Nauka ważenia

Jedną z umiejętności, którą każde dziecko nabywa w przedszkolu lub na lekcjach matematyki w szkole podstawowej, jest umiejętność mierzenia oraz ważenia. Maluch ma styczność z jednostkami miary niemal każdego dnia, lecz do pewnego wieku nie rozumie, co dokładnie one znaczą. W nauce ważenia dla dzieci bardzo pomocne mogą okazać się różnego rodzaju zabawki edukacyjne. Bogaty wybór wysokiej jakości, starannie wykonanych i estetycznych produktów tego typu można znaleźć w naszym sklepie internetowym Diverti.pl. Bardzo ciekawie prezentują się na przykład rozmaite wagi edukacyjne dla najmłodszych – drewniane lub wyprodukowane z tworzywa sztucznego. Świetnie będą się one sprawdzać zarówno w domu, jak i we wszelkiego rodzaju placówkach edukacyjnych – przedszkolach czy szkołach podstawowych.

Aktywne filtry

Drewniana waga szalkowa

Ostatnie sztuki w magazynie

Metalowa waga szalkowa

Wysyłka w 24h!

Chwilowo brak produktu w naszym magazynie

Drewniane wagi dla dzieci

Nasz sklep oferuje między innymi wagi dydaktyczne wykonane z drewna. Doskonałą pomocą matematyczną może okazać się waga sklepowa, która będzie się świetnie sprawdzać podczas zabawy „w sklep”, łącząc tym samym naukę i zabawę. Z jej pomocą można ważyć między innymi różnego rodzaju warzywa i owoce znajdujące się w domu. Taka waga skutecznie rozwija wyobraźnię dziecka, pomagając zrozumieć mu podstawy matematyki oraz wartość pieniądza. W skład zestawu wchodzi 1 stojak, 2 tacki ważące oraz 6 odważników w 3 rozmiarach. Drewno, z którego została wykonana waga edukacyjna, polakierowano oraz pomalowano bezpiecznymi dla dziecka farbami w żywych kolorach. Produkt jest przeznaczony dla dzieci od 3 lat.

Wagi matematyczne z odważnikami i zbiornikami

W nauce ważenia dzieci w przedszkolu lub szkole podstawowej bardzo pomocna może okazać się specjalna waga szkolna. Wykonana została ona z wysokiej jakości plastiku i posiada wbudowane, mosiężne odważniki. Na każdej z szalek znajduje się pojemnik o wysokości 5 centymetrów oraz przycisk do regulacji. Waga ta z łatwością poradzi sobie z ważeniem przedmiotów o masie nieprzekraczającej 2 kilogramów. Kolejna propozycja to waga edukacyjna ze zbiornikami, która świetnie nadaje się do ważenia materiałów zarówno stałych, jak i sypkich oraz płynnych. Tym, co ją wyróżnia, jest fakt, iż jest ona niezwykle czuła. Zamontowany w niej stabilizator jest w stanie zarejestrować nawet zmiany gramowe. W skład zestawu, poza wagą, wchodzą również 2 pojemniki, każdy o pojemności 500 mililitrów. Produkt skutecznie zachęca dzieci do kreatywnej zabawy.