Percepcja dotykowa

Dotyk jest zmysłem, który rozwija się u każdego człowieka już od pierwszych miesięcy jego życia. Percepcja dotykowa ma ogromne znaczenie dla właściwego rozwoju, a także odgrywa istotną rolę jako narzędzie do poznawania otaczającego świata. Dotyk pobudza do ruchu oraz ma związek z koordynacją wzrokowo-ruchową. Niestety zdarza się, że u części dzieci pojawiają się różnego rodzaju zaburzenia, które sprawiają, że rozwój percepcji dotykowej nie przebiega w sposób prawidłowy. W takim przypadku z problemem można poradzić sobie poprzez wykonywanie regularnych ćwiczeń za pomocą zestawów do ćwiczeń percepcji dotykowej. Asortyment można nabyć za pośrednictwem sklepu internetowego Diverti.

Aktywne filtry

Wysyłka w 24h!

61,00 zł

Wysyłka w 24h!

Chwilowo brak produktu w naszym magazynie

Kulki styropianowe - limonka 200 ml

Kulki styropianowe - fuksja 200 ml

Kulki styropianowe - fiolet 200 ml

Brokat złote gwiazdki - 5 g

Brokat różowy - 5 g

Brokat niebieski - 5 g

Brokat fioletowy - 5 g

Zestaw super slime XL - gold shine

Zestaw super slime XL - cloud

Zestaw super slime XL - ciastko

Zmysł dotyku i jego rola w rozwoju dziecka

Zmysł dotyku rozwija się u człowieka już w okresie życia płodowego. Przez całe życie stanowi jeden z najważniejszych elementów służących do odbioru wszelkich bodźców płynących z otoczenia. Dotyk ma ogromny wpływ na planowanie ruchu, stabilność emocjonalną oraz właściwe funkcjonowanie społeczne. Na każdym etapie rozwoju dziecka może dojść do różnego rodzaju zaburzeń związanych z funkcjonowaniem któregoś z narządów zmysłu. Przyczyny takiego stanu rzeczy bywają bardzo różne. Czasem jest to zbyt mała ilość bodźców docierających do dziecka, innym razem zbyt duże stymulowanie. Obserwacja i wczesna diagnoza nieprawidłowości pozwolą na wykorzystanie odpowiednich narzędzi, dzięki którym będzie można przywrócić właściwe funkcjonowanie percepcji dotykowej u dziecka. Z całą pewnością pomogą w tym zestawy do ćwiczeń percepcji dotykowej, które można nabyć w sklepie Diverti.

Jak ćwiczyć percepcję dotykową?

W naszym sklepie znajdziesz szeroki asortyment produktów dedykowanych do ćwiczeń percepcji dotykowej. Jak ćwiczyć percepcję dotykową? Można wykorzystać do tego kulki edukacyjne, charakteryzujące się odmienną teksturą, miękkością materiału i temperaturą. Dzieci mogą spróbować odgadnąć, z jakiego materiału zostały wykonane. Dla najmłodszych przydadzą się sensoryczne puzzle. Podczas zabawy rozwijają się zmysły dziecka, a także kształtuje się umiejętność rozpoznawania kształtów i kolorów. Często do ćwiczeń terapeutycznych i korekcyjnych wykorzystywane są rozciągliwe woreczki sensoryczne. Mają one liczne zalety – pomagają w nauce liczenia, poznawaniu kolorów, ćwiczą koordynację oraz skupienie. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą, która dostępna jest w naszym sklepie internetowym Diverti. Sprawdzone produkty stanowią gwarancję osiągania zadowalających wyników podczas pracy z dziećmi. Asortyment sprawdzi się zarówno na terenie placówek edukacyjnych, jak i do użytku domowego.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć