Nauka kolorów

Kiedy dziecko powinno rozpocząć naukę kolorów? Zwykle maluchy zaczynają nazywać je i rozpoznawać w wieku około 3 lat. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że zdolność ta jest w ścisły sposób powiązana z rozwojem mowy. Co za tym idzie, dzieci, które później zaczną mówić, później opanują sztukę artykułowania nazw kolorów. Aby ułatwić naukę kolorów po polsku, już od pierwszych miesięcy życia pociechy warto bawić się z nią kolorami, nazywać je oraz uczyć ich odróżniania. Dzięki temu istnieje duże prawdopodobieństwo, że maluch szybciej nauczy się poprawnie je nazywać. W naszym sklepie internetowym Diverti.pl można znaleźć różnego rodzaju zabawki do nauki kolorów. Świetnie będą się one sprawdzać zarówno w domu, jak i przedszkolu.

Aktywne filtry

Wysyłka 24H

Chwilowo brak produktu w naszym magazynie

Wysyłka 24H

Wysyłka 24H

8 wiaderek - 40 magnesów

Wysyłka 24H

Ostatnie sztuki w magazynie

Drewniana zabawka sensoryczna Mieszanie Kolorów marki Masterkidz jest prostą i wygodną pomocą przy nauce miksów kolorów. Dzięki niej dziecko dowie się jaki kolor otrzymamy, gdy połączymy na przykład niebieski z czerwonym, czerwony z żółtym, czy żółty z niebieskim. Tablica pokazuje również, że mieszając wszystkie kolory razem, powstanie kolor czarny.

Wspaniała edukacyjna zabawka dla dzieci marki Masterkidz, dzięki której w prosty i sympatyczny sposób maluch nauczy się liczenia do 10, oraz cyferek. Zabawka składa się z drewnianej planszy, na której znajduje się kolorowe pole, w którym należy ułożyć węża z dostępnych klocków podpisanych cyferkami 0-10. Zadaniem dziecka jest ułożenie klocków po kolei, od najmniejszej do największej liczby.

Chwilowo brak produktu w naszym magazynie

Zestaw kolorowych klocków i kubeczków, które można układać jeden w drugim. Zabawki podzielone są na 9 kolorów, a kubeczki są dodatkowo podpisane. Jest to świetna pomoc w nauce kolorów, oraz motoryki małej. W zestawie znajdują się karty z wyzwaniami i grami dla dzieci z użyciem klocków i kubeczków.

Najciekawsze zabawki do nauki kolorów

Podczas nauki kolorów można sięgnąć między innymi po puzzle edukacyjne, inspirowane znaną od tysięcy lat chińską łamigłówką, jaką jest tangram. Polega ona na układaniu puzzli, które powstały po rozcięciu kwadratu na kilka mniejszych figur geometrycznych. Na ich bazie można układać rozmaite wzory czy kształty lub próbować złożyć je w kwadrat. Każdy z klocków wchodzących w skład zestawu jest opisany cyferkami. Sprawia to, że puzzle te będą świetnie sprawdzać się podczas nauki zarówno kolorów, jak i liczb. Dodatkowo skutecznie pobudzają kreatywność malucha. Jak urozmaicić naukę kolorów? Nasza kolejna propozycja to sorter kolorów. Ta z pozoru bardzo prosta zabawka może dostarczyć maluchowi mnóstwo frajdy! Zestaw składa się z 9 wielobarwnych klocków oraz kubeczków, które można układać jeden w drugim. To jednak nie wszystko! Dołączona instrukcja zawiera mnóstwo gier oraz zabaw z wykorzystaniem kompletu, które przeznaczone są dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat.

Nauka o barwach, składaniu i mieszaniu kolorów

Jakiego rodzaju zabawki można jeszcze wykorzystać do nauki kolorów w przedszkolu? Bardzo ciekawie prezentuje się tablica przedstawiająca, jakie kolory można uzyskać po zmieszaniu ze sobą poszczególnych barw. Dzięki niej dzieci dowiedzą się, jak powstaje barwa zielona, pomarańczowa oraz fioletowa. Gra pokazuje także, że mieszając wszystkie kolory, uzyska się barwę czarną. Zdobytą w ten sposób wiedzę maluchy mogą wykorzystać podczas lekcji plastyki i samodzielnego mieszkania kolorów poszczególnych farbek. Zabawka ta została wykonana z drewna. Świetnie nadaje się także do nauki kolorów po angielsku, a to ze względu na obcojęzyczne podpisy pokrywające poszczególne elementy.