Nauka zegara

„Kiedy rozpocząć naukę godzin na zegarze?” – to pytanie na pewnym etapie zadaje sobie każdy rodzic. Najlepiej zacząć ją wtedy, gdy maluch ma już jakieś pojęcie na temat cyfr i liczb. Na początkowym etapie nauki warto korzystać z zegarów posiadających tarcze z cyframi arabskimi. Te z cyframi rzymskimi czy też w formie kropek lub kresek będą dla dziecka dużym utrudnieniem. Równie pomocne w opanowaniu tej umiejętności mogą okazać się różnego rodzaju produkty edukacyjne dostępne w naszym sklepie internetowym Diverti.pl. Do tej kategorii zaliczają się między innymi specjalne zegary do nauki czasu dla dzieci. Gwarantujemy, że z ich pomocą pociecha z łatwością nauczy się odczytywać poszczególne godziny. Takie zegary to nie tylko nauka, lecz również doskonała zabawa dla najmłodszych.

Aktywne filtry

22,00 zł
Wyprzedaż
30,00 zł 40,00 zł -25%
Wyprzedaż
101,40 zł 130,00 zł -22%
Wyprzedaż
15,00 zł 20,00 zł -25%

Podręczny zegar drewniany 

22,00 zł

Drewniany zegar 

Drewniany zegar z klockami 

W zestawie znajduje się 75 magnetycznych tabliczek, dzięki którym Twoje dziecko pozna daty, dni, miesiące, pory roku, oraz rodzaje pogody i wykonywane aktywności. 

Wysyłka w 24h!

Ostatnie sztuki w magazynie
Wyprzedaż
30,00 zł 40,00 zł -25%

Wysyłka w 24h!

Chwilowo brak produktu w naszym magazynie
Wyprzedaż
101,40 zł 130,00 zł -22%

Wysyłka w 24h!

Ostatnie sztuki w magazynie

Wysyłka w 24h!

Ostatnie sztuki w magazynie
Wyprzedaż
15,00 zł 20,00 zł -25%

Wysyłka w 24h!

Klasyczne zegary do nauki godzin - sprawdź naszą ofertę!

Do nauki zegara dla dzieci można wykorzystać między innymi dużą, czytelną, demonstracyjną tarczę zegarową z naszego asortymentu. Zawiera ona ruchome wskazówki, a także miejsce na zapisanie godziny przy pomocy flamastra suchościeralnego. Dwa kolory wskazówek są zgodne z podziałką tarczy na godziny (kolor czerwony) oraz minuty (kolor granatowy), co w znaczący sposób ułatwia naukę odczytywania czasu. Zegar ten został wykonany z wysokiej jakości, trwałej, laminowanej tektury. Znakomicie będzie się sprawdzać zarówno w domu, jak i w placówkach edukacyjnych. Każdy nauczyciel powinien zaopatrzyć się natomiast w specjalny zegar demonstracyjny służący do odczytu oraz zapisu czasu. Podobnie jak w przypadku opisanego powyżej modelu jego tarcza wyposażona jest w czerwoną oraz niebieską wskazówkę, które ułatwiają odczyt godzin oraz minut. Ruszając wskazówką godzinową, sprawiamy, że porusza się wskazówka minutowa. Zegar do nauki wyprodukowany został z trwałego tworzywa. Nauka zegara to teraz nic trudnego!

Oryginalne zegary dla dzieci do nauki poprzez zabawę

Jak ułatwić dziecku naukę zegara wskazówkowego? Z pomocą przychodzi tutaj między innymi efektowna, dwustronna tablica edukacyjna w kształcie wieloryba. Po jednej stronie znajduje się zegar z kolorowymi cyframi oraz obrotowymi wskazówkami, natomiast po drugiej – tablica kredowa. W skład kompletu wchodzi również kreda oraz gąbka. Wieloryb został wykonany z wysokiej jakości lakierowanego drewna. W górnej części zegara znajduje się sznurek ułatwiający zawieszenie go na ścianie. Pozwala on na naukę godzin na zegarze zarówno w domu, jak i szkole. Nauka zegara wcale nie musi być taka straszna i nudna.

Jak przekonać dziecko do nauki zegara?

Nauka zegara dla dzieci nie kojarzy się z niczym przyjemnym. Cofnijmy się do tego czasu i przypomnijmy sobie, jakie to było skomplikowane na 1 rzut oka. Brak zrozumienia powodował frustrację, a ta z kolei nie chęć do nauki. Nic wówczas nie wydawało się logiczne. Sprzyjające nauce zegary do zabawy z pewnością pomogą Twojemu dziecku nauczyć się godzin. Z pewnością nie potrwa to dzień lub dwa, lecz zdecydowanie lepiej się uczyć poprzez zabawę niż tłumaczyć dziecku "na sucho" o co tak naprawdę chodzi w tych wskazówkach. Nauka zegara może okazać się przyjemna, jeśli dziecko będzie kojarzyło ją właśnie z zabawą, a nie przymusem. W tym celu sklep diverti.pl zgromadził ofertę zegarów, które idealnie się do tego zadania nadają.

Potrzebujesz rady, bo dziecko ma kłopot z zapamiętaniem godzin?

Po pierwsze nie panikuj. Każde dziecko uczy się w swoim tempie i nie ma powodu do obaw. Zegar towarzyszy nam przez całe życie, dlatego prędzej czy później, dziecko nauczy się, jak z niego korzystać. Po drugie, każde dziecko uczy się w swoim tempie, a nauka zegara nie należy do najprostszych. Nauka zegara to jedno z bardziej skomplikowanych zadań, których powinny się nauczyć, dlatego daj temu czas i nie sugeruj się faktem, że dziecko koleżanki załapało, o co chodzi dużo szybciej lub wcześniej. Nauka zegara przychodzi w swoim czasie.

Czy nauka zegara jest konieczna?

Można dyskutować, czy w dzisiejszym elektronicznym świecie nauka zegara dla dzieci jest konieczna. Młode pokolenia może odczytywać godzinę z telefonu i rzadko kto korzysta z tradycyjnych zegarków. Nie w każdym miejscu będziemy mieć do czynienia z elektroniczną wersją zegara, dlatego z pewnością warto zachęcić i przekonać dziecko, że nauka zegara jest dość istotna lub po prostu nauczyć je poprzez zabawę (bez konieczności tłumaczenia celów edukacyjnych).

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć