Nauka kolorów

Kiedy dziecko powinno rozpocząć naukę kolorów? Zwykle maluchy zaczynają nazywać je i rozpoznawać w wieku około 3 lat. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że zdolność ta jest w ścisły sposób powiązana z rozwojem mowy. Co za tym idzie, dzieci, które później zaczną mówić, później opanują sztukę artykułowania nazw kolorów. Aby ułatwić naukę kolorów po polsku, już od pierwszych miesięcy życia pociechy warto bawić się z nią kolorami, nazywać je oraz uczyć ich odróżniania. Dzięki temu istnieje duże prawdopodobieństwo, że maluch szybciej nauczy się poprawnie je nazywać. W naszym sklepie internetowym Diverti.pl można znaleźć różnego rodzaju zabawki do nauki kolorów. Świetnie będą się one sprawdzać zarówno w domu, jak i przedszkolu.

Aktywne filtry

BORYS - NIEDŹWIEDŹ W SWETERKU układanka 

Czas realizacji zamówienia wynosi około 10 dni.

Kolornica - edukacyjna nawlekanka 

Czas realizacji zamówienia wynosi około 5 dni.

170,00 zł

MEGA UKŁADANKA  

Czas realizacji zamówienia wynosi około 10 dni.

400,00 zł

Budujemy dom

169,00 zł

Wysyłka 24H

114,00 zł 129,00 zł
Chwilowo brak produktu w naszym magazynie

Wysyłka 24H

Ostatnie sztuki w magazynie

BARDZO GŁODNA GĄSIENICA SORTOWANIE KOLORÓW

Ostatnie sztuki w magazynie

Karty aktywności. Łączenie wielbłądów.

Najciekawsze zabawki do nauki kolorów

Podczas nauki kolorów można sięgnąć między innymi po puzzle edukacyjne, inspirowane znaną od tysięcy lat chińską łamigłówką, jaką jest tangram. Polega ona na układaniu puzzli, które powstały po rozcięciu kwadratu na kilka mniejszych figur geometrycznych. Na ich bazie można układać rozmaite wzory czy kształty lub próbować złożyć je w kwadrat. Każdy z klocków wchodzących w skład zestawu jest opisany cyferkami. Sprawia to, że puzzle te będą świetnie sprawdzać się podczas nauki zarówno kolorów, jak i liczb. Dodatkowo skutecznie pobudzają kreatywność malucha. Jak urozmaicić naukę kolorów? Nasza kolejna propozycja to sorter kolorów. Ta z pozoru bardzo prosta zabawka może dostarczyć maluchowi mnóstwo frajdy! Zestaw składa się z 9 wielobarwnych klocków oraz kubeczków, które można układać jeden w drugim. To jednak nie wszystko! Dołączona instrukcja zawiera mnóstwo gier oraz zabaw z wykorzystaniem kompletu, które przeznaczone są dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat.

Nauka o barwach, składaniu i mieszaniu kolorów

Jakiego rodzaju zabawki można jeszcze wykorzystać do nauki kolorów w przedszkolu? Bardzo ciekawie prezentuje się tablica przedstawiająca, jakie kolory można uzyskać po zmieszaniu ze sobą poszczególnych barw. Dzięki niej dzieci dowiedzą się, jak powstaje barwa zielona, pomarańczowa oraz fioletowa. Gra pokazuje także, że mieszając wszystkie kolory, uzyska się barwę czarną. Zdobytą w ten sposób wiedzę maluchy mogą wykorzystać podczas lekcji plastyki i samodzielnego mieszkania kolorów poszczególnych farbek. Zabawka ta została wykonana z drewna. Świetnie nadaje się także do nauki kolorów po angielsku, a to ze względu na obcojęzyczne podpisy pokrywające poszczególne elementy.