Rozwój zmysłów

U dzieci bez względu na wiek należy pobudzać i angażować do rozwoju nie tylko mózg, ale i zmysły. Wiadomym jest, że ten rozwój zaczyna się jeszcze w okresie ciąży, a tuż po porodzie przybiera na sile. Każdy maluch wykorzystuje percepcję wzrokową, percepcję słuchową oraz percepcję dotykową, aby poznać otaczający go świat. Z czasem poznawanie to staje się subtelniejsze lub wymaga większego zaangażowania ze strony otoczenia w domu, w żłobku, w przedszkolu lub w sali terapeutycznej. Z myślą o tych potrzebach przygotowaliśmy w naszym sklepie internetowym Diverti szeroki wybór produktów, które będą wspomagać ćwiczenia percepcji wzrokowej, koordynację czy doskonalenie pozostałych zmysłów. Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszym asortymentem atrakcyjnym pod wieloma względami.

Aktywne filtry

Dyski sensoryczne - zestaw mały

Dyski sensoryczne - zestaw duży 20szt. 

279,00 zł

Deskorolka Ergo

869,00 zł

Ścieżka sensoryczna

Pomoc sensoryczna - żelowe litery

Pomoc sensoryczna - żelowe kształty 

Zabawka sensoryczna odwróć i dopasuj

Sensoryczne płytki podłogowe 30x30

Ścieżka równoważna las 

Układanka dwustronne dotykowe klocki

Dzwoneczki na pasku - janczary 

35,00 zł

Flet naturalny 

Percepcja - wzrokowa, słuchowa, dotykowa

Percepcja wzrokowa obejmuje rozwój narządu widzenia, czyli oka wraz z korą wzrokową. W tym czasie dziecko uczy się rozróżniać kształty i kolory, to także nauka skupienia wzroku na jednym punkcie. Percepcja słuchowa polega na dostarczaniu bardzo zróżnicowanych dźwięków na przestrzeni wielu lat, których efektem jest osiągnięcie maksymalnego progu słyszalności. Percepcja dotykowa to ćwiczenia i zabawy oraz przede wszystkim sam dotyk, które wpływają na właściwy rozwój organizmu pod względem zdrowotnym i intelektualnym. Warto również wspomnieć, że ćwiczenia manualne i ruchowe w wielu przypadkach wpływają także na rozwój zmysłu równowagi, czucia, węchu i smaku. Każdy ze zmysłów rozwija się w swoim tempie nim osiągnie pełną dojrzałość, dlatego tak bardzo istotna jest praca nad: koordynacja wzrokowo słuchowa, usprawnianie percepcji słuchowej, usprawnianie percepcji wzrokowej oraz innymi aspektami dotyczącymi rozwoju zmysłów. Przekonaj się już dziś, że wszystkie niezbędne produkty do doskonalenia percepcji wzrokowej i pozostałych zmysłów znajdziesz w naszym sklepie internetowym Diverti.

Rozwój zmysłów poprzez ćwiczenia

Doskonalenie percepcji wzrokowej, jak i koordynacja wzrokowo słuchowa to bardzo istotne elementy wpływające na prawidłowy rozwój dziecka. Pozwalają mu kształtować swoją osobowość, odporność oraz wrażliwość na otaczający świat. To tylko część korzyści, jakie można osiągnąć wybierając produkty do ćwiczenia percepcji wzrokowej. Percepcja wzrokowa i słuchowa może być rozwijana wybierając różne klocki dotykowe, których poznawanie będzie połączone z dźwiękami. Jesteśmy przekonani, że nasi Klienci docenią nasz bardzo zróżnicowany asortyment. Z myślą o potrzebach Państwa, jak i żłobków czy przedszkoli przygotowaliśmy szeroką ofertę w naszym sklepie internetowym Diverti. Wśród tych produktów znajdziecie Państwo na przykład: kulki sensoryczne, klocki dotykowe, produkty sensoryczne czy skrzyni dotykowe. Proponowane naszym Klientom produkty wyróżnia najwyższa jakość wykonania, jak i trwałość. Pomoce te zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów oraz posiadają niezbędne certyfikaty, które gwarantują bezpieczeństwo użytkowania.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć