Nauka pisania

Wielu rodziców pozostawia naukę pisania nauczycielom – a to błąd! Jeśli maluch wykazuje chęć opanowania tej umiejętności w nieco młodszym wieku, nic nie stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie mu w tym pomóc. Jak to zrobić? W pierwszej kolejności należy się skupić na rozwoju umiejętności motorycznych. Wynika to z tego, że pisanie jest fizyczną czynnością, polegającą na wykonywaniu określonego ruchu nadgarstkiem oraz palcami. Podczas ćwiczeń z dzieckiem można wykorzystać między innymi rozrzucone na podłogę guziki, które maluch musi pozbierać i powkładać do kubeczków. W nauce pisania dla dzieci znakomicie sprawdzą się również produkty dostępne w naszym sklepie internetowym Diverti.pl. Z chęcią pomożemy w doborze najlepszych gier i akcesoriów!

Aktywne filtry

1 199,00 zł

Alfabet ruchomy Glotto

Klocki LOGO - klocki do nauki angielskiego 

Klocki LOGO - demonstracyjne klocki dla dzieci

295,00 zł

Klocki LOGO - klocki edukacyjne dla dzieci

Płytki grafomotoryczne

Szorstki alfabet Montessori - litery proste

300,00 zł

Skrzynka literowa

Magnetyczne kształty do nauki pisania

Dwufunkcyjna drewniana gra dla dzieci, która jednocześnie może uczyć alfabetu, jak i trenować pamięć malucha. Po jednej stronie żetonów znajdują się literki, a po drugiej kształty do gry w memo.

Magnetyczne tabliczki z małymi literkami. Dzięki nim dziecko w łatwy sposób nauczy się alfabetu, a także usprawni zręczność i koordynację. Tabliczki pozwalają również na naukę pisania.

Wspaniała tablica edukacyjna, która pomoże Twojemu dziecku w nauce literek! Nie tylko maluch nauczy się je rozpoznawać i czytać, ale również pisać.

Alfabet polski pisany + cyfry

Nauka pisania z pomocą drewnianych klocków

Bardzo dobrym przygotowaniem do nauki pisania mogą być drewniane klocki, na przykład te od firmy Viga. W skład zestawu wchodzi 100 wielobarwnych elementów w formie literek, cyferek oraz znaków dodawania, odejmowania i mnożenia. To nie tylko kreatywna i ciekawa zabawa, lecz również sposób na kształtowanie precyzyjnych ruchów rąk i poprawę koordynacji wzrokowo-ruchowej. Klocki sprawdzą się podczas nauki pisania cyfr i liter oraz liczenia do 10. Na uwagę zasługuje tutaj różnorodność kształtów, umożliwiająca tworzenie rozmaitych budowli. Zestaw klocków znajduje się w wygodnym, plastikowym wiaderku z rączką, ułatwiającym ich przechowywanie i przenoszenie z miejsca na miejsce. Zawiera on również książeczkę zachęcającą dziecko do kreatywnej zabawy.

Ciekawe sposoby na naukę pisania dla dzieci

Do nauki pisania wyrazów dla dzieci świetnie nadaje się także specjalna tablica edukacyjna, zawierająca wszystkie litery alfabetu. Dzięki niej maluch z łatwością nauczy się je rozpoznawać, czytać i pisać. To doskonały sposób na rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej, zręczności oraz motoryki. W zestawie, poza tablicą, znajdują się również specjalne drewniane pisaki. Podczas nauki pisania literek z powodzeniem można wykorzystać również drewnianą grę Memory. Polega ona na odkrywaniu przez każdego z graczy po 2 płytki. Jeśli uda się odsłonić 2 elementy pokryte tymi samymi literkami, gracz zgarnia je i zdobywa punkty. W przeciwnym wypadku zakrywa je, a kolejka przechodzi na następnego gracza. W skład kompletu wchodzi 26 płytek z dużymi literami, 26 płytek z małymi literami oraz kształtami na odwrocie, kostka do gry oraz plansza.