to nauka przez dotyk, zagadki do odgadnięcia po kształcie i fakturze.

Kreatywne zabawki dla 2-latka na Diverti.pl

Diverti.pl to sklep z edukacyjnymi zabawkami! Zapewniamy frajdę z nauki w domu z pomocą naszych narzędzi edukacyjnych. Szeroki wybór zabawek! Znajdziesz u nas również drewniane zabawki edukacyjne. Zapoznaj się z pełną ofertą naszego sklepu, zapraszamy! Jeśli masz jakieś pytania, zachęcamy do kontaktu — chętnie podpowiemy indywidualnie, co sprawdzi się najlepiej jako prezent dla dziecka!