Gry loteryjka

Szukając ciekawych, edukacyjnych, kreatywnych gier dla najmłodszych dzieci, warto nieco bliżej zapoznać się z asortymentem naszego sklepu internetowego Diverti.pl. Można tutaj znaleźć między innymi grę Loteryjka, której producentem jest Kapitan Nauka. Niezwykle skutecznie wspiera ona wszechstronny rozwój dziecka, pobudza jego naturalną ciekawość świata oraz zachęca do poszukiwania pasji i zainteresowań. Potwierdzeniem najwyższej jakości gier z serii Loteryjka są liczne wyróżnienia, które otrzymała ona w konkursach branżowych, takich jak chociażby VIII edycja konkursu Zabawka Roku 2017 czy XV edycja konkursu Świat Przyjazny Dziecku. Gra Loteryjka została stworzona z myślą o maluchach w wieku od 2 do 6 lat. To znakomity sposób na wspólne spędzanie czasu z maluchem!

Aktywne filtry

Pierwsza gra dla najmłodszych dzieci!

Gra Loteryjka „Kolory”

Loteryjka „Kolory” – co to za gra? W jej skład wchodzi 6 kolorowych plansz oraz 36 okrągłych żetonów. Grę tę można rozegrać aż na 4 sposoby. Sprawia to, że chętnie sięgają po nią zarówno najmłodsze dzieci, jak i nieco starsze rodzeństwo. Jakiego rodzaju umiejętności w szczególności rozwija ta gra? Doskonale stymuluje spostrzegawczość, rozpoznawanie i nazywanie kolorów, koncentrację, a także koordynację wzrokowo-ruchową. Dodatkowo z jej pomocą dziecko jest w stanie rozwijać zdolność porządkowania oraz grupowania. Do zalet gry Loteryjka „Kolory” zalicza się także rozwój pamięci wzrokowej. Jak należy w nią grać? To proste! Całość opiera się o wyszukiwanie szczegółów i dopasowywanie znajdującego się na żetonie obrazka do odpowiedniego miejsca na planszy. Kto pierwszy położy wszystkie żetony w odpowiednich miejscach na planszy, musi krzyknąć: „Lotto”!

Gra Loteryjka „Zwierzęta”

Kapitan Nauka ma w swojej ofercie nie tylko grę Loteryjka „Kolory”. Można tutaj znaleźć również grę Loteryjka „Zwierzęta”. Z jej pomocą maluch pozna nazwy wszystkich najpopularniejszych zwierząt. Do atutów tej gry można również zaliczyć przykuwające wzrok grafiki autorstwa najbardziej znanych polskich ilustratorów. Znakomicie pobudzają one wyobraźnię i zachęcają do kreatywnego spędzania wolnego czasu. Obrazki przedstawiają mieszkańców łąk, lasów, wiejskiego gospodarstwa, krainy lodu oraz afrykańskiej sawanny. Nie brakuje tu także grafik ze zwierzętami domowymi. Wchodzące w skład Gry Loteryjka żetony zostały wykonane z grubej tektury, dzięki czemu doskonale nadają się nawet dla najmłodszych dzieci. Mogą się one okazać bardzo pomocne podczas nauki rozpoznawania kształtów oraz ćwiczenia motoryki małej.