Nauka liczenia

Nauka liczenia wielu osobom kojarzy się z nudnym, powtarzalnym zajęciem. Nie musi ono jednak wcale tak wyglądać! Sztukę tę maluch może bowiem opanowywać nie tylko w szkole, lecz również w domowym zaciszu w towarzystwie rodziców i rodzeństwa oraz ulubionych zabawek – klocków, maskotek czy samochodzików. Tego typu produkty znakomicie sprawdzają się podczas nauki szybkiego liczenia dla dzieci. To jednak nie jedyne dostępne rozwiązanie. Rodzice, którzy chcą, aby ich dziecko w przyjemny sposób nauczyło się liczyć, mogą się zaopatrzyć w różnego rodzaju gry, klocki czy karty. Bogaty wybór ciekawych, kreatywnych, estetycznych i solidnie wykonanych produktów tego typu można znaleźć w naszym sklepie internetowym Diverti.pl. Dzięki nim nauka stanie się dla malucha czystą przyjemnością!

Aktywne filtry

Matematyczna gąsienica 

Liczydło piątkowe i dziesiątkowe

22,00 zł

Drewniany zegar 

Liczydło niebiesko-czerwone

Klocki do nauki liczenia

Drewniane klocki do nauki liczenia

Wysyłka w 24h!

Wysyłka w 24h!

Drewniana tabliczka do nauki liczenia na palcach to świetna pomoc dla maluszków, które zaczynają swoją matematyczną przygodę. Kolorowe dłonie na tabliczce są dokładnie opisane nazwami palców, oraz stronami: prawą i lewą. Każdy z palców ma również przypisaną cyferkę, dzięki czemu dziecko może zdobytą wiedzę przełożyć na liczenie na własnych palcach, gdy już zrozumie zasadę.

Wspaniała edukacyjna zabawka dla dzieci marki Masterkidz, dzięki której w prosty i sympatyczny sposób maluch nauczy się liczenia do 10, oraz cyferek. Zabawka składa się z drewnianej planszy, na której znajduje się kolorowe pole, w którym należy ułożyć węża z dostępnych klocków podpisanych cyferkami 0-10. Zadaniem dziecka jest ułożenie klocków po kolei, od najmniejszej do największej liczby.

Nie ma prostszego sposobu na naukę ułamków, niż zobaczenie na własne oczy w jaki sposób dzielimy przedmioty. Dzięki tabliczce edukacyjnej marki Masterkidz, maluch własnoręcznie podzieli figury geometryczne na mniejsze części, dzięki czemu matematyka nie będzie tylko abstrakcyjnymi liczbami.

Drewniana tabliczka edukacyjna marki Masterkidz, która świetnie sprawdzi się jako pomoc dydaktyczna w trakcie początkowej nauki matematyki. Składa się z drewnianej planszy, oraz kolorowych klocków przedstawiających liczby od 0 do 10. Dzięki tej zabawce dziecko szybciej nauczy się cyferek i liczb.

Liczydło – najlepszy sposób na naukę liczenia dla dzieci

W jakiego rodzaju zabawki do nauki liczenia warto się zaopatrzyć? Niezwykle pomocne w opanowaniu tej umiejętności może okazać się liczydło, z którego korzystaliśmy zarówno my, jak i nasi rodzice czy dziadkowie. Liczydło składa się między innymi z 3 metalowych prętów, po których przesuwamy drewniane, kolorowe koraliki. Dodatkowo znajdziemy tutaj również deseczkę – na jednej stronie znajdują się działania dodawania, a na drugiej – odejmowania. Przy pomocy koralików z łatwością można wykonywać poszczególne obliczenia. Liczydło pomaga w opanowaniu pierwszych działań matematycznych w zakresie do 10. Dodatkowo taka zabawa koralikami skutecznie ćwiczy zdolności manualne malucha. Liczydło świetnie sprawdzi się w roli prezentu dla małego matematyka.

Klocki do nauki liczenia

Do nauki liczenia z powodzeniem można wykorzystać także różnego rodzaju klocki. Bardzo ciekawie prezentuje się na przykład drewniany wąż, podzielony na 11 kolorowych segmentów podpisanych cyferkami od 1 do 10. Zadaniem dziecka jest ułożenie węża z dostępnych elementów w specjalnym polu znajdującym się na drewnianej planszy. Mimo że podpowiada ona kolejność poszczególnych cyferek, maluch musi wykazać się tutaj skupieniem oraz zapamiętać kolejność liczb. W roli gry do liczenia dla dzieci bardzo dobrze sprawdzi się także drewniana tabliczka w formie kolorowych dłoni, opisanych nazwami palców oraz stronami: prawą i lewą. Każdy palec ma przypisaną cyfrę, dzięki czemu maluch może przełożyć zdobytą wiedzę na liczenie na swoich własnych paluszkach.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć