Karty obrazkowe

W naszym sklepie internetowym Diverti.pl można znaleźć mnóstwo mądrych i kreatywnych gier dla najmłodszych. Nie tylko sprawiają one maluchom radość, lecz również przyczyniają się do ich rozwoju. Godne polecenia są między innymi Karty obrazkowe marki Kapitan Nauka. Z powodzeniem mogą po nie sięgnąć już roczne dzieci. Nie brakuje tu także pozycji dla dwulatków oraz nieco starszych dzieci. Mnogość dostępnych kart obrazkowych sprawia, że każdy znajdzie tutaj coś odpowiedniego dla siebie. Z ich pomocą dziecko może nauczyć się kolorów, kształtów, figur, nazw części ciała czy rozpoznawania otaczających go odgłosów. To znakomita rozrywka dla całej rodziny – zarówno dla maluchów, jak i nieco starszego rodzeństwa oraz rodziców.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Karty obrazkowe „Zwierzęta”

Pierwsza propozycja to karty obrazkowe „Zwierzęta”. Występują one w 2 wersjach. Do wyboru mamy między innymi karty „Zwierzęta wiejskie”. Doskonale wspierają one wczesny rozwój umysłowy dzieci. Zabawa z nimi świetnie zaspokaja ciekawość świata, poszerza zasób słownictwa i wspiera rozwój mowy. W skład zestawu wchodzi poradnik dla rodziców, napisany przez uznanych psychologów dziecięcych – Natalię oraz Krzysztofa Minge, którzy specjalizują się we wspomaganiu rozwoju intelektualnego najmłodszych dzieci, a także 17 trwałych, usztywnionych kart, które zdobią barwne, profesjonalnie wykonane ilustracje. Na awersie każdej z nich znajdują się rysunki przedstawiające wiejskie zwierzęta, takie jak krowa czy świnka, wraz z podpisami. Na odwrocie umieszczony został natomiast powtórzony duży napis. Karty obrazkowe dla dzieci świetnie przygotowują do nauki czytania globalnego. W ofercie marki Kapitan Nauka można również znaleźć karty „Zwierzęta dzikie”, z których pomocą dzieci poznają nazwy zwierząt takich jak tygrys, krab czy pingwin.

Karty obrazkowe „Emocje”

Kolejna propozycja to karty obrazkowe „Emocje”. Dlaczego warto się w nie zaopatrzyć? Z ich pomocą maluchy mogą nauczyć się rozpoznawania oraz odczytywania emocji, takich jak smutek, radość, gniew czy zaskoczenie. Karty te sprawiają, że dzieci są w stanie rozróżniać je, nazywać w naturalny sposób oraz adekwatnie reagować na znajdujące się w ich otoczeniu osoby, które przeżywają określone emocje. W skład zestawu wchodzi poradnik dla rodziców oraz 17 kart obrazkowych, na których znajdują się kolorowe, realistyczne, dopasowane do percepcji dzieci fotografie twarzy osób w różnym wieku. Z tyłu natomiast znajdują się wyrazy ekspresywne, wyrażające i kojarzące się z poszczególnymi emocjami.