Wyposażenie sensoryczne

Terapia sensoryczna obejmuje zestaw ćwiczeń oraz czynności, które w korzystny sposób oddziałują na integrację sensoryczną dziecka, a więc sposób, w jaki porządkuje ono wrażenia zmysłowe. Niestety część dzieci, z uwagi na powstawanie różnego rodzaju zaburzeń, nie potrafi we właściwy sposób przetwarzać bodźców, które płyną ze świata zewnętrznego. Przejawiać może się to za pomocą strachu, agresji lub nadpobudliwości. Pomocny może okazać się sprzęt do integracji sensorycznej, który umożliwia wykonywanie różnego rodzaju ćwiczeń z dzieckiem. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej terapii możliwe staje się osiągnięcie bardzo zadowalających efektów. Sprzęt do terapii sensorycznej nabyć można za pośrednictwem naszego sklepu Diverti.

Aktywne filtry

Ostatnie sztuki w magazynie
2 149,00 zł

Kurtyna świetlna do koloroterapii

2 329,00 zł

Kurtyna świetlna do koloroterapii 

2 459,00 zł

Kurtyna świetlna do koloroterapii

Mata sensoryczna dla dzieci

Mata sensoryczna dla dzieci

Mata sensoryczna dla dzieci

Mata sensoryczna dla dzieci

Mata sensoryczna dla dzieci

Mata sensoryczna dla dzieci

Mata sensoryczna dla dzieci

Pomoce do terapii SI

Zaburzenia SI mogą objawiać się poważnymi schorzenia, jak również drobnymi dysfunkcjami, w postaci zaburzeń snu lub nieadekwatnego do wieku poziomu aktywności ruchowej. Różnego typu pomoce do terapii SI mają za zadanie przede wszystkim usprawnianie oraz przywracanie równowagi w rozwoju psychofizycznym. Dzięki temu w prawidłowy sposób można kształtować zdolności ruchowe, umiejętność współpracy w grupie i doskonalić swoje zmysły. Sklep z zabawkami sensorycznymi, taki jak Diverti, umożliwia nabycie szerokiego asortymentu produktów, które znakomicie sprawdzą się do pracy terapeutycznej. Pozwalają one na odpowiednie stymulowanie percepcji każdego ze zmysłów. Wykorzystanie wyposażenia do integracji sensorycznej pozwala na uzyskanie pozytywnych efektów terapeutycznych. Z powodzeniem nadaje się ono również do wykorzystania przy stymulowaniu rozwoju zdrowego dziecka.

Korzystny wpływ pomocy terapeutycznych na rozwój dziecka

Akcesoria do integracji sensorycznej, które mogą zostać wykorzystane do pracy z dzieckiem, to między innymi piłki sensoryczne lub wałki rehabilitacyjne. Duże piłki gimnastyczne doskonale sprawdzą się przede wszystkim w przypadku wykonywania ćwiczeń, mających na celu ogólną poprawę koordynacji ruchowej. Znakomicie zwiększają one ruchomość stawów i wzmacniają mięśnie grzbietu. Przydadzą się również piłeczki sensoryczne o odmiennych kształtach, kolorach i wielkościach. Wykorzystać można je w trakcie wielu zabaw zręcznościowych. Z kolei piłki sensoryczne z kolcami, dzięki swoim wypustkom, działają w sposób stymulujący strefy reflektoryczne skóry. Wałki sprawdzają się jako przyrząd, za pomocą którego można ćwiczyć równowagę oraz zwiększać swoją stabilność. Wszystkie produkty nabyć można za pośrednictwem naszego sklepu internetowego. Asortyment charakteryzuje się wysoką jakością wykonania oraz zapewnia bezpieczeństwo dla użytkowników.