Percepcja wzrokowa

Percepcja wzrokowa pozwala dzieciom zrozumieć otaczającą je rzeczywistość. Już od pierwszych lat życia należy dbać o to, by właściwie się ona rozwijała. Ćwiczenia percepcji wzrokowej sprawią, że dziecko nie będzie miało problemów z orientacją w otoczeniu lub ocenianiem odległości. W asortymencie sklepu internetowego Diverti znajdziesz bogatą ofertę produktów, za pomocą których można przeprowadzić zestaw ćwiczeń usprawniających percepcję wzrokową. Takie pomoce mogą okazać się niezbędne na każdym etapie rozwoju małego człowieka. Doskonale sprawdzą się zarówno w przedszkolu, jak i gimnazjum.

Aktywne filtry

Tęczowe klocki sensoryczne 

Klocki sensoryczne kwadraty 

Drewniana tabliczka z wbudowanymi 3 lustrami i 1 soczewką. Każde z luster pokazuje obraz w inny sposób: jest tu lustro wypukłe, lustro wklęsłe, oraz płaskie. Soczewka to szkło powiększające, dzięki któremu możemy oglądać świat z bliska. Dzięki tej zabawce dziecko pozna różne rodzaje zakrzywienia obrazu i odkryje świat na nowo.

Wspaniała zabawka sensoryczna, dzięki której dziecko stymuluje swój zmysł wzroku. Zestaw składa się z 10 klocków wypełnionych kolorowymi szybkami. Patrząc przez nie, dziecko może obserwować świat w różnych kolorach. Ciekawym doświadczeniem jest patrzenie przez kilka szybek jednocześnie - zyskujemy wtedy zupełnie nowy kolor, przez który patrzymy.

Świetna zabawka sensoryczna, dzięki której dziecko będzie mogło spojrzeć na świat w jednym z 5 kolorów. Tablica posiada 5 kolorowych szkiełek: czerwone, pomarańczowe, niebieskie, zielone i żółte. Szkiełka posiadają obrazki, które obrazują jakie przedmioty i obiekty są w danym kolorze, oraz podpis koloru w języku angielskim.

Drewniana tablica ścienna marki Masterkidz, składająca się z pięciu obrotowych kół. Zabawa polega na kręceniu kółkami i obserwowaniu złudzeń optycznych wywoływanych poprzez obracające się, pomalowane w odpowiedni sposób koła. Zjawiska optyczne są niesamowicie ciekawe nawet dla osób dorosłych.

Chwilowo brak produktu w naszym magazynie

Budowa cieni - mała cz.2

Budowa cieni - mała cz.1

1 170,00 zł

Budowa cieni - duża 

Chwilowo brak produktu w naszym magazynie

Usprawnianie percepcji wzrokowej u dzieci

Usprawnianie percepcji wzrokowej jest bardzo ważnym elementem dla prawidłowego rozwoju dziecka. Brak odpowiedniej pracy z najmłodszymi może prowadzić do powstawania różnego rodzaju zaburzeń. Dziecko z zaburzeniami percepcji nie patrzy na zabawki i nie interesuje się nimi. Niepokojącym objawem jest brak śledzenia ruchów przedmiotów, opóźniony rozwój ruchowy oraz niskie napięcie mięśniowe. W takiej sytuacji koniecznie należy przeprowadzać ćwiczenia usprawniające pamięć i percepcję wzrokową. Można wykonywać je również wtedy, gdy nie widzimy u dzieci żadnych niepokojących zachowań. Pomoce dydaktyczne do ćwiczenia percepcji wzrokowej możesz zakupić za pośrednictwem naszego sklepu internetowego. To niezwykle zróżnicowany asortyment produktów, który doskonale nadaje się do samodzielnej pracy w domu, jak również w placówkach szkolnych.

Pomoce dydaktyczne do ćwiczenia percepcji wzrokowej

Usprawnianie percepcji wzrokowej to różnego rodzaju ćwiczenia, które można przeprowadzić za pomocą produktów dostępnych w naszym sklepie. Placówką, w której mogą się odbywać ćwiczenia percepcji wzrokowej, jest przedszkole. Dla najmłodszych doskonałym ćwiczeniem będzie praca z sensorycznymi klockami zawierającymi koraliki. Klocki dostarczają wielu bodźców wzrokowych i słuchowych, dzięki czemu uczą skupienia i koncentracji. Ćwiczenia percepcji wzrokowej mogą odbywać się również ze starszymi dziećmi na etapie gimnazjum. U nas znajdziesz różnorodne pomoce dydaktyczne do ćwiczenia percepcji wzrokowej. Mogą być to na przykład skrzyneczki zręczności, kulki edukacyjne lub gry edukacyjne uczące budowy cieni. Nasze pomoce przyczynią się do rozwoju percepcji wzrokowej, a jednocześnie będą stanowiły dla dziecka ciekawą formę zabawy. Zapraszamy do zapoznania się z całym asortymentem!