Tęcza Montessori

Czym powinny charakteryzować się idealne zabawki Montessori? Ich głównym zadaniem jest zachęcanie dziecka do kreatywnego myślenia, ćwiczenia motoryki oraz podejmowania różnego rodzaju aktywności. Cechują się one tym, że niczego nie wykonują za dziecko – nie grają ani nie świecą. Każda z zabawek Montessori pełni określoną funkcję, dzięki czemu dziecko jest w stanie się na niej w pełni skoncentrować. Oprócz tego skutecznie stymulują zmysły. Takie pomoce mogą opierać się o rozróżnianie kolorów czy zapachów. Nasz sklep internetowy Diverti.pl oferuje różnego rodzaju zabawki Montessori. Do tej kategorii zalicza się między innymi tęcza Montessori.

Aktywne filtry

Kluczem do prawidłowego rozwoju dziecka jest odpowiedni dobór zabawek edukacyjnych. Ich zadaniem jest nie tylko zapewnienie wielogodzinnej zabawy, ale także nauka oraz doskonalenie umiejętności manualnych. Jedną z najpopularniejszych propozycji, dostępną w naszym sklepie, jest tęcza Montessori. Wykonana z drewna, jest więc całkowicie bezpieczna, a także odporna na uszkodzenia zewnętrzne, co przekłada się na długą żywotność. Wybierając drewnianą tęcze Montessori, masz pewność, że Twoje dziecko nie tylko będzie świetnie się bawić, ale również rozwinie kreatywność, pobudzając wyobraźnię. Na pewno każdy rodzic będzie zadowolony z niezwykłej funkcjonalności artykułu. Przekonaj się sam, dlaczego tęcza Montessori w rozmiarze XL jest najpopularniejszą zabawką dla dzieci.

Wysyłka w 24h!

Wysyłka w 24h!

Ostatnie sztuki w magazynie

Drewniane tęcze Montessori z naszego asortymentu

W naszym sklepie można się zaopatrzyć między innymi w drewnianą tęczę Montessori, składającą się z 7 elementów. Jakie zalety ma ta zabawka? Przede wszystkim znakomicie doskonali planowanie ruchowe, kreatywność oraz koordynację ręka-oko. Tęcza świetnie sprawdza się także podczas nauki kolorów. Maluchy mogą ją wykorzystywać na wiele różnych sposobów, układając z niej wieże, mosty czy węże. Cena tęczy Montessori, w której skład wchodzi 7 elementów, wynosi 89 złotych. W naszym sklepie internetowym Diverti.pl można kupić również tęczę w rozmiarze XL, która składa się z 14 elementów. Można się nią bawić zarówno w pojedynkę, jak i z rówieśnikami, rodzeństwem czy nawet z całą rodziną. Jej koszt to 169 złotych.

W jaki sposób można bawić się tęczą Montessori?

Jak już wspomnieliśmy, zabawkę, jaką jest drewniana tęcza Montessori, można wykorzystywać na wiele sposobów. Przed zakupem warto dowiedzieć się nieco więcej na jej temat. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że na początkowym etapie tęcza może wydawać się nieco wymagająca. Po prezentowaną zabawkę mogą z powodzeniem sięgnąć nawet kilkumiesięczne maluchy. Pełnię jej możliwości odkryją jednak dzieci mające co najmniej 2 lata. Nie ma tutaj górnej granicy wieku. Jak już zostało wspomniane, zabawki te mają mnóstwo możliwości. Można je wykorzystywać między innymi do układania wieży z tworzących ją klocków. Tęcza doskonale nadaje się także do nauki kolorów podczas segregacji poszczególnych elementów. Części zabawki mogą również posłużyć do tworzenia rozmaitych fantazyjnych konstrukcji.