Percepcja słuchowa

Percepcja słuchowa jest zdolnością do odbierania i identyfikowania bodźców dźwiękowych z otoczenia. Właściwe rozpoznawanie dźwięków stanowi podstawę słyszenia mowy. Dzięki temu dzieci nabierają zdolności do mowy czynnej lub umiejętności czytania. Samo słyszenie nie gwarantuje jednak, że dziecko będzie rozumiało dźwięki mowy. Jest to niezbędne do właściwego rozwoju werbalnego, społecznego i poznawczego. Już na wczesnym etapie rozwoju dziecka warto przeprowadzać ćwiczenia percepcji słuchowej. Odpowiedni asortyment, dedykowany specjalnie do tego celu, możesz zakupić za pośrednictwem sklepu internetowego Diverti. Nasze produkty służą do usprawniania percepcji słuchowej dzieci w różnym wieku!

Aktywne filtry

Deszczownica - tuba muzyczna

27,00 zł

Bębenek na rączce

21,00 zł

Janczary

Kolorowe dzwonki z rączką

Dzwoneczki na pasku - janczary 

40,00 zł

Flet naturalny 

Ostatnie sztuki w magazynie
39,00 zł

Kolorowe marakasy

21,00 zł

Tamburyno 3 dzwonki

Pałeczki rytmiczne 

Blockdrum - blok akustyczny z kulkami

Wspomaganie rozwoju percepcji słuchowej

Zaburzenia percepcji słuchowej mają wpływ nie tylko na kształtowanie się mowy u dziecka, ale również postrzeganie całego świata. Szybka diagnoza ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie odpowiednich działań są bardzo ważne. Problemy z percepcją słuchową nie w każdym przypadku będą wymagały podejmowania interwencji lekarskiej. W wielu sytuacjach wystarczą regularne ćwiczenia, które mogą być wykonywane zarówno w przedszkolu pod kontrolą logopedy lub pedagoga, jak i w domu z rodzicami. Sklep internetowy Diverti oferuje szeroki asortyment produktów, dzięki którym samodzielnie wykonasz ćwiczenia usprawniające percepcję słuchową.

Ćwiczenia percepcji słuchowej za pomocą artykułów ze sklepu Diverti

Ćwiczenia percepcji słuchowej można wykonywać przy zastosowaniu różnego rodzaju akcesoriów, dostępnych w naszym sklepie. Percepcja słuchowa może być ćwiczona w przedszkolu, w formie wesołej zabawy, na przykład przy wykorzystaniu pary marakasów, które wydają przyjemne dla ucha dźwięki i wprowadzają dzieci w świat muzyki. Najmłodszym z pewnością przypadną do gustu również puzzle dźwiękowe. Po dopasowaniu poszczególnych elementów słychać odgłosy znajdujących się na obrazkach zwierząt lub innych postaci. Ćwiczenia percepcji słuchowej w przedszkolu to nie tylko wspomaganie rozwoju percepcji słuchowej, ale również doskonała zabawa.

Także starsze dzieci mogą korzystać z tego typu rozwiązań. Ćwiczenia percepcji słuchowej w gimnazjum z powodzeniem można przeprowadzić przy zastosowaniu instrumentów muzycznych. Usprawnienie percepcji słuchowej to przede wszystkim regularne ćwiczenia, które powinny być indywidualnie dobierane, w zależności od wieku dziecka. Dobrze korzystać z wysokiej jakości produktów, które gwarantują odpowiednie rezultaty. Właściwa percepcja słuchowa to obowiązkowe ćwiczenia, ale również świetna zabawa, dzięki czemu dzieci mają odpowiednią motywację do zdobywania nowych umiejętności!