Motoryka mała - pomoc edukacyjna

Motoryka mała i motoryka duża to bardzo ważne elementy w rozwoju małego człowieka, które wpływają na ewolucję ogólnej sprawności fizycznej oraz wszystkich, pozostałych aspektów związanych z ruchem. Usprawnianie motoryki małej obejmuje ćwiczenia na motorykę małą, takie jak: lepienie plasteliny, rysowanie, chwytanie przedmiotów, zawiązywanie butów czy zapinanie guzików. To tylko część czynności, jakie można wykonywać razem z dzieckiem w domowym zaciszu, jak i placówkach - w żłobku czy w przedszkolu. Proponujemy Państwu w naszym sklepie internetowym Diverti przede wszystkim zabawki rozwijające motorykę małą oraz inne aspekty integracji sensorycznej. Jesteśmy przekonani, że znajdziecie u nas poszukiwane produkty. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszego asortymentu!

Aktywne filtry

Wymiar sortera: 26,5 x 7,5 x 8 cm

Wysyłka 24H

Chwilowo brak produktu w naszym magazynie
80,00 zł

Wysyłka 24H

Ostatnie sztuki w magazynie

Wysyłka 24H

Chwilowo brak produktu w naszym magazynie

Wysyłka 24H

Ostatnie sztuki w magazynie

Wysyłka 24 H

Ostatnie sztuki w magazynie

Magnetyczne klocki konstrukcyjne Magtiles

Chwilowo brak produktu w naszym magazynie

Wysyłka w 24h!

Chwilowo brak produktu w naszym magazynie

Wspaniały zestaw kolorowych koralików o różnym kolorze i kształcie, który może służyć do sortowania, liczenia, lub sznurowania. Dziecko może bawić się samodzielnie, lub użyć kart z zadaniami, które podpowiadają jakie należy układać wzory i schematy. W zestawie znajdują się również 3 podstawki, które pomagają w sznurowaniu.

Przepiękny świat owadów stoi otworem przed Twoimi dziećmi! Tabliczka do zabawy marki Masterkidz posiada 4 mini-labirynty, które przedstawiają pszczółkę, motylka, kwiatek, oraz słońce. Zabawa polega sterowanie kuleczkami za pomocą lasera w taki sposób, by przeprowadzić je przez labirynty.

Drewniana tabliczka z łamigłówką dla dzieci. Pozwoli rozwinąć umiejętności motoryczne, oraz zdolność logicznego myślenia u dziecka. Zabawa polega na przesuwaniu drewnianych klocków geometrycznych w taki sposób, by przemieścić je na drugi koniec labiryntu. Może również posłużyć do nauki kolorów i geometrii.

Zabawka sensoryczna edukacyjna dla dzieci labirynty pozwalają na doskonalenie zdolności motorycznych. Dzięki nim maluchy poprawiają sprawność swoich małych rączek, oraz doskonalą koordynację wzrokowo-ruchową. Drewniany labirynt z owadami marki Masterkidz to świetna, tematyczna zabawka, dzięki której oprócz doskonalenia sprawności, dziecko może poznać nowe zwierzątka.

Rozpoznawanie kształtów i umiejętność dopasowania ich w odpowiedni otwór to jedna z podstawowych zabaw dla maluszków. Standardowe sortery są w porządku, ale magnetyczna tablica ścienna Masterkidz wprowadza tę zabawę na nowy poziom. Tablica jest duża, dzięki czemu zabawa przebiega w komfortowych dla dziecka warunkach. Dopasowane kształty trzymane są przez magnesy.

Produkty rozwijające motorykę małą

Ćwiczenia małej motoryki rozpoczynają się już w czasie pierwszych dni dziecka, kiedy to zaczyna poznawać świat poprzez rozwój wielu swoich zmysłów. Każdy z tych etapów jest bardzo zróżnicowany pod wieloma względami, dlatego też rozwój motoryki małej u dzieci warto wspierać na każdym kroku. Naszym zdaniem warto zaopatrzyć się w pomoce dedykowane ćwiczeniom małej motoryki, takie jak: sznurowany alfabet czy bardzo różnorodne produkty sensoryczne. Wykorzystane także w czasie zabawy zestawy do ćwiczeń motoryki małej będą z pewnością sporą atrakcją dla dzieci w ciągu dnia spędzonego w żłobku lub w przedszkolu. Ćwiczenia motoryki małej wpływają na ogólną sprawność, która przekłada się na późniejszy poziom rozwoju koncentracji, koordynacji wzrokowo - ruchowej, orientacji przestrzennej czy umiejętność pisania oraz czytania. Jeśli motoryka mała to tylko zabawki oraz pomoce ze sklepu internetowego Diverti, która wyróżnia najwyższa jakość oraz trwałość. Przekonaj się, że warto skorzystać z naszej oferty!

Pomoce rozwijające motorykę małą

Motoryka mała wymaga użycia zróżnicowanych pomocy obejmujących takie produkty jak: kredki, farby, plastelinę czy różnego rodzaju masy plastyczne. To także ćwiczenia motoryczne dla dzieci obejmujące zabawę z użyciem specjalnych pomocy - sensoryczne kształty, sensoryczne korale, sensoryczne puzzle, sensoryczne piłki czy sznurowany alfabet. Proponowane Państwu zabawki edukacyjne z kategorii mała motoryka sprawdzą się w wielu przypadkach. Będą niewątpliwie wspaniałym uzupełnieniem rozwoju w domu, jak i zabawy w placówkach edukacyjnych skierowanych do małych dzieci. Pomoce z zakresu małej motoryki wyróżniają się posiadaniem zróżnicowanej powierzchni oraz faktury, która zapewnia urozmaiconą stymulację zmysłów. Dodatkowo zabawki te zostały wykonane w przyjemnej kolorystyce, która przykuje uwagę niejednego dziecka. Zastosowanie urozmaiconych kolorów pozwala na jednoczesny rozwój percepcji wzrokowej, dzięki czemu dziecko rozwija się na wielu płaszczyznach. Jesteśmy przekonani, że znajdziecie Państwo u nas poszukiwany produkt ułatwiający usprawnianie motoryki małej.