Tęcze Montessori

Czym powinny charakteryzować się idealne zabawki Montessori? Ich głównym zadaniem jest zachęcanie dziecka do kreatywnego myślenia, ćwiczenia motoryki oraz podejmowania różnego rodzaju aktywności. Cechują się one tym, że niczego nie wykonują za dziecko – nie grają ani nie świecą. Każda z zabawek Montessori pełni określoną funkcję, dzięki czemu dziecko jest w stanie się na niej w pełni skoncentrować. Oprócz tego skutecznie stymulują zmysły. Takie pomoce mogą opierać się o rozróżnianie kolorów czy zapachów. Nasz sklep internetowy Diverti.pl oferuje różnego rodzaju zabawki Montessori. Do tej kategorii zalicza się między innymi tęcza Montessori.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Drewniane tęcze Montessori z naszego asortymentu

W naszym sklepie można się zaopatrzyć między innymi w drewnianą tęczę Montessori, składającą się z 7 elementów. Jakie zalety ma ta zabawka? Przede wszystkim znakomicie doskonali planowanie ruchowe, kreatywność oraz koordynację ręka-oko. Tęcza świetnie sprawdza się także podczas nauki kolorów. Maluchy mogą ją wykorzystywać na wiele różnych sposobów, układając z niej wieże, mosty czy węże. Cena tęczy Montessori, w której skład wchodzi 7 elementów, wynosi 89 złotych. W naszym sklepie internetowym Diverti.pl można kupić również tęczę w rozmiarze XL, która składa się z 14 elementów. Można się nią bawić zarówno w pojedynkę, jak i z rówieśnikami, rodzeństwem czy nawet z całą rodziną. Jej koszt to 169 złotych.

W jaki sposób można bawić się tęczą Montessori?

Jak już wspomnieliśmy, zabawkę, jaką jest drewniana tęcza Montessori, można wykorzystywać na wiele sposobów. Przed zakupem warto dowiedzieć się nieco więcej na jej temat. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że na początkowym etapie tęcza może wydawać się nieco wymagająca. Po prezentowaną zabawkę mogą z powodzeniem sięgnąć nawet kilkumiesięczne maluchy. Pełnię jej możliwości odkryją jednak dzieci mające co najmniej 2 lata. Nie ma tutaj górnej granicy wieku. Jak już zostało wspomniane, zabawki te mają mnóstwo możliwości. Można je wykorzystywać między innymi do układania wieży z tworzących ją klocków. Tęcza doskonale nadaje się także do nauki kolorów podczas segregacji poszczególnych elementów. Części zabawki mogą również posłużyć do tworzenia rozmaitych fantazyjnych konstrukcji.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć