Percepcja dotykowa

Dotyk jest zmysłem, który rozwija się u każdego człowieka już od pierwszych miesięcy jego życia. Percepcja dotykowa ma ogromne znaczenie dla właściwego rozwoju, a także odgrywa istotną rolę jako narzędzie do poznawania otaczającego świata. Dotyk pobudza do ruchu oraz ma związek z koordynacją wzrokowo-ruchową. Niestety zdarza się, że u części dzieci pojawiają się różnego rodzaju zaburzenia, które sprawiają, że rozwój percepcji dotykowej nie przebiega w sposób prawidłowy. W takim przypadku z problemem można poradzić sobie poprzez wykonywanie regularnych ćwiczeń za pomocą zestawów do ćwiczeń percepcji dotykowej. Asortyment można nabyć za pośrednictwem sklepu internetowego Diverti.

Aktywne filtry

219,00 zł

Sensoryczne koła

Sensoryczne płytki podłogowe 20x20

Dyski sensoryczne - zestaw mały

Dyski sensoryczne - zestaw duży 20szt. 

Pomoc sensoryczna - żelowe litery

Zabawka sensoryczna odwróć i dopasuj

Sensoryczne płytki podłogowe 30x30

Sensoryczne płytki podłogowe 50x50

Układanka dwustronne dotykowe klocki

Wysyłka w 24h!

61,00 zł

Wysyłka w 24h!

Ostatnie sztuki w magazynie

Dodatek do pudełka do zabawy w Zgaduj Dotykiem. W zestawie znajduje się 12 elementów: 7 bloczków przedstawiających różne rodzaje materiału, oraz 5 o różnorodnych fakturach. Zadaniem dziecka jest odgadnięcie jaki bloczek aktualnie znajduje się w pudełku.

Zmysł dotyku i jego rola w rozwoju dziecka

Zmysł dotyku rozwija się u człowieka już w okresie życia płodowego. Przez całe życie stanowi jeden z najważniejszych elementów służących do odbioru wszelkich bodźców płynących z otoczenia. Dotyk ma ogromny wpływ na planowanie ruchu, stabilność emocjonalną oraz właściwe funkcjonowanie społeczne. Na każdym etapie rozwoju dziecka może dojść do różnego rodzaju zaburzeń związanych z funkcjonowaniem któregoś z narządów zmysłu. Przyczyny takiego stanu rzeczy bywają bardzo różne. Czasem jest to zbyt mała ilość bodźców docierających do dziecka, innym razem zbyt duże stymulowanie. Obserwacja i wczesna diagnoza nieprawidłowości pozwolą na wykorzystanie odpowiednich narzędzi, dzięki którym będzie można przywrócić właściwe funkcjonowanie percepcji dotykowej u dziecka. Z całą pewnością pomogą w tym zestawy do ćwiczeń percepcji dotykowej, które można nabyć w sklepie Diverti.

Jak ćwiczyć percepcję dotykową?

W naszym sklepie znajdziesz szeroki asortyment produktów dedykowanych do ćwiczeń percepcji dotykowej. Jak ćwiczyć percepcję dotykową? Można wykorzystać do tego kulki edukacyjne, charakteryzujące się odmienną teksturą, miękkością materiału i temperaturą. Dzieci mogą spróbować odgadnąć, z jakiego materiału zostały wykonane. Dla najmłodszych przydadzą się sensoryczne puzzle. Podczas zabawy rozwijają się zmysły dziecka, a także kształtuje się umiejętność rozpoznawania kształtów i kolorów. Często do ćwiczeń terapeutycznych i korekcyjnych wykorzystywane są rozciągliwe woreczki sensoryczne. Mają one liczne zalety – pomagają w nauce liczenia, poznawaniu kolorów, ćwiczą koordynację oraz skupienie. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą, która dostępna jest w naszym sklepie internetowym Diverti. Sprawdzone produkty stanowią gwarancję osiągania zadowalających wyników podczas pracy z dziećmi. Asortyment sprawdzi się zarówno na terenie placówek edukacyjnych, jak i do użytku domowego.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć