Nauka liczenia

Nauka liczenia wielu osobom kojarzy się z nudnym, powtarzalnym zajęciem. Nie musi ono jednak wcale tak wyglądać! Sztukę tę maluch może bowiem opanowywać nie tylko w szkole, lecz również w domowym zaciszu w towarzystwie rodziców i rodzeństwa oraz ulubionych zabawek – klocków, maskotek czy samochodzików. Tego typu produkty znakomicie sprawdzają się podczas nauki szybkiego liczenia dla dzieci. To jednak nie jedyne dostępne rozwiązanie. Rodzice, którzy chcą, aby ich dziecko w przyjemny sposób nauczyło się liczyć, mogą się zaopatrzyć w różnego rodzaju gry, klocki czy karty. Bogaty wybór ciekawych, kreatywnych, estetycznych i solidnie wykonanych produktów tego typu można znaleźć w naszym sklepie internetowym Diverti.pl. Dzięki nim nauka stanie się dla malucha czystą przyjemnością!

Aktywne filtry

Wysyłka 24H

Karty aktywności. Łączenie wielbłądów.

Łączenie wielbłądów. Liczmany wielbłądy - 96 sztuk

Zestaw zawiera 21 kawałków owoców i warzyw, 5 skrzynek i 2 sznurowadła.

Wysyłka 24H

Zestaw do nauki liczenia, kształtów i kolorów

Ostatnie sztuki w magazynie

Karty pomagają dzieciom wizualizować problemy z ułamkami!

Figurki do nauki liczenia i rozpoznawania kolorów, Rodzina, Zestaw 72 szt.

Wysyłka 24H

Liczmany moja rodzina - liczmany Montessori 24szt.

Uwielbiamy uczyć się i nauczać przez zabawę.

Liczydło – najlepszy sposób na naukę liczenia dla dzieci

W jakiego rodzaju zabawki do nauki liczenia warto się zaopatrzyć? Niezwykle pomocne w opanowaniu tej umiejętności może okazać się liczydło, z którego korzystaliśmy zarówno my, jak i nasi rodzice czy dziadkowie. Liczydło składa się między innymi z 3 metalowych prętów, po których przesuwamy drewniane, kolorowe koraliki. Dodatkowo znajdziemy tutaj również deseczkę – na jednej stronie znajdują się działania dodawania, a na drugiej – odejmowania. Przy pomocy koralików z łatwością można wykonywać poszczególne obliczenia. Liczydło pomaga w opanowaniu pierwszych działań matematycznych w zakresie do 10. Dodatkowo taka zabawa koralikami skutecznie ćwiczy zdolności manualne malucha. Liczydło świetnie sprawdzi się w roli prezentu dla małego matematyka.

Klocki do nauki liczenia

Do nauki liczenia z powodzeniem można wykorzystać także różnego rodzaju klocki. Bardzo ciekawie prezentuje się na przykład drewniany wąż, podzielony na 11 kolorowych segmentów podpisanych cyferkami od 1 do 10. Zadaniem dziecka jest ułożenie węża z dostępnych elementów w specjalnym polu znajdującym się na drewnianej planszy. Mimo że podpowiada ona kolejność poszczególnych cyferek, maluch musi wykazać się tutaj skupieniem oraz zapamiętać kolejność liczb. W roli gry do liczenia dla dzieci bardzo dobrze sprawdzi się także drewniana tabliczka w formie kolorowych dłoni, opisanych nazwami palców oraz stronami: prawą i lewą. Każdy palec ma przypisaną cyfrę, dzięki czemu maluch może przełożyć zdobytą wiedzę na liczenie na swoich własnych paluszkach.