Motoryka mała - pomoc edukacyjna

Motoryka mała i motoryka duża to bardzo ważne elementy w rozwoju małego człowieka, które wpływają na ewolucję ogólnej sprawności fizycznej oraz wszystkich, pozostałych aspektów związanych z ruchem. Usprawnianie motoryki małej obejmuje ćwiczenia na motorykę małą, takie jak: lepienie plasteliny, rysowanie, chwytanie przedmiotów, zawiązywanie butów czy zapinanie guzików. To tylko część czynności, jakie można wykonywać razem z dzieckiem w domowym zaciszu, jak i placówkach - w żłobku czy w przedszkolu. Proponujemy Państwu w naszym sklepie internetowym Diverti przede wszystkim zabawki rozwijające motorykę małą oraz inne aspekty integracji sensorycznej. Jesteśmy przekonani, że znajdziecie u nas poszukiwane produkty. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszego asortymentu!

Aktywne filtry

Magnetyczne klocki konstrukcyjne Magtiles

Chwilowo brak produktu w naszym magazynie

Wysyłka w 24h!

Chwilowo brak produktu w naszym magazynie

Przepiękny świat owadów stoi otworem przed Twoimi dziećmi! Tabliczka do zabawy marki Masterkidz posiada 4 mini-labirynty, które przedstawiają pszczółkę, motylka, kwiatek, oraz słońce. Zabawa polega sterowanie kuleczkami za pomocą lasera w taki sposób, by przeprowadzić je przez labirynty.

Drewniana tabliczka z łamigłówką dla dzieci. Pozwoli rozwinąć umiejętności motoryczne, oraz zdolność logicznego myślenia u dziecka. Zabawa polega na przesuwaniu drewnianych klocków geometrycznych w taki sposób, by przemieścić je na drugi koniec labiryntu. Może również posłużyć do nauki kolorów i geometrii.

Zabawka sensoryczna edukacyjna dla dzieci labirynty pozwalają na doskonalenie zdolności motorycznych. Dzięki nim maluchy poprawiają sprawność swoich małych rączek, oraz doskonalą koordynację wzrokowo-ruchową. Drewniany labirynt z owadami marki Masterkidz to świetna, tematyczna zabawka, dzięki której oprócz doskonalenia sprawności, dziecko może poznać nowe zwierzątka.

Rozpoznawanie kształtów i umiejętność dopasowania ich w odpowiedni otwór to jedna z podstawowych zabaw dla maluszków. Standardowe sortery są w porządku, ale magnetyczna tablica ścienna Masterkidz wprowadza tę zabawę na nowy poziom. Tablica jest duża, dzięki czemu zabawa przebiega w komfortowych dla dziecka warunkach. Dopasowane kształty trzymane są przez magnesy.

Tablica edukacyjna firmy Masterkidz to świetna zabawka sensoryczna, która pozwoli na rozwijanie zmysłu dotyku. Zabawa polega na odnalezienie 2 identycznych powierzchni, sugerując się jedynie dotykiem. Dziecko z zasłoniętymi oczami dotyka po kolei płytek z materiałami i szuka pasujących do siebie par.

Tablica składa się z drewnianej planszy, na której umieszczonych zostało 6 sejfów z różnymi zamkami. Zadaniem dziecka jest nauczenie się otwierania i zamykania każdego z zamków.

Tablica przedstawia 6 kolorowych kieszonek, które posiadają różnego rodzaju zamki i zapięcia, takie jak suwaki czy guziki. Zabawka w łatwy sposób nauczy dziecko radzenia sobie nawet z najtrudniejszymi zamkami.

Tablica przedstawia 6 kolorowych kieszonek z materiału, które zamknięte są za pomocą różnych zapięć i zamków. Dziecko za ich pomocą może nauczyć się otwierać i zamykać poszczególne typy zamknięć.

Nauka liczenia nigdy nie była tak prosta! Tablica interaktywna marki Masterkidz pomoże dzieciom nauczyć się liczenia do 10, oraz wykonywania podstawowych działań matematycznych.

Tablica ścienna Masterkidz do montażu na ścianie, w systemie ściennym, lub wolnostojącym Masterkidz Flex.

Produkty rozwijające motorykę małą

Ćwiczenia małej motoryki rozpoczynają się już w czasie pierwszych dni dziecka, kiedy to zaczyna poznawać świat poprzez rozwój wielu swoich zmysłów. Każdy z tych etapów jest bardzo zróżnicowany pod wieloma względami, dlatego też rozwój motoryki małej u dzieci warto wspierać na każdym kroku. Naszym zdaniem warto zaopatrzyć się w pomoce dedykowane ćwiczeniom małej motoryki, takie jak: sznurowany alfabet czy bardzo różnorodne produkty sensoryczne. Wykorzystane także w czasie zabawy zestawy do ćwiczeń motoryki małej będą z pewnością sporą atrakcją dla dzieci w ciągu dnia spędzonego w żłobku lub w przedszkolu. Ćwiczenia motoryki małej wpływają na ogólną sprawność, która przekłada się na późniejszy poziom rozwoju koncentracji, koordynacji wzrokowo - ruchowej, orientacji przestrzennej czy umiejętność pisania oraz czytania. Jeśli motoryka mała to tylko zabawki oraz pomoce ze sklepu internetowego Diverti, która wyróżnia najwyższa jakość oraz trwałość. Przekonaj się, że warto skorzystać z naszej oferty!

Pomoce rozwijające motorykę małą

Motoryka mała wymaga użycia zróżnicowanych pomocy obejmujących takie produkty jak: kredki, farby, plastelinę czy różnego rodzaju masy plastyczne. To także ćwiczenia motoryczne dla dzieci obejmujące zabawę z użyciem specjalnych pomocy - sensoryczne kształty, sensoryczne korale, sensoryczne puzzle, sensoryczne piłki czy sznurowany alfabet. Proponowane Państwu zabawki edukacyjne z kategorii mała motoryka sprawdzą się w wielu przypadkach. Będą niewątpliwie wspaniałym uzupełnieniem rozwoju w domu, jak i zabawy w placówkach edukacyjnych skierowanych do małych dzieci. Pomoce z zakresu małej motoryki wyróżniają się posiadaniem zróżnicowanej powierzchni oraz faktury, która zapewnia urozmaiconą stymulację zmysłów. Dodatkowo zabawki te zostały wykonane w przyjemnej kolorystyce, która przykuje uwagę niejednego dziecka. Zastosowanie urozmaiconych kolorów pozwala na jednoczesny rozwój percepcji wzrokowej, dzięki czemu dziecko rozwija się na wielu płaszczyznach. Jesteśmy przekonani, że znajdziecie Państwo u nas poszukiwany produkt ułatwiający usprawnianie motoryki małej.