Zabawki edukacyjne dla 3 latka

3 latka to bardzo ważny wiek, ponieważ wtedy dzieci zaczynają świadomie poznawać świat. Wiele słów już za nami, a kolejne nadchodzą w niezliczonej ilości. Nowe doświadczenia są zdobywane dzięki naturalnej ciekawości, a zabawki edukacyjne dla 3 latka mogą w tym pomóc.

Aktywne filtry

Zestaw trzech sensorycznych tub w kolorze niebieskim, różowym i zielonym. Wykonane z wytrzymałego plastiku z gęstym, nietoksycznym, płynnym żelem, który powoli sączy się i skręca na dno.

Tuby urzekają i fascynują, są idealnym źródłem skupienia, a także wzbudzają ciekawość, rozwijają kreatywność i zrozumienie prostych zasad naukowych.

Kolorowe klepsydry znajdują również zastosowanie podczas zajęć integracji sensorycznej, w sali doświadczeń podczas terapii światłem.

Wymiary: 120 x 50mm.

Zestaw 3szt.

Ostatnie sztuki w magazynie

Idealne do nauki w klasie i w domu.

Wysyłka 24H

139,00 zł

32-częściowy zestaw

Wysyłka 24H

16 dużych klocków z drewna kauczukowego

Wysyłka 24H

Wysyłka 24H

Ostatnie sztuki w magazynie

Wysyłka 24H

Ostatnie sztuki w magazynie

Wysyłka 24H

Ostatnie sztuki w magazynie

Wysyłka 24H

Ostatnie sztuki w magazynie

Wymiary wagi: 35 x 9 x 32 cm

Wysyłka 24H

Ostatnie sztuki w magazynie

Były sobie świnki trzy....

Wysyłka 24H

Ostatnie sztuki w magazynie

Jakie są najlepsze zabawki edukacyjne dla dzieci w wieku 3 lat?

Dzieci w tym wieku są niezwykle ciekawe świata, dlatego trzeba wybrać taką zabawkę, aby wszystkie bodźce zostały zaspokojone. Dla 3 latka bardzo wiele rzeczy jest jeszcze nie zrozumiałych, dlatego bardzo ważny będzie wzrok, słuch, dotyk i węch. Nie ma co ukrywać, że najlepsze zabawki to takie, które dostarczają edukacji i rozrywki zarazem.

Jakie korzyści powodują zabawki edukacyjne dla dzieci?

Zabawki dla 3 latka powinny spełniać także cele edukacyjne, ponieważ dziecko nie czuje wówczas, że się uczy i ma przy tym niezły ubaw. Do innych korzyści można zaliczyć:

  • odkrywanie świata i nowych możliwości,
  • rozwój wyobraźni i kreatywności,
  • kształtowanie motoryki, koncentracji i zapamiętywania,
  • nauka myślenia na zasadzie - skutek i przyczyna,
  • dostarczają wspólnej rozrywki rodzinie,
  • są wielofunkcyjne i dostarczają wspólnych chwil całej rodzinie,
  • wpływają na rozwój zdolności analitycznych i angażowanie wiele zmysłów za jednym razem,
  • kilka zabawek edukacyjnych daje więcej niż 100 zwykłych,
  • niektóre dorastają wraz z dzieckiem.

Idealna zabawka na prezent dla malucha

W dzisiejszych czasach ciężko przekonać dzieci do zabawek edukacyjnych, szczególnie jeśli nie są one sygnowane bohaterem ulubionej bajki lub kreskówki. Ogólnodostępność telewizji oraz Internetu powoduje, że dzieci coraz szybciej nadążają za zmianą trendów oraz w coraz wcześniejszym wieku wybierają swoich ulubieńców. Są jednak takie zabawki, które dorastają razem z nimi. Może to być misiek, kocyk, pościel lub jakikolwiek inny przedmiot, którego nie można za żadne skarby wyrzucić. Z tego tytułu tak ważne jest, aby poznać potrzeby dziecka i wydedukować, jaka zabawka edukacyjna będzie dla dziecka idealna i przykuwająca uwagę. Do najpopularniejszych zabawek tej grupy wiekowej należą kredki, farbki, plastelina, klocki konstrukcyjne oraz zabawki muzyczne.

Z pewnością najwięcej wartościowych wskazówek będą mieli rodzice, którzy znają swoje dziecko i wiedzą, na co ono reaguje. Jeśli jesteś osobą bliską i zależy Ci na edukacyjnym prezencie, to obserwacji można dokonać samemu, sugerując się zainteresowaniami takiego malucha. Z łatwością można zauważyć co je ciekawi, a co więcej... wiele praktycznych wskazówek podpowie Ci samo :)

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z asortymentem naszego sklepu internetowego! W razie jakichkolwiek pytań służymy pomocą.

Jakich zabawek należy unikać?

Niestety często bywa tak, że modna zabawki nie mają za wiele wspólnego z rozwojem maluchów. Bardzo dużą konkurencją dla tradycyjnych zabawek są także telefony komórkowe, tablety i konsole, w szczególności jeśli maluch posiada starsze rodzeństwo, u którego podpatruje takie zachowania. Nie ma się jednak co przejmować, ani denerwować, ponieważ nie zmienimy ciągle pędzącego do przodu i zmieniającego się świata. Należy jednak pamiętać, że nic nie zastąpi dziecku atencji rodzica i tutaj jest ten moment, w którym można je zainteresować innymi przedmiotami i zabawkami. Tak jak wspominaliśmy, nie jest to dziś tak proste jak kiedyś - kiedyś nie było wyboru. Najlepiej unikać zabawek z ostrymi krawędziami, z plastiku wątpliwego pochodzenia, luźnych części oraz takich, które wypowiadają słowa, których nie chcemy, żeby dziecko się nauczyło.

Trzeba też się nauczyć obserwacji dziecka. Niektóre zabawki lub gry mogą wywoływać negatywne emocje lub nawet agresję. Należy wtedy jak najszybciej pozbyć się takiej zabawki. 

W przypadku zabawek edukacyjnych takie ryzyko nie istnieje. Dziecko uczy się przydatnych rzeczy i nie jest rozpraszane ani nakręcane przez żadne negatywne bodźce. Dzieci w tym wieku są podatne na otoczenie, dlatego trzeba uważać, żeby zbyt często nie powtarzało negatywnych wzorców, które z czasem może być ciężko skorygować.

Powtarzanie zachowań

Zabawki edukacyjne dla 3 latka to nie lada wyzwanie, więc nie należy się przejmować, jeśli pierwsza próba zakończy się fiaskiem. Należy pamiętać, ze dzieci często widzą zaangażowanie drugiej osoby w daną czynność. Zależy od otoczenia, rodzeństwa oraz rodziców do jakich aktywności będzie dziecko lgnęło. Wspólnie spędzony czas przy zabawkach edukacyjnych z pewnością pozytywnie wpłynie nie tylko na zainteresowanie dziecka, ale także na jego rozwój. Dzieci w wieku 3 lat nie do końca są w stanie określić, jakie aktywności lubią. Są jednak bacznymi obserwatorami i starają się naśladować to, co robi ich najbliższe otoczenie. 

Chcesz kupić wartościową zabawkę, ale nie masz pojęcia, od czego zacząć? Odezwij się do nas, a z chęcią Ci pomożemy!